Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS2PCXBOX
Okładka Commandos: Strike Force (PC)
OkładkaCommandos: Strike Force (PC)

Commandos: Strike Force

Kolejna odsłona popularnej serii autorstwa hiszpańskiego Pyro Studios, w której przejmując kontrolę nad oddziałem wyspecjalizowanych żołnierzy, zajmujemy się wykonywaniem szeregu misji na frontach II wojny światowej.

Akcji | FPP | II wojna światowa | taktyczne | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Commandos: Strike Force Premiera

17mar2006

PC PS2 XBOX

producent: Pyro Studios wydawca: Square Enix wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Strike Force to nazwa najnowszej odsłony popularnego cyklu Commandos, za którego opracowanie odpowiada zespół developerski Pyro Studios. Tym razem, twórcy serii zdecydowali się na zmianę dotychczasowej konwencji i zamiast taktycznej strategii czasu rzeczywistego dostaliśmy taktyczną grę akcji, w której wydarzenia obserwujemy z perspektywy pierwszoosobowej (widok FPP).

Akcja programu po raz kolejny została umiejscowiona w burzliwym okresie II Wojny Światowej. Gracze wcielają się tutaj w rolę trzech postaci, które znane są z poprzednich części serii: Komandosa z oddziałów Zielonych Beretów, Snajpera oraz Szpiega. Każdy bohater posiada oczywiście własne, charakterystyczne cechy i umiejętności, a także z góry określoną specjalizację, wymuszającą jednocześnie sposób postępowania podczas misji. Dla przykładu Szpieg będzie za wszelką cenę dążył do zdobycia uniformu przeciwnika, dzięki czemu przejdzie obok wrogich żołnierzy bez wzbudzania jakichkolwiek podejrzeń, a gdy tylko nadarzy się dogodna okazja, to wykona powierzone zadanie. Z kolei grając jako Snajper powinniśmy dążyć do znalezienia odpowiedniego gniazda - przyczółku oddalonego w bezpiecznej odległości od celu, z którego następnie oddamy śmiertelny strzał do np. nazistowskiego oficera.

Podczas rozgrywki musimy wykonać szereg zróżnicowanych zadań: od porwań ważniejszych oficjeli przeciwnika, poprzez wysadzenie w powietrze wybranych budynków, aż do likwidacji nazistowskich dowódców. Poszczególne misje wykonujemy na obszarze trzech ówczesnych państw: ZSRR (Stalingrad), Norwegii oraz Francji. Warto również wspomnieć o olbrzymiej swobodzie w działaniu. Tylko od gracza zależy, w jaki sposób ukończy dany scenariusz. Przy podejmowaniu decyzji należy jednak bardzo uważać i dokładnie planować kolejne posunięcia, gdyż żołnierze przeciwnika odpowiednio reagują na każdą z zaistniałych sytuacji, a także wielokrotnie sprawdzają, czy na patrolowany przez nich teren nie wdarł się żaden intruz (dopracowane algorytmy AI komputera).

Oprócz wciągającego trybu singleplayer, Commandos Strike Force posiada także rozbudowaną opcję rozgrywki wieloosobowej, pozwalającą na jednoczesne zmagania aż 8 graczy (poprzez Internet lub sieć lokalną).

Ostatnia modyfikacja 10 grudnia 2007

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna   Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 8,1 / 10 na podstawie 1351 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,3 / 10 na podstawie 162 głosów czytelników.

Commandos: Strike Force cena w dniu premiery: 99,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Commandos: Strike Force

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Commandos: Strike Force Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium 4 2.4 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta graficzna 128MB (GeForce 4 lub lepsza)
  • 3.46 GB HDD
  • Windows 2000/XP
Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • Network Adaptor
Microsoft Xbox

Xbox

  • Wykorzystuje:
  • Xbox Live!
PC
PS2
XBOX