Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS2XBOX
Okładka Commandos: Strike Force (PC)

Commandos: Strike Force

Kolejna odsłona popularnej serii autorstwa hiszpańskiego Pyro Studios, w której przejmując kontrolę nad oddziałem wyspecjalizowanych żołnierzy, zajmujemy się wykonywaniem szeregu misji na frontach II wojny światowej.

Akcji | FPP | II wojna światowa | taktyczne | strzelanki

Okładka Commandos: Strike Force (PC)

data premiery gry:

17mar2006

PC PS2 XBOX
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Strike Force to nazwa najnowszej odsłony popularnego cyklu Commandos, za którego opracowanie odpowiada zespół developerski Pyro Studios. Tym razem, twórcy serii zdecydowali się na zmianę dotychczasowej konwencji i zamiast taktycznej strategii czasu rzeczywistego dostaliśmy taktyczną grę akcji, w której wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszoosobowej (widok FPP).

Akcja programu po raz kolejny została umiejscowiona w burzliwym okresie II Wojny Światowej. Gracze wcielają się tutaj w rolę trzech postaci, które znane są z poprzednich części serii: Komandosa z oddziałów Zielonych Beretów, Snajpera oraz Szpiega. Każdy bohater posiada oczywiście własne, charakterystyczne cechy i umiejętności, a także z góry określoną specjalizację, wymuszającą jednocześnie sposób postępowania podczas misji. Dla przykładu Szpieg będzie za wszelką cenę dążył do zdobycia uniformu przeciwnika, dzięki czemu przejdzie obok wrogich żołnierzy bez wzbudzania jakichkolwiek podejrzeń, a gdy tylko nadarzy się dogodna okazja, to wykona powierzone zadanie. Z kolei grając jako Snajper powinniśmy dążyć do znalezienia odpowiedniego gniazda - przyczółku oddalonego w bezpiecznej odległości od celu, z którego następnie oddamy śmiertelny strzał do np. nazistowskiego oficera.

Podczas rozgrywki musimy wykonać szereg zróżnicowanych zadań: od porwań ważniejszych oficjeli przeciwnika, poprzez wysadzenie w powietrze wybranych budynków, aż do likwidacji nazistowskich dowódców. Poszczególne misje wykonujemy na obszarze trzech ówczesnych państw: ZSRR (Stalingrad), Norwegii oraz Francji. Warto również wspomnieć o olbrzymiej swobodzie w działaniu. Tylko od gracza zależy, w jaki sposób ukończy dany scenariusz. Przy podejmowaniu decyzji należy jednak bardzo uważać i dokładnie planować kolejne posunięcia, gdyż żołnierze przeciwnika odpowiednio reagują na każdą z zaistniałych sytuacji, a także wielokrotnie sprawdzają, czy na patrolowany przez nich teren nie wdarł się żaden intruz (dopracowane algorytmy AI komputera).

Oprócz wciągającego trybu singleplayer, Commandos Strike Force posiada także rozbudowaną opcję rozgrywki wieloosobowej, pozwalającą na jednoczesne zmagania aż 8 graczy (poprzez Internet lub sieć lokalną).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 1334 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,3 / 10 na podstawie 162 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99,90 PLN

Gry podobne do Commandos: Strike Force

Klasyfikacja PEGI Commandos: Strike Force

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Commandos: Strike Force

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta graficzna 128MB (GeForce 4 lub lepsza)
  • 3.46 GB HDD
  • Windows 2000/XP
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • Network Adaptor
Microsoft Xbox

Microsoft Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live!
Commandos: Strike Force - recenzja gry
Commandos: Strike Force - recenzja gry

Recenzja 4 kwietnia 2006, 13:32

Głównym założeniem podczas tworzenia opisywanej pozycji, było połączenie dynamicznej strzelaniny ze skradanką. Pierwsze wrażenia z tego miksu opisał w swoim beta teście Stranger. Niestety jego sceptycyzm nie był bezpodstawny. W Commandos: Strike Force znajdziemy zarówno etapy polegające na dosłownej rzezi wszystkich napotkanych przeciwników, jak i zadania wymagające dyskrecji i przemyślenia każdego kroku. Pierwszy typ misji sprawdza się całkiem nieźle. Bitwy są w większości wypadków dopracowane, a tło, w postaci walczących z nami sojuszników i stale zmieniającej się sytuacji na froncie, wprowadza odpowiedni klimat i przyciągają do monitora. Oczywiście o rozmachu znanym nam z Call of Duty nie mamy co marzyć, ale fani dobrych strzelanin powinni być usatysfakcjonowani.

PC
PS2
XBOX