Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Numantian Games

Firma producent wydawca

Niezależne hiszpańskie studio z siedzibą w Madrycie. Zespół tworzy gry przeznaczone na komputery osobiste i konsole, a jego pierwszym prawdziwym hitem był RTS zatytułowany They Are Billions.

Historia

Firma Numantian Games została założona w 2013 roku. W październiku tego samego roku zespół rozpoczął zbiórkę crowdfundingową na dokończenie swojego debiutanckiego dzieła, które wówczas było już gotowe w siedemdziesięciu procentach. Mowa o Lords of Xulima: A Story of Gods and Humans, czyli klasycznym RPG-u z turowym systemem walki, utrzymanym w klimatach fantasy. Projekt zmierzający wyłącznie na komputery osobiste został ufundowany w ciągu tygodnia, jednak jego finalizacja zajęła jeszcze ponad rok. Ostatecznie tytuł trafił do sprzedaży w listopadzie 2014 roku, a studio wydało go własnym sumptem.

Na informacje o kolejnej grze autorstwa zespołu Numantian Games gracze musieli poczekać aż do maja 2017 roku. Studio zapowiedziało wówczas They Are Billions, czyli steampunkową strategię czasu rzeczywistego, w której zadaniem graczy miała być obrona kolonii przed atakami gigantycznych hord zombie. W grudniu produkcja zadebiutowała we Wczesnym dostępie na platformie Steam i szybko stała się hitem sprzedażowym – dość powiedzieć, że w ciągu niecałego miesiąca trafiła w ręce ponad czterystu tysięcy graczy. Pod koniec stycznia 2018 roku tytuł doczekał się łatki wprowadzającej polską wersję językową. Jego pełna wersja, bogatsza przede wszystkim o kampanię fabularną, zadebiutowała na komputerach osobistych 18 czerwca 2019 roku; 9 lipca trafiła natomiast na PlayStation 4 oraz Xboksa One (nakładem firmy BlitWorks).


Wydawcy gier Numantian Games

Wydawcy gier wyprodukowanych przez Numantian Games:


Blitworks