Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Telepath's Tree

Firma polski producent

Telepath’s Tree to polskie studio deweloperskie z siedzibą w Warszawie. Firma została założona przez niewielką grupę branżowych weteranów w 2014 roku. Jej szefem jest Tomasz Strzałkowski, artysta zajmujący się tworzeniem grafiki dla gier wideo. Zespół koncentruje się na produkcji gier przeznaczonych na komputery osobiste i konsole stacjonarne.

Historia

Historia studia Telepath's Tree nie należy do najdłuższych. Firma została założona w listopadzie 2014 roku przez Tomasza Strzałkowskiego. Szeregi zespołu zasiliły osoby, które wcześniej pracowały w takich studiach, jak People Can Fly, Flying Wild Hog, Epic Games, CreativeForge Games, Techland oraz CD Projekt RED. Deweloperzy mieli swój udział w tworzeniu produkcji klasy AAA, na czele z Painkillerem, serią Gears of War, Dying Light oraz trzecim Wiedźminem.

Niedługo później ekipa rozpoczęła pracę nad swoim debiutanckim projektem. Inner Chains, bo taki tytuł nosi owa produkcja, zostało zapowiedziane w sierpniu 2015 roku. Mowa o pierwszoosobowej strzelaninie utrzymanej w konwencji horroru, w której gracz trafia do mrocznego, biomechanicznego świata. Produkcja zwróciła na siebie uwagę graczy nie tylko za sprawą wysokiej jakości oprawy graficznej (co jest zasługą zastosowania technologii Unreal Engine 4), lecz także zapadających w pamięć projektów lokacji, inspirowanych dziełami Strzałkowskiego.

Tytuł ma za sobą udaną kampanię crowdfundingową w serwisie Kickstarter. W jej trakcie autorom udało się zebrać niemal dwukrotnie wyższą kwotę, aniżeli pierwotnie zakładano. Jego premiera na komputerach osobistych została zaplanowana na 20 kwietnia 2017 roku – na polskich sklepowych półkach pojawił się nakładem firmy Cenega. Ponadto gra zmierza na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One.


Gry w produkcji i planach

Inner Chains PS4, XONEbrak danych

Wydawcy gier Telepath's Tree

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Telepath's Tree:


IMGN.PRO

Wyprodukowane gry