Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Wiadomości dotyczące HIP Interactive


Pac-Man powróci w przyszłym roku na swoje trzydzieste urodziny

Hed, 7 marca 2009, 14:50

Hirokazu Yasuhara, współtwórca kilkunastu gier opowiadających o przygodach jeża Sonica, zajmuje się obecnie tworzeniem kontynuacji Pac-Mana. Dzieło miałoby pojawić się w przyszłym roku z okazji trzydziestych urodzin tego niezwykle dziwnego, kultowego bohatera gier. Za chęć przywrócenia marki do życia odpowiada oczywiście doskonale znana firma Namco Bandai,

Dead to Rights: Retribution zapowiedziane

Łosiu, 14 lutego 2009, 13:44

Tydzień po doniesieniach z magazynu PlayStation: The Official Magazine firma Namco Bandai oficjalnie potwierdziła informacje – Jack Slate powraca w Dead to Rights: Retribution.

Namco wskrzesza markę Dead to Rights

Thorwalian, 8 lutego 2009, 12:55

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów przygód Jacka Slate’a, bohatera serii gier pt. Dead to Rights. Jak donosi marcowe wydanie magazynu PlayStation: The Official Magazine, firma Namco planuje w niedalekiej przyszłości stworzyć nową odsłonę cyklu zapoczątkowanego w 2002 r.

Hip Interactive (Europe) trzyma się mocno

Elrond, 6 października 2005, 16:14

Hip Interactive po szybkiej agonii odeszła w niebyt, jednak europejska odnoga tej firmy trzyma się całkiem mocno. Przedstawiciele Hip Europe poinformowali właśnie o podpisaniu porozumienia ze Stream Theory, dzięki któremu został znaleziony międzynarodowy dystrybutor gier takich jak Stolen, CT Special Forces: Fire For Effect oraz Garfield: Saving Arlene.

Koncerny Namco i Sony BMG zawarły ugodę w sprawie pogwałcenia praw autorskich Pac-Mana

Krystian Smoszna, 30 sierpnia 2005, 09:10

Nie damy gnębić żółtej kropki – rzekł już jakiś czas temu koncern Namco i wytoczył proces Sony BMG o pogwałcenie praw autorskich związanych z legendarną produkcją o nazwie Pac-Man. Poszło o sample z gry, które zdaniem Japończyków zostały bezprawnie wykorzystane w utworze Game Over wykonawcy posługującego się pseudonimem Lil’ Flip.

Pac-Man przerobiony na gitarę = Pac-Gitara!

ComCo, 23 czerwca 2005, 12:35

Dwudziesta piąta rocznica obecności sympatycznego Pac-Mana na elektroniczno-rozrywkowym rynku świętowana jest głównie przez wydanie gry Pac-Man World 3. Tymczasem, maniakalni wielbiciele żółtego stworka mogą zamówić (za „jedyne” 5600 USD, czyli około 18,600 PLN) bardzo nietypowy instrument - Pac-Gitarę!

Pac-Man w Księdze Rekordów Guinessa

Krystian Smoszna, 23 maja 2005, 09:55

Obchodzący w tym roku dwudziestopięciolecie swojego istnienia, sympatyczny stworek o imieniu Pac-Man, zostanie wpisany do Księgi Rekordów Guinessa. Powód? Od czasu premiery, koncernowi Namco udało się sprzedać 293 tysiące automatów coin-op z pierwszą wersją gry, czym nie może poszczycić się żadna wydana dotąd produkcja tego typu.

Namco zapowiada trzecią odsłonę Pac-Man World

Krystian Smoszna, 22 marca 2005, 14:17

W tym roku mija dwadzieścia pięć lat, odkąd żółty stworek o imieniu Pac-Man po raz pierwszy zadebiutował w grze video. Z tej okazji firma Namco postanowiła przygotować kolejną wersję klasycznego hitu, zatytułowaną Pac-Man World 3.

Wyspiarski producent gier ląduje sześć stóp pod ziemią

eLKaeR, 19 marca 2005, 11:23

Groźne widmo upadku zawisło nad brytyjskimi studiem developerskim o nazwie Blue 52 prawie dwa lata temu, kiedy z powodów stricte finansowych musiano zwolnić szereg pracowników. Teraz nadszedł ostateczny koniec rzeczonej firmy, chociaż nie wypuszczono jeszcze do klientów dwóch zapowiedzianych przez nią gier.

Stolen jednak nie w marcu

Elrond, 15 marca 2005, 13:51

Wszyscy wielbiciele skradanek, którzy nerwowo oczekiwali końca marca, kiedy to ukazać się miała gra zatytułowana Stolen, pozwalająca na pokierowanie poczynaniami seksownej złodziejki, Anyi, muszą jeszcze niestety uzbroić się w cierpliwość. Oficjalna data premiery gry została przesunięta na kwiecień. Nie podano powodów takiej decyzji.

Demo Stolen już niedługo

Elrond, 14 stycznia 2005, 16:25

Przysłowie głosi, że kradzione nie tuczy, ale wspomniana w tytule gra Stolen zapowiada się jak najbardziej smakowicie i zapewne wielu z Was wyciągnie po nią swoje łapki. Apetyt zaostrzyła jeszcze wypowiedź przedstawiciela wydawcy tego tytułu, Hip Interactive, który poinformował brać gierczaną, iż demo Stolen pojawi się już w lutym.

Street Racing Syndicate na PC potwierdzone

Elrond, 22 grudnia 2004, 12:29

Wspaniała informacja dla wszystkich fanów gier umożliwiających wirtualne, nielegalne wyścigi. Kilka miesięcy temu pisaliśmy o możliwości pojawienia się Street Racing Syndicate na komputery klasy PC. Dzisiaj plotki te stały się faktem - firma wydawnicza Hip Games podała do wiadomości, iż podpisała umowę dotyczącą wydania wspomnianej gry na PeCety.

Coraz mniej miejsca na polu skradanek TPP, czyli Stolen nadchodzi

ComCo, 23 września 2004, 10:26

Moda na skradanki (gry akcji typu „stealth”) ciągle trwa. Już niedługo, do grona „mistrzów” gatunku, tj. Sama Fishera ze Splinter Cell oraz Snake'a z Metal Gear Solid, dołączy wysportowana i zmysłowa Anya Romanov. Jej przygody będą głównym tematem gry Stolen, która w marcu 2005 zadebiutuje na PC oraz konsole: PlayStation 2 i Xbox.

Street Racing Syndicate - status "gold" na konsolach

ComCo, 19 sierpnia 2004, 09:10

Końcówka tego roku zapowiada się bardzo interesująco dla miłośników wirtualnych, nielegalnych, nocnych wyścigów i tuningowania samochodów. Street Racing Syndicate, Juiced, Need For Speed: Underground 2, Midnight Club 3: DUB Edition - te tytuły z pewnością są dla nich pozycjami z kategorii "musisz-mieć". Tymczasem, prace nad pierwszym tytułem z powyższej listy zostały już zakończone (mowa o wersjach: PS2, Xbox oraz GCN) i całość powinna trafić do sprzedaży dokładnie 31 sierpnia (wydanie PC powinno zadebiutować na jesieni).

Posiadacze pecetów zagrają w Street Racing Syndicate jesienią tego roku

Speed, 26 czerwca 2004, 13:07

Tematyka nielegalnych, nocnych, superszybkich wyścigów samochodowych jest w ostatnim czasie bardzo chodliwa. Warto wspomnieć chociażby o sukcesie Need for Speed: Underground (w procesie developingu jest już sequel – NFS: U2), czy też o tytule mającym mocarne plany, Juiced. Dnia dzisiejszego oficjalnie do rywalizacji o miano najlepszej pozycji z tego gatunku na rynku gier PC, wkracza korporacja Namco, która po upadku 3DO przejęła prawa do Street Racing Syndicate. Owy produkt początkowo wydany miał zostać tylko i wyłącznie na konsole Xbox, PS2 oraz GameCube.