Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 stycznia 2019, 11:56

They Are Billions z 50-godzinną kampanią – kosztem opóźnienia premiery gry

Studio Numantian Games stale rozwija znajdującą się we wczesnym dostępie steampunkową strategię They Are Billions. Sukces, jaki osiągnęła gra, przełożył się na decyzję o rozbudowie kampanii fabularnej. Niestety wydłuży to czas produkcji.

They Are Billions od studia Numantian Games okazało się niemałym sukcesem. W obszernym wpisie zdradzającym plany rozwoju gry w 2019 roku poinformowano, że kampania fabularna ulegnie zmianom. Przełoży się to jednak na dłuższy czas produkcji tytułu.

Oto przedsmak atrakcji, jakie czekają nas w kampanii. - They Are Billions z 50-godzinną kampanią – kosztem opóźnienia premiery gry - wiadomość - 2019-01-18
Oto przedsmak atrakcji, jakie czekają nas w kampanii.

Kampania ma być bardziej ambitna, niż początkowo zakładano. Czas jej przejścia ma oscylować w granicach 40–50 godzin. Na potrzeby tego nowego wariantu zabawy przygotowane zostały niewidziane wcześniej mechanizmy rozgrywki, jednostki i materiały graficzne („assety”), które odróżnią go od dostępnego obecnie trybu przetrwania. Dzięki temu gracze będą mogli poczuć się, jakby grali w zupełnie nową produkcję. Kampania nie będzie publikowana „na raty” w ramach wczesnego dostępu – zaoferowana zostanie w całości w dniu premiery gry.

Dodatkowo Numantian Games planuje dalej rozwijać moduł survivalowy. Zaplanowane zostało dodanie dwóch świeżych map, z czego jedna ma być najłatwiejszą, a druga najtrudniejszą z dostępnych w They Are Billions.

Dalszego wsparcia doczeka się też edytor poziomów. W jego ramach udostępnione zostaną kolejne funkcje, obiekty i dekoracyjne elementy otoczenia. Pozwoli to na większe urozmaicenie tworzonych scenariuszy. W planach jest także umożliwienie graczom projektowania serii połączonych ze sobą misji, które działałyby na podobnej zasadzie co kampania. Warto wspomnieć, że do tej pory społeczność przygotowała ponad 500 scenariuszy.

Na koniec warto wspomnieć, że po oficjalnej premierze produkcja może doczeka się jeszcze innych, zupełnie nowych trybów gry. Co się tyczy daty debiutu – Numantian Games nie podało żadnych konkretnych terminów, ale można oczekiwać, że wyjście z Early Accessu nastąpi przed końcem 2019 roku.

Przypomnijmy, że They Are Billions to strategia czasu rzeczywistego osadzona w steampunkowych realiach. Zadaniem gracza jest przetrwać na planecie opanowanej przez hordy zombie. Produkcja zadebiutowała 12 grudnia 2017 roku w ramach wczesnego dostępu i okazała się sporym sukcesem komercyjnym.