Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Wydane gry

Wiadomości dotyczące Strategic Studies Group


Najlepsze modyfikacje (18/01/2013) - Silent Hill: The Pledge, Battlefield Gothic i mody Black Mesa
Najlepsze modyfikacje (18/01/2013) - Silent Hill: The Pledge, Battlefield Gothic i mody Black Mesa

Adrian Werner, 18 stycznia 2013, 21:52

Wracamy z cyklem Najlepsze Modyfikacje. Zmieniamy przy okazji jego formułę. Od teraz kolejne odcinki będą publikowane raz w tygodniu.

Zapowiedziano Kharkov: Disaster on the Donets
Zapowiedziano Kharkov: Disaster on the Donets

Brenda, 2 maja 2008, 15:33

Niespełna miesiąc temu miała miejsce premiera drugiej części serii gier strategicznych Panzer Command, a dziś firma wydawnicza Matrix Games zapowiedziała grę nawiązującą zarówno miejscowo jak i historycznie do w/w pozycji.

Warlords trafi na NDS

Metatron, 11 stycznia 2007, 10:59

Firma Strategy First weszła w porozumienie z Glyphic Entertainment. Umowa dotyczy stworzenia wersji popularnej gry strategicznej Warlords na konsolę NDS. Miłośnicy strategii mogą już zacierać ręce, ponieważ w drodze są także przenośne wersje Jagged Alliance i Disciples II.

Seria Warlords na telefonach komórkowych

Krystian Smoszna, 9 stycznia 2007, 10:00

Warlords – stworzona przez Steve’a Fawknera i niegdyś bardzo popularna seria gier strategicznych – doczeka się przeniesienia na telefony komórkowe, poinformowała wczoraj firma Infinite Interactive.

Carriers at War powraca na rynek elektronicznej rozrywki
Carriers at War powraca na rynek elektronicznej rozrywki

Krystian Smoszna, 17 października 2006, 12:57

Firma Matrix Games w porozumieniu z australijskim studiem Strategic Studies Group zamierza odświeżyć popularny niegdyś cykl gier strategicznych, zatytułowany Carriers at War. Remake pierwowzoru, który na rynku elektronicznej rozrywki zadebiutował dwadzieścia dwa lata temu, już niebawem, bo jeszcze w tym roku, pojawi się w sklepach.

Warlords V w produkcji!

Elrond, 29 stycznia 2006, 16:44

Doskonała wiadomość dla fanów strategii turowych osadzonych w klimacie fantasy w jednocześnie miłośników doskonałej serii Warlords, która na komputerach osobistych zadebiutowała ponad 15 lat temu. Jak podali przedstawiciele firmy Infinite Interactive, odpowiedzialnej m.in. za stworzenie Warlords IV: Heroes of Etheria, obecnie trwają prace nad piątą częścią sagi.

Turniej Battles In Italy dla wielbicieli strategii turowych
Turniej Battles In Italy dla wielbicieli strategii turowych

ComCo, 30 maja 2005, 14:37

Firma Matrix Games zapowiedziała internetowy turniej dla posiadaczy wydanej niedawno strategii turowej o nazwie Battles In Italy, która przywodzi na myśl typowe, planszowe gry bitewne. Uczestniczy zawodów dostaną szansę na zdobycie nagród, których łączna pula wynosi 200 USD (do wydania w sklepie wydawcy gry).

Klasyka ponownie na ekranach – prace nad nową wersją Reach for the Stars

Cisek, 4 marca 2005, 15:24

Matrix Games ogłosił dziś, że wraz ze Strategic Studies Group pracuje nad udoskonaloną wersją strategii turowej Reach for the Stars. Jej pierwowzór datowany jest na rok 1983, ale mająca się ukazać wersja jest udoskonaleniem programu z 2000 roku.

Świąteczne obniżki w Matrix Games

Elrond, 12 grudnia 2004, 14:46

Znakomity prezent świąteczny, dla wszystkich fanów gier strategicznych, przygotowała firma Matrix Games. Otóż od 10 grudnia tego roku do 3 stycznia 2005 najlepsze gry tego gatunku wydawane właśnie przez Matrix Games można nabyć po obniżonych cenach (o 10 USD, czyli ok. 32 zł taniej).

Battles In Normandy – premiera za kilka dni
Battles In Normandy – premiera za kilka dni

Kull, 9 września 2004, 10:14

Matrix Games (wydawca) i Strategic Studies Group (producent) oficjalnie ogłosili, iż gra Battles In Normandy otrzymała właśnie status „Gold” i będzie ją można nabyć już 13 września, oczywiście roku AD 2004.

Walki w Normandii od Matrix Games i SSG

Elrond, 13 maja 2004, 09:26

Wydarzenia II Wojny Światowej są bardzo "wdzięcznym" natchnieniem twórców gier strategicznych, szczególnie tych rozgrywających się turowo. Temat inwazji w Normandii był już poruszany wielokrotnie, z mniejszym lub większym powodzeniem, teraz natomiast walki te zamierzają nam przybliżyć firmy Matrix Games oraz Strategic Studies Group, które rozszerzają serię gier opartych na przełomowych bitwach (The Ardennes Offensive, Korsun Pocket i Across the Dnepr) o Battles In Normandy.

Homeworld i Warlords: BattleCry w styczniowym wydaniu magazynu CD-Action?
Homeworld i Warlords: BattleCry w styczniowym wydaniu magazynu CD-Action?

Phoenix, 18 grudnia 2003, 17:55

Tak, to prawda! W dniu dzisiejszym nasza redakcja weszła w posiadanie niezwykle interesującej informacji. Otóż z dobrze poinformowanych źródeł wiemy, iż w najnowszym numerze magazynu CD-Action oznaczonym numerem 01/2004 dostępne będą dwa niezwykle ciekawe tytuły z branży elektroniczno-rozrywkowej. Pierwszym z nich jest rewolucyjna strategia kosmiczna osadzona w pełni trójwymiarowym świecie nosząca tytuł Homeworld. Drugą zaś niespodzianką, jaką przygotowali redaktorzy rzeczonego pisma jest równie wciągająca gra - Warlords: BattleCry, która to również zalicza się do gatunku RTS.

Warlords: Battlecry III w 2004 roku
Warlords: Battlecry III w 2004 roku

Łosiu, 28 sierpnia 2003, 08:25

Firma Enlight Software ogłosiła, iż stała się wyłącznym właścicielem praw do ogólnoświatowego wydania trzeciej części serii Warlords: Battlecry i tym samym zaanonsowała ten tytuł. Warlords: Battlecry to strategiczny cykl osadzony w klimatach fantasy z dużą ilością elementów typowych dla gier z gatunku cRPG. Naszą recenzję części drugiej kończyły takie oto słowa „- Nie ulega wątpliwości - gdyby ta gra pojawiła się kilka lat wcześniej stałaby się pozycją kultową. Oferuje olbrzymie możliwości, dzięki czemu sprawia, że nawet po 100h gry czymś nas zaskakuje i pozwala odkrywać się na nowo.” – i mam nadzieję, że tym razem, wysiłki panów ze studia Infinite Interactive, nagrodzone zostaną właśnie tym, że Warlords: Battlecry III stanie się tytułem kultowym.

Warlords Battlecry II w Fajnej Cenie!

Sznur, 14 listopada 2002, 16:05

Od wczoraj w sklepach z grami w całej Polsce można nabyć nową grę z serii „Fajna Cena” wydawanej przez CD Projekt. Warlords Battlecry II to doskonałe połączenie gry strategicznej z RPG, która w opinii wielu graczy całkowicie niesłusznie została przyćmiona przez Warcrafta III. Gracz zarządza potężnym królestwem i prowadzi do walki ogromne armie, kierowane przez zdobywających stopniowo doświadczenie bohaterów, aż do ostatecznego zwycięstwa. Co najważniejsze, gra wydana w profesjonalnej polskiej wersji językowej, kosztuje jedyne 49,90 złotych.

Warlords: Battlecry II - poradnik

Solnica, 26 czerwca 2002, 14:36

Tak więc pragniesz zostać bohaterem? Charyzmatycznym dowódcą prowadzącym do boju niezliczone zastępy wojsk walczących z pieśnią na ustach? Liderem oddziałów zdecydowanych pójść za tobą nawet w ogień i gdy przyjdzie potrzeba poświęcić swoje życie? Lepiej trafić nie mogłeś, zamieszczony dzisiaj na naszych stronach poradnik napisany jest właśnie dla Ciebie!