Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 września 2022, 11:51

autor: Kamil Kleszyk

Scorn będzie nudne? Przekonaj się, oglądając 8-minutowy gameplay

Twórcy z Ebb Software postanowili ponownie przybliżyć graczom rozgrywkę z nadchodzącego horroru Scorn. Do sieci trafiło wideo przedstawiające pierwsze minuty produkcji. Bez wątpienia w grze jest klimat, ale czy idzie on w parze z akcją? Przekonajcie się.

Źródło fot. Epic Games Store
i

Scorn już od pierwszych zapowiedzi, kilka lat temu, zjednał sobie sympatię sporej grupy wielbicieli horroru. Klimatyczna produkcja inspirowana pracami znakomitego malarza H.R. Gigera to jeden z bardziej wyczekiwanych tytułów tego roku. Dzieło wciąż owiane jest pewną dozą tajemnicy, ale studio Ebb Software systematycznie odsłania przed nami materiały z nadchodzącej gry – choćby po to, by przekonać sceptyków, którzy po dotychczasowych filmach zawyrokowali, że rozgrywka zapowiada się na nudną.

Najnowszy gameplay ze Scorn pokazuje sam początek opowieści, więc jeśli nie chcecie sobie psuć zabawy, rozważcie powstrzymanie się od odtworzenia tego materiału. Jeśli jednak spoilery Wam niestraszne, zachęcamy do oglądania.

Twórcy nie zaskoczyli nas zbytnio najnowszym materiałem. Prezentuje się on podobnie do pozostałych – obrzydliwie i intrygująco. Oczywiście gra będzie oferować nie tylko możliwość rozwiązywania zagadek i eksplorowania mrocznych pomieszczeń, ale również pozwoli nam walczyć z rozmaitymi kreaturami. Jednak biorąc pod uwagę filmik, na samym początku lepiej nie nastawiać się na ogrom akcji. Twórcy najprawdopodobniej planują powoli podkręcać tempo – choć całej przygody ma wystarczyć raptem na 6–8 godzin.

Na koniec przypomnijmy, że Scorn zadebiutuje 21 października tego roku. Tytuł zmierza na PC oraz konsole Xbox Series X/S. Na obu tych platformach będzie dostępny od premiery w usłudze Game Pass.

Na Steamie tytuł został wyceniony na 125,10 zł. Jest to jednak koszt z 10-procentową przedpremierową zniżką (potem wzrośnie do 139 zł).

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej