Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePC
Okładka Inuits (PC)

Inuits PC

Przygodowa gra akcji stworzona przez zespół WideScreen Games, czyli autorów gry Frank Herbert's Dune. Jako młody szaman Iru musimy pomóc zdjąć klątwę z mieszkańców polarnej wioski. W realizacji tego celu pomocny jest szeroki wybór uzbrojenia i mocy magicznych.

Przygodowe | przygodowe gry akcji

PC Windows
Okładka Inuits (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

anulowana

Gra z gatunku action/adventure, znana wcześniej pod nazwą White Fear i przeznaczona raczej dla młodszych użytkowników komputera. Gracz wciela się tutaj w postać młodego szamana o imieniu Iru, który musi pomóc mieszkańcom pewnej polarnej wioski. Potężna wiedźma Sukko nie tylko zniszczyła ich domy i zasiedliła okolice swoimi sługami, ale też rzuciła na nich samych straszną klątwę: zamieniła ich w bryły lodu. Ludzie nie mogą nic zrobić, a ich jedyną nadzieją jest młody szaman.

Iru zabiera więc swój harpun i rusza na pomoc, ale sam wiele nie zdziała. Dlatego też pojawiają się cztery duchy, które nie tylko chronią naszego bohatera, ale również uczą go, w jaki sposób może posługiwać się swoimi magicznymi zdolnościami. Magia to jednak nie wszystko, więc Iru w drodze do wiedźmy musi zbierać różne rodzaje broni i przy ich pomocy radzić sobie ze stającymi mu na drodze przeciwnikami. Podróż nie jest krótka i łatwa, bowiem nasz bohater zwiedza wiele lokacji – m.in. tundrę, pola lodowa i wulkany – a ponadto musi radzić sobie z atakującymi go wrogami: trollami, goblinami i wieloma innymi potworami (łącznie 21 rodzajów przeciwników). W trakcie swojej wędrówki Iru rozwija się, a dzięki znalezionym po drodze magicznym przedmiotom dodatkowo zwiększa swoje umiejętności.

Autorzy przygotowali dla graczy trzy tryby rozgrywki: pierwszy jest normalny (po trosze magia i walka), drugi nastawiony na magię, a trzeci skupia się na czystej fizycznej walce. Dzięki temu można ukończyć grę trzy razy, a za każdym podejściem zabawa wygląda nieco inaczej. Gra posiada bardzo dobrą oprawę audiowizualną, naszego bohatera obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Mimo ładnego wyglądu i obecności wielu różnych efektów specjalnych, Inuits nie posiada ogromnych wymagań sprzętowych - poprawnie działa już na P3 500 i karcie graficznej TNT2.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 3.3 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Inuits

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Inuits

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Pentium III 650MHz, 128MB RAM, 16MB akcelerator 3D

Nowa gra twórców Frank Herbert’s Dune

wiadomość30 listopada 2003

Francuska firma WideScreen Games znana była do tej pory jedynie z gry Frank Herbert’s Dune, toteż nie ma jeszcze na swoim koncie jakichś wielkich osiągnięć. Być może zmieni się to, gdy na półki sklepowe powędrują jej dwa najnowsze tytuły: Airborne Troops oraz Inuits. Niedawno ujawniono więcej szczegółów na temat tej drugiej produkcji.