Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Impakt Sp. z o.o.

Firma polski wydawca

Impakt to jeden z najmłodszych dystrybutorów gier wideo na polskim rynku, jednak firma działa już od 1997 roku. Na początku działalności rozprowadzano głównie programy edukacyjnych i użytkowe, natomiast grami zajęto się na poważnie dopiero w 2013 roku, kiedy to rozpoczęto sprzedaż Deadfall Adventures na terenie naszego kraju.

Historia firmy Impakt

Impakt powstał w 1997 roku w Rawiczu i z czasem przekształcił się w Impakt Sp. z o.o. Początkowo firma zajmowała się dystrybucją programów użytkowych, edukacyjnych i gier komputerowych, jednak wraz z rozwojem do oferty wprowadzono także akcesoria komputerowe i nośniki danych. Po wejściu Polski do Unii Europejskiej firma zaczęła importować produkty znanych światowych producentów oraz promować własne marki, a ponadto została dystrybutorem kilku dużych korporacji międzynarodowych, mających swoje oddziały na terenie naszego kraju. Obecnie Impakt współpracuje z wieloma firmami komputerowymi, audio-wideo i papierniczymi oraz czołowymi dystrybutorami sprzętu komputerowego. Wśród najważniejszych partnerów biznesowych znajdują się m.in.: Natec, Mad Catz, Saitek, Razer, Tritton, Delock, LevelOne, Cooler Master, Equip, Intenso, Ronol, Emtec, TDK, Gembird, HSK DATA Acar, Sony, Logitech, Creative, A4-tech i inne. Za swoje starania Impakt został nagrodzony tytułem "Gazele Biznesu" za rok 2007, 2008 i 2009, przyznanym przez Puls Biznesu w rankingu najbardziej dynamicznie rozwijających się firm.

W 2013 roku Impakt rozpoczął działalność dystrybucyjną w segmencie bardziej znanych gier wideo. Firma wydała w Polsce Deadfall Adventures – strzelankę przygodową od studia The Farm 51, a kilka miesięcy później na rynek trafił Rambo: The Video Game.


Najpopularniejsze gry wydane przez Impakt Sp. z o.o. w Polsce

Deadfall Adventures

Deadfall Adventures

Rambo: The Video Game

Rambo: The Video Game

Rock Band 4

Rock Band 4

The Witch and the Hundred Knight

The Witch and the Hundred Knight

Wydane w Polsce gry

Rock Band 4 13 października 2015

The Witch and the Hundred Knight 21 marca 2014

Rambo: The Video Game 21 lutego 2014

Deadfall Adventures 22 listopada 2013