Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Gearbox Publishing

Firma wydawca

Marka, pod jaką firma Gearbox Software działa na rynku wydawniczym. Nakładem Gearbox Publishing na sklepowe półki trafiają produkcje przygotowane z myślą o komputerach osobistych i konsolach. Pierwszą grą wydaną przez tę firmę jest Bulletstorm: Full Clip Edition autorstwa polskiego studia People Can Fly.

Historia

Firma Gearbox Software działa na rynku wydawniczym pod szyldem Gearbox Publishing od 2 grudnia 2016 roku. To właśnie wówczas, tuż przed rozpoczęciem gali The Game Awards 2016, nowo powstały wydawca ogłosił, że pierwszą produkcją, która trafi do sprzedaży jego nakładem, będzie zremasterowany Bulletstorm od polskiego studia People Can Fly. Gra zatytułowana Bulletstorm: Full Clip Edition trafiła do sprzedaży w kwietniu 2017 roku.

Na krótko przed jej premierą Gearbox Publishing zaliczyło wpadkę wizerunkową. Firma nawiązała współpracę z platformą G2A, za pośrednictwem której miała być sprzedawana edycja kolekcjonerska odświeżonego Bulletstorma. G2A cieszyło się wówczas niezbyt dobrą sławą wśród graczy i producentów, głównie ze względu na fakt, że klucze sprzedawane przez tę platformę nierzadko pochodziły z podejrzanych źródeł. W świetle powstałych kontrowersji wydawca szybko wystosował postulaty wzywające G2A do dokonania zmian w swojej polityce. Jako że włodarze platformy nie dostosowali się do zaleceń Gearbox Publishing, kolejnego dnia wydawca oficjalnie zerwał współpracę.

Drugą produkcją wydaną nakładem Gearbox Publishing będzie natomiast We Happy Few, które trafi do sprzedaży 13 kwietnia 2018 roku. Produkcja trafi zarówno na komputery osobiste, jak i na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One.


Plany wydawnicze na przyszłość

Risk of Rain 22020

Godfall2020

Project 1v12021

Homeworld Mobile2021

Homeworld 32022

Współpracujący z Gearbox Publishing producenci gier

Lista producentów gier wydawanych przez Gearbox Publishing


Compulsion Games

People Can Fly

Hopoo Games

Stratosphere Games

Counterplay Games

Gearbox Software

Blackbird Interactive