Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2PC
Okładka Airborne Troops (PS2)

Airborne Troops: Countdown to D-Day

Airborne Troops

Gra akcji TPP (widok z trzeciej osoby) osadzoną w realiach II Wojny Światowej. Akcja rozgrywa się na terytorium Francji na 48 godzin przed pamiętnym dniem „D”. Wcielasz się w postać Johna Welsha, młodego oficera służącego w oddziałach spadochronowych.

Akcji | TPP | II wojna światowa

Okładka Airborne Troops (PS2)

data premiery gry:

22paź2004

PC

11sty2005

PS2

Airborne Troops jest grą akcji TPP (widok z trzeciej osoby) osadzoną w realiach II Wojny Światowej. Akcja rozgrywa się na terytorium Francji na 48 godzin przed pamiętnym dniem „D”. Wcielasz się w postać Johna Welsha, młodego oficera służącego w oddziałach spadochronowych. Dowództwo wyznaczyło całą grupę bardzo ważnych zadań, które trzeba wykonać na tyłach wroga w okupowanej przez nazistów Francji, przed rozpoczęciem się właściwej inwazji.

Wszystko zaczyna się od eskorty dwóch francuskich działaczy ruchu oporu, lecących wraz z Tobą samolotem. Niestety nie docieracie do celu, ponieważ samolot zostaje zestrzelony przez wroga i z zawrotną prędkością pikuje w dół. Nie pozostaje nic innego jak ubrać spadochron i wyskoczyć z śmiertelnej pułapki. Jako jedyny ocalały, musisz dotrzeć w miejsce przeznaczenia dwóch właśnie poległych agentów, a następnie wziąć na siebie ciężar wykonania wszystkich niebezpiecznych misji.

Podczas gry wędrujemy po różnych częściach Francji, odwiedzimy największe miasta, zawadzimy o farmy, a nawet trafiamy do fabryki broni. Wszystkie miasta utworzone zostały na podstawie map, zdjęć i filmów z okresu II Wojny Światowej, zaś większość misji skonstruowano w oparciu o fakty historyczne.

Gracz zmuszony jest do gry na dwa sposoby. Raz wykonuje misje otwarcie, siejąc kulami na prawo i lewo, natomiast innym razem załatwia wszystko bezszelestnie, przenikając na tyły wroga, by wykraść tajne dokumenty bądź plany broni. Wszystko zależy od aktualnie wykonywanego zadania, jednak walka i strategia to odpowiednio 50/50 procent całej zabawy. Podczas wykonywania misji po cichu używamy gołych dłoni lub noży do unieszkodliwiania przeciwników, natomiast podczas otwartej szarży możemy wykorzystywać nieco bardziej śmiercionośny sprzęt w postaci: pistoletu, karabinu maszynowego, ciężkich karabinów maszynowych, a nawet ręcznych wyrzutni rakiet. Cały sprzęt pochodzi z czasów II Wojny Światowej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 5,9 / 10 na podstawie 316 głosów czytelników.

Gry podobne do Airborne Troops: Countdown to D-Day

Klasyfikacja PEGI Airborne Troops: Countdown to D-Day

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Airborne Troops: Countdown to D-Day

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 1 GHz, 512 MB RAM, karta grafiki 64 MB (GeForce 4 Ti4200 lub lepsza), 300 MB HDD, Windows 98/Me/2000/XP

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

Wykorzystuje: karta pamięci

Firma Playlogic zapowiada nowe gry

wiadomość29 listopada 2003

Firma Playlogic powiadomiła właśnie, że do czterech tytułów, które są już w zaawansowanej fazie produkcji i na sklepowe półki trafią w pierwszym kwartale przyszłego roku, dołączy kilka kolejnych, które jednak swe premiery będą mieć nieco później. Tak więc my, właściciele PC, na przełomie lutego i marca 2004 roku możemy spodziewać się Alpha Black Zero i Airborne Troops. Posiadacze konsol zagrają również w Cyclone Circus (PS2), Xyanide (Xbox, GBA) i wspomniane Airborne Troops (PS2). A co nas czeka później?

PC
PS2