Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 kwietnia 2016, 10:43

autor: Góral

Zbiórka pieniędzy na PC-towe Rock Band 4 zakończona porażką

Zakończyła się zbiórka pieniędzy na PC-tową wersję gry Rock Band 4. Niestety deweloperom ze studia Harmonix nie udało się dotrzeć do minimalnego progu, ustalonego na 1,5 miliona dolarów - zebrano niecałe 800 tysięcy dolarów.

Na początku marca w serwisie Fig rozpoczęto zbiórkę pieniędzy na PC-tową wersję gry muzycznej Rock Band 4. Deweloperzy ze studia Harmonix poprosili fanów o 1,5 miliona dolarów. Niestety nie udało się zebrać tej kwoty - ostatecznie pozyskano niecałe 800 tysięcy dolarów. W związku z tym, tytuł nie pojawi się na komputerach osobistych, choć dziś mamy się jeszcze doczekać komunikatu firmy, która być może spróbuje sił na innej, bardziej znanej platformie crowdfundingowej, np. Kickstarterze, albo wymyśli coś innego. Pożyjemy, zobaczymy. Obecnie grą mogą cieszyć się tylko posiadacze konsol PlayStation 4 i Xbox One, na których produkcja ukazała się w październiku 2015 roku.

Rock Band 4 – PC-towcy nie wcielą się w gwiazdy rocka. - Zbiórka pieniędzy na PC-towe Rock Band 4 zakończona porażką - wiadomość - 2016-04-06
Rock Band 4 – PC-towcy nie wcielą się w gwiazdy rocka.
Zbiórka pieniędzy na PC-towe Rock Band 4 zakończona porażką - ilustracja #2

W zeszłym roku, oprócz Rock Band 4, na rynek powróciła także seria Guitar Hero z odsłoną zatytułowaną Guitar Hero Live. W odróżnieniu od produkcji studia Harmonix, tytuł wymaga kupienia nowego kontrolera, gdyż nie obsługuje poprzednich instrumentów, a dodatkowo tym razem zabawa skupia się na graniu na gitarze. Ponadto tytuł nie jest kompatybilny z piosenkami z poprzednich odsłon cyklu.

Rock Band 4 jest powrotem do święcących wielkie triumfy w czasach siódmej generacji konsol gier muzycznych. Produkcja opiera się niemal na identycznych zasadach, co poprzednie odsłony i pozwala wcielić się w gitarzystę, basistę, wokalistę i perkusistę. Do zabawy wymagane są specjalne kontrolery, imitujące instrumenty muzyczne. Co ważne, produkcja współpracuje z wypuszczonymi wcześniej gadżetami, więc nie trzeba kupować nowych modeli, jeżeli posiadacie starszy sprzęt.

Lista dostępnych piosenek obejmuje takie utwory jak Toys in the Attic zespołu Aerosmith, Prayer od Disturbed, Centuries autorstwa Fall Out Boy czy też Halls Of Valhalla od Judas Priest. Łącznie na płycie znajduje się sześćdziesiąt piosenek, ale w cyfrowym sklepie możemy zakupić mnóstwo dodatkowych, gdyż oferta obejmuje ponad 1,5 tysiąca kawałków.