Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Twirlbound

Firma producent

WWW: http://twirlbound.com/

Facebook: https://www.facebook.com/twirlbound/

Adres: Takkebijsters 17, 4817 BL, Breda, Noord-Brabant, Holandia

[email protected]

Niezależne studio deweloperskie z Holandii, którego siedziba mieści się w Bredzie. Zespół istnieje od 2013 roku, a jego debiutancką produkcją była przygodowa gra akcji z otwartym światem pod tytułem Pine.

Historia

Dzieje studia Twirlbound rozpoczynają się 6 sierpnia 2013 roku. Wówczas to dwóch studentów znających się jeszcze z czasów szkoły średniej, czyli Marc Peyré oraz Matthijs van de Laar, postanowiło założyć własne studio deweloperskie. Z czasem dołączyli do nich kolejni twórcy, dzięki czemu w 2019 roku ekipa liczyła już siedem osób.

Młodzi deweloperzy niezwłocznie zaczęli pracować nad swoją debiutancką grą, która wyewoluowała z projektu szkolnego. Autorzy od początku zamierzali wyspecjalizować się w tworzeniu przygodowych gier akcji z otwartym światem, co znalazło odzwierciedlenie w ich pierwszym dziele.

Pine, bo takie miano nosiła owa pozycja, zadebiutowało w październiku 2019 roku. Gracze trafiali w niej na wyspę, na której ludziom nie udało wdrapać się na szczyt łańcucha pokarmowego, a ich zadaniem było odnalezienie nowego domu dla plemienia głównego bohatera.

Tytuł doczekał się na tyle ciepłego przyjęcia ze strony graczy i recenzentów („w większości pozytywne” recenzje na platformie Steam i średnia ocen na poziomie 66% w serwisie Metacritic) oraz odniósł na tyle duży sukces komercyjny, że twórcy mogli w spokoju zacząć pracować nad swoim drugim projektem.

Podobnie jak pierwsze dzieło studia, owa enigmatyczna wówczas produkcja miała reprezentować gatunek przygodowych gier akcji i oddać w ręce graczy otwarty świat. W międzyczasie, bo w maju 2021 roku, Pine stało się jedną z gier udostępnionych za darmo na platformie Epic Games Store.


Twirlbound: wyprodukowane gry

Pine (PS4)

Pine (PS4)

Pine (Switch)

Pine (Switch)

Pine (PC)

Pine (PC)

Wydawcy gier Twirlbound

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Twirlbound:


Kongregate

Wyprodukowane gry