Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Ebb Software

Firma producent wydawca

Niezależne serbskie studio deweloperskie z siedzibą w Belgradzie. Zespół tworzy gry przeznaczone na komputery osobiste i konsole, a jego debiutanckim dziełem jest zapowiedziana jeszcze w 2014 roku przygodowa gra akcji pod tytułem Scorn.

Historia

Studio Ebb Software zostało założone w 2013 roku. Zamiarem serbskich deweloperów było tworzenie unikalnych gier wideo, czemu wyraz dali już przy swoim pierwszym projekcie.

Mowa o Scorn, czyli oryginalnej przygodowej grze akcji utrzymanej w konwencji horroru science fiction. W momencie zapowiedzi, która miała miejsce w listopadzie 2014 roku, produkcja zwracała na siebie uwagę przede wszystkim za sprawą unikalnej stylistyki wzorowanej na twórczości słynnego H.R. Gigera, znanego głównie z projektu ksenomorfa z filmowej serii Obcy. W grudniu 2014 roku deweloperzy zorganizowali zbiórkę funduszy w serwisie Kickstarter, jednak zakończyła się ona niepowodzeniem. Niemniej autorzy nie zamierzali się poddać, a w styczniu 2015 ich projekt doczekał się prywatnego inwestora. Zastrzyk gotówki pozwolił twórcom nabrać wiatru w żagle i zatrudnić nowych pracowników, dzięki czemu prace nad Scorn mogły ruszyć pełną parą.

W 2017 roku Serbowie postanowili jeszcze raz spróbować szczęścia w serwisie Kickstarter. Tym razem kampania crowdfundingowa okazała się sukcesem – w ciągu miesiąca udało się zebrać ponad 192 tysiące euro przy minimalnym progu powodzenia zbiórki ustawionym na poziomie 150 tysięcy euro. W maju 2020 roku dowiedzieliśmy się natomiast, że Scorn trafi na komputery osobiste, a także na Xboksa Series S oraz Xboksa Series X. Tytuł w dniu premiery (zaplanowanej ogólnie na 2021 rok) miał być dostępny w abonamencie Xbox Game Pass.


Ebb Software: wyprodukowane gry

Scorn

Scorn

Gry w produkcji i planach

Scorn PC, XSX2021