Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Widescreen Games

Firma producent


Wydawcy gier Widescreen Games

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Widescreen Games:


10tacle Studios

GMX Media

Cryo Interactive

Wiadomości dotyczące Widescreen Games


Square Enix kasuje adaptację Nieśmiertelnego

Jiker, 13 grudnia 2010, 06:45

Przedstawiciele firmy Square Enix poinformowali za sprawa serwisu IGN, że Highlander (PC, X360, PS3) – adaptacja słynnej filmowej serii Nieśmiertelny z Christopherem Lambertem w roli głównej – nie ujrzy światła dziennego. Proces produkcji został bowiem wstrzymany, a projekt samej gry powędrował do kosza.

10tacle Studios zbankrutowało

Filip „fsm” Grabski, 8 sierpnia 2008, 10:17

Niemiecki wydawca i developer, który pod swoimi skrzydłami miał takie tytuły i serie gier, jak: GTR, GT Legends, Codename: Panzers czy Black Buccaneer ogłosił upadłość.

Nieco więcej szczegółów na temat Nieśmiertelnego

Elrond, 18 stycznia 2008, 14:53

Highlander, czyli gra przygotowywana przez studio Widescreen Games z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach nowej generacji, z pewnością przyciąga uwagę wielu graczy oczekujących po niej godnej kontynuacji zarówno filmów jak i serialu telewizyjnego. Aby podtrzymać zainteresowanie swoją produkcją, przedstawiciele firmy Eidos postanowili „sypnąć” kolejnymi informacjami dotyczącymi elektronicznej wersji Nieśmiertelnego.

Eidos ujawnia grę opartą o cykl filmów o Nieśmiertelnym

Jiker, 23 sierpnia 2007, 13:49

Pierwsza wzmianka na temat gry Highlander ujrzała światło dzienne przy okazji ujawnienia raportu finansowego firmy Eidos za drugą połowę 2006 roku. Dowiedzieliśmy się wówczas, że gra o takim właśnie tytule znajduje się w produkcji, a sam Eidos pokłada w niej duże nadzieje na sukces. Dzisiaj możemy się dowiedzieć dlaczego.

Nieśmiertelny na ekranach komputerów

Elrond, 27 września 2004, 12:24

Czy kojarzycie nazwisko Lambert? Dla podpowiedzi dodam, iż na imię ma Krzysztof aczkolwiek Amerykanie wołają na niego Christopher. To właśnie ten aktor w roku 1986, w duecie z innym znakomitym aktorem, Seanem Connerym, wystąpił w filmie Highlander, który w naszych kinach pojawił się pod nazwą Nieśmiertelny. A czemu o tym wspominam? Powód jest prosty ...

Nowa gra twórców Frank Herbert’s Dune

Wojak, 30 listopada 2003, 13:11

Francuska firma WideScreen Games znana była do tej pory jedynie z gry Frank Herbert’s Dune, toteż nie ma jeszcze na swoim koncie jakichś wielkich osiągnięć. Być może zmieni się to, gdy na półki sklepowe powędrują jej dwa najnowsze tytuły: Airborne Troops oraz Inuits. Niedawno ujawniono więcej szczegółów na temat tej drugiej produkcji.

Firma Playlogic zapowiada nowe gry

Wojak, 29 listopada 2003, 14:01

Firma Playlogic powiadomiła właśnie, że do czterech tytułów, które są już w zaawansowanej fazie produkcji i na sklepowe półki trafią w pierwszym kwartale przyszłego roku, dołączy kilka kolejnych, które jednak swe premiery będą mieć nieco później. Tak więc my, właściciele PC, na przełomie lutego i marca 2004 roku możemy spodziewać się Alpha Black Zero i Airborne Troops. Posiadacze konsol zagrają również w Cyclone Circus (PS2), Xyanide (Xbox, GBA) i wspomniane Airborne Troops (PS2). A co nas czeka później?

Gry Cryo powracają - ostatnie tchnienie czy powrót z zaświatów??

Łosiu, 29 sierpnia 2002, 11:43

Tak jest! Mimo kłopotów francuskiego twórcy gier – firmy Cryo Interactive, który niedawno musiał zakończyć swą działalność, zapowiadane przez niego tytuły powracają do katalogu wydawniczego Cenega Poland. Fani gier przygodowych na pewno ucieszą się na wieść, że The Shadow of Zorro, From Dusk Till Dawn, Gore czy Frank Herbert's Dune jednak zostaną wydane w Polsce. Więcej o grach Cryo w katalogu Cenegi dowiemy się po zakończeniu trwających w Londynie targów ECTS, ale już dziś wiadomo, że najprawdopodobniej znajdzie się wśród nich również Thorgal - gra oparta o komiksy Rosinskiego i Van Hamme. Co się tyczy samej firmy Cryo i pytania – Czy Cryo wraca do życia? - Jeszcze posiadamy zbyt mało danych, by jednoznacznie na nie odpowiedzieć.

Recenzja: Frank Herbert's Dune

Fajek, 10 kwietnia 2002, 11:46

„Diuna” Franka Herberta to jedna z najlepszych, o ile nie najlepsza powieść zaliczana do gatunku scince-fiction. Dlatego też na jej podstawie powstało mnóstwo dzieł zaliczanych do każdego chyba gatunku sztuki. Również gry komputerowe mają spory udział w przedstawieniu tego świata na swój własny sposób.

Frank Herbert’s Dune – Demo

Solnica, 23 sierpnia 2001, 14:43

Chciałbym po raz kolejny zaprosić Was dzisiaj do znajdującego się na naszych stronach działu Pliki, w którym swoje miejsce obok wspomnianego wcześniej przez Miszę dema symulatora lotu Il-2 Sturmovik, znalazło demo innego ciekawego tytułu, wydawanej przez DreamCatcher’a gry przygodowej opartej na prozie Frank’a Herbert’a czyli oczywiście Frank Herbert’s Dune.