Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPC
Okładka Golden Land (PC)

Golden Land PC

Rozbudowana gra Roleplaying, w której akcję obserwujemy z perspektywy izometrycznej. Naszym zadaniem jest poprowadzić drużynę śmiałków mającą zmierzyć się z diabelskimi hordami potworów złego boga Drah-Shoo.

RPG | klasyczne RPG

PC Windows
Okładka Golden Land (PC)

producent: Burut

wydawca: Russobit-M

Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

13września2003

Rozbudowany cRPG rozgrywający się w ponad 200 różnorodnych lokacjach umieszczonych na trzech kontynentach. Minęło niespełna trzysta lat od czasu pokonania diabelskich hord pod dowództwem złego boga Drah-Shoo, dzięki czemu zniszczone ziemie Golden Valley zaznały pokoju. Kraina Golden Mountains stała się piękniejsza niż kiedykolwiek wcześniej, a ludzie powoli zapominali o czasach terroru i zła. Bohaterowie, którzy pokonali ziemskie wcielenie boga Drah-Shoo zostali kanonizowani. Kult Bohaterów przeniknął serca mieszkańców, odwracając ich modlitwy od najdawniejszego obrońcy – Boga Światła. Niestety pokój nie trwał wiecznie. Potwory opuściły swe legowiska ponownie panosząc się po świecie. Jedynie najwyższy kapłan Kultu pamięta, że trzysta lat temu te znaki zapowiedziały nadejście Drah- Shoo.

Akcja przenosi nas od mroźnych gór Turbernu po gorące pustynie Marvianu. W grze prowadzimy drużynę śmiałków, którą w pełni możemy kontrolować (podnoszenie współczynników i umiejętności, zmiana ekwipunku). Każdą z postaci charakteryzuje siedem podstawowych współczynników, ponad 40 pochodnych oraz 30 umiejętności. Różny rozwój umiejętności zależy od specjalizacji każdej postaci. W czasie gry mamy możliwość zmiany pochodnych głównych współczynników dzięki punktom Proficiency. Rozbudowana taktyka walki pozwala na ustawienia drużyny w różnorodne formacje, precyzyjny strzał lub cios oraz szybki dostęp do podręcznej broni i wyposażenia. Dodatkowo mamy możliwość tworzenia własnych serii ciosów złożonych z wcześniej istniejących. System magii obejmuje ponad 200 różnych czarów pogrupowanych w sześciu szkołach magii: elemental magic, magic of nature, magic of Gods, dark magic, light magic oarz magic of shadows. Tryb rozgrywki wieloosobowej umożliwia połączenie sił kilku graczy w walce ze złymi mocami doliny Golden Land.

  • Trzy olbrzymie krainy, każda z odmiennym klimatem i tradycjami.
  • Ponad 1000 unikalnych postaci o różnym wyglądzie, zdolnościach i zachowaniu.
  • Duży wybór broni i ekwipunku, łącznie z dzidami, kuszami a nawet broniami palnymi. Ponad 2000 różnych przedmiotów.
  • Interaktywne środowisko umożliwia nawet oddziaływanie na przedmioty.
  • Ekwipunek i broń noszona przez bohaterów są widoczne na ekranie gry.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 4  

Wymagania wiekowe Golden Land

12+

Wymagania sprzętowe Golden Land

PC Windows

Rekomendowane: Pentium II 400MHz, 128MB RAM, akcelerator 3D

Golden Land 3 w przygotowaniu

wiadomość25 maja 2006

Przedstawiciele firmy Burut poinformowali, iż pracują na kontynuacją dobrze przyjętej przez graczy, produkcji spod znaku RPG, Golden Land 2: Cold Heaven. Po raz kolejny przeniesiemy się zatem do świata rodem z fantasy, wcielając się w jednego ze śmiałków, którzy pragną zaistnień w świadomości jego (czyli wspomnianego świata) mieszkańców.

Rok 2005 wreszcie pod znakiem cRPG? - część druga

wiadomość5 stycznia 2005

W poprzednim odcinku wraz z RPGDot zajmowaliśmy się największym produkcjami z gatunku komputerowych gier fabularnych. Dzisiejsza część jest zdominowana przez producentów europejskich, nie zabraknie również propozycji od developerów zza wschodniej granicy.

Golden Land 2 w produkcji

wiadomość23 lipca 2004

Mniej więcej rok temu rynek gier komputerowych przyjął w swoje ramiona RPGową produkcję rosyjskiej grupy Burut, Golden Land. Pod koniec tego roku ukazać ma się dodatek do niej, zatytułowany Cold Heaven, a programiści z Burut pracują już nad drugą częścią gry, zatytułowanej roboczo Golden Land 2.

GoldenLand: Cold Skies, czyli
GoldenLand: Cold Skies, czyli "zimowy" dodatek do rosyjskiej gry cRPG

wiadomość17 listopada 2003

Dwa miesiące zdążyły już minąć od komercyjnej premiery PeCetowej gry z gatunku cRPG, noszącej nazwę GoldenLand i stworzonej przez rosyjskie studio Burut. Pracownicy tego ostatniego przygotowują teraz debiutanckie oficjalne rozszerzenie dla wspomnianej aplikacji, oznaczone podtytułem Cold Skies. Dodatek powinien trafić do sklepów w przyszłym roku za sprawą korporacji wydawniczej Russobit.

Oficjalna strona Golden Land otwarta

wiadomość31 lipca 2002

Firma Russobit-M znana z takich produkcji jak Hoverace czy Homeplanet uruchomiła oficjalną stronę w całości poświęconą grze Golden Land. Na witrynie znajdziemy trochę informacji o tym produkcie, galerię screenshotów oraz forum, na którym możemy zadać pytania odnośnie gry.