Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Eastern Front: Ahnenerbe Crash (PC)

UberSoldier 2 PC

Eastern Front: Ahnenerbe Crash

UberSoldier 2 to kontynuacja gry stworzonej przez rosyjskie studio developerskie, Burut. Podobnie jak w przypadku poprzednika tak i tutaj mamy do czynienia z pierwszoosobowym shooterem.

Akcji | FPP | II wojna światowa | strzelanki

PC Windows
Okładka Eastern Front: Ahnenerbe Crash (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

18maja2007

12grudnia2007

pudełko PL

UberSoldier 2 (znany także pod tytułem Eastern Front: Ahnenerbe Crash) to kontynuacja gry UberSoldier, stworzonej przez rosyjskie studio developerskie, Burut. Podobnie jak w przypadku poprzednika tak i tutaj mamy do czynienia z pierwszoosobowym shooterem, a akcja opisywanego produktu nawiązuje bezpośrednio do wydarzeń przedstawionych we wspomnianej wcześniej grze.

Jest rok 1945. Niemcy, Imperium Zła, chylą się ku upadkowi – Alianci praktycznie zgnietli całą potęgę militarną nazistów. Ale faszyści, oprócz czołgów i samolotów mają jeszcze jednego asa w rękawie – wyniki badań Instytutu Ahnenerbe, stanowiące połączenie techniki i mistycznych inkantacji. Głęboko w górach Tybetu prowadzone są przerażające eksperymenty, mające na celu ożywienie trupów. Dosłownie godziny dzielą nas od momentu, gdy na front ruszą legiony nieumarłych – perfekcyjnych żołnierzy, nie czujących bólu ani strachu.

Gracz ponownie wciela się w Karla Stolza, jednego z pierwszych Super Żołnierzy, przeprogramowanego przez naukowców Ruchu Oporu. Naszym zadaniem jest odnalezienie legendarnej bazy Agarti, gdzie prowadzone są eksperymenty na nieboszczykach oraz wyeliminowanie zagrożenia. Eastern Front: Ahnenerbe Crash oferuje poprawioną w stosunku do poprzednika grafikę oraz fizykę gry, „diabelsko” podstępne algorytmy sztucznej inteligencji, postaci znane z pierwszej części gry oraz bardziej dynamiczną rozgrywkę. Karl Stolz zyskał nowe umiejętności, a arsenał dostępnych broni uległ znacznemu rozszerzeniu – dostępne są nowe modele broni wzorowane na prototypach z II Wojny Światowej. Twórcy gry wprowadzili też system sumowania się bonusów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 358 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 11,99 PLN

Klasyfikacja PEGI UberSoldier 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe UberSoldier 2

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.8 GHz
  • 1 GB RAM
  • 128 MB akcelerator 3D (DirectX 9.0c)
  • Windows XP SP2
UberSoldier 2 - recenzja gry
UberSoldier 2 - recenzja gry

Recenzja 10 stycznia 2008, 13:23

W trakcie gry można skorzystać z całej gamy różnorodnej broni. Na arsenał składają się między innymi: pistolety, przydatne głównie w początkowych etapach, karabiny wyborowe, samopowtarzalne i automatyczne oraz cięższe zabawki w postaci miotacza ognia, bazooki i granatów. W oczy rzuca się model celowania, polegający jedynie na przybliżeniu zwykłego celownika. Metoda ta wyszła z użycia już dawno, ale o dziwo w trakcie szybko prowadzonej rozgrywki jest całkiem praktyczna, ponieważ gracz nie musi czekać, aż bohater przyłoży karabin do oka. Wyjątek stanowią karabiny powtarzalne, samopowtarzalne i snajperskie, które z natury służą do eliminowania celów z dużych odległości. W ich przypadku zastosowano celowanie z przybliżeniem do oka. Z powodu nastawienia akcji na nieustającą eksterminację przeciwników, niemal co krok można natknąć się na apteczki oraz na skrzynie z amunicją, przez co zupełnie nie musimy martwić się o zapas ołowiu.