Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Home Net Games

Firma polski producent wydawca

Niezależne studio deweloperskie założone przez Mirosława Dymka – legendę polskiej branży, współtwórcę między innymi takich tytułów, jak Polanie, seria Earth czy choćby cykl Two Worlds. Działalność firmy opiera się na tworzeniu produkcji dystrybuowanych w modelu free-to-play.

Historia

Korzenie studia Home Net Games sięgają 2013 roku, kiedy to z Reality Pump odszedł Mirosław Dymek – prawdziwy weteran polskiej branży, mający ponad dwudziestoletnie doświadczenie w tworzeniu gier wideo. W Reality Pump pracował od samego początku działalności tej firmy, kiedy jeszcze była znana pod nazwą TopWare Programy. Założone przez niego studio to kilkuosobowy zespół skoncentrowany na tworzeniu gier dystrybuowanych w modelu darmowym z mikropłatnościami.

Debiutanckie dzieło nowo powstałej firmy to Zombie Defense, czyli reprezentant gatunku tower defense, w którym gracze trafiają do świata ogarniętego apokalipsą zombie. Oddany do ich dyspozycji oddział specjalny bierze udział w misjach polegających na nieustannym odpieraniu ataków hord nieumarłych. Produkcja była traktowana przez Dymka jako swego rodzaju eksperyment opracowywany „po godzinach”. Ostatecznie jednak grze udało się osiągnąć sukces i trafić w ręce ponad dziesięciu milionów osób. Przyczyn takiego stanu rzeczy należy doszukiwać się w wybranym przez dewelopera modelu dystrybucji – tytuł jest bowiem dostępny całkowicie za darmo, a opcjonalne mikropłatności pozwalają na przyspieszenie rozwoju drużyny lub wyłączenie reklam. Jak powiedział twórca w wywiadzie dla GRY-Online.pl, banery reklamowe i zakupy w aplikacji przynoszą jednakowy przychód.

Kolejnym dziełem zespołu było wydane w 2016 roku The Pirate: Caribbean Hunt, wydane na komputery osobiste i urządzenia mobilne z systemem Android. Mowa o grze akcji osadzonej w pirackich klimatach, w której gracz wciela się w rolę kapitana statku. Zabawa została oparta na wykonywaniu rozmaitych zadań skupiających się na eksploracji oraz walce na morzu, a także na rozwoju posiadanej floty – w grze pojawia się kilkanaście klas okrętów ulepszanych w miarę odnoszonych postępów. Dopełnienie całości stanowią natomiast rozbudowane opcje sieciowe pozwalające na tworzenie nowych klanów i dołączanie do już istniejących. W lutym 2017 roku liczba instalacji na platformie Android przekroczyła 5 milionów.

Studio pracuje obecnie nad dwoma niezapowiedzianymi projektami, które podobnie jak poprzednie produkcje Home Net Games będą dedykowane głównie platformom mobilnym. Prace nad remake’iem gry Polanie, nad którym zespół pracował przez jakiś czas, są w tym momencie wstrzymane – twórcy nie wykluczają jednak powrotu do niego w przyszłości.


Gry w produkcji i planach

Warplanes: WW2 Dogfight Switchbrak danych

Wydawcy gier Home Net Games

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Home Net Games:


7LEVELS