Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Battlefront (PC)
OkładkaBattlefront (PC)

Battlefront PC

Battlefront to strategia turowa od specjalizującej się w tym gatunku firmy Strategic Studies Group. Produkt został wydany dla uczczenia 20 rocznicy wprowadzenia na rynek gry planszowej o tym samym tytule i stanowi jej wierną, komputerową adaptację.

Strategiczne | II wojna światowa | turowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Battlefront Premiera PC

8lutego2007

producent: Strategic Studies Group wydawca: Matrix Games/Slitherine Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Battlefront to strategia turowa od specjalizującej się w tym gatunku firmy Strategic Studies Group. Produkt został wydany dla uczczenia 20 rocznicy wprowadzenia na rynek gry planszowej o tym samym tytule i stanowi jej wierną, komputerową adaptację.

Przedstawione nam wydarzenia dzieją się w niezwykle burzliwym okresie ubiegłego wieku – podczas II Wojny Światowej. Naszym zadaniem jest zakończenie sukcesem takich operacji, jak bitwa o Saipan czy przedsięwzięcie o kryptonimie Market Garden. Gra koncentruje się na potyczkach pomiędzy batalionami wojsk alianckich i Państw Osi, liczącymi po ok. 700 żołnierzy. Jako głównodowodzący mamy duży wpływ na poczynania naszych podopiecznych. Decydujemy m.in. o trasie, jaką obiorą poszczególne jednostki, wyznaczamy cele ataków i dbamy o stosowne zaopatrzenie.

Rozgrywka toczy się w sposób turowy. Przebieg kampanii obserwujemy w 2D, widząc na głównym planie uproszczone mapy poszczególnych terytoriów (okolice Gazali, Noworosyjska i innych miejscowości), podzielone na charakterystyczne pola (heksy). W samej filozofii gry, jak również w jej mechanice, zauważyć można wiele podobieństw do gier z serii Decisive Battles (np. Korsun Pocket). Wzorowany na tych produkcjach interfejs pozwala nam m.in. na swobodne przełączanie się pomiędzy batalionami, a także na proste i intuicyjne planowanie bitew. Twórcy zaoferowali nam szeroki wachlarz rozwiązań starć z wrogiem. Możemy zbombardować oponenta, skorzystać ze wsparcia artyleryjskiego, oskrzydlić go, bezpośrednio zaatakować czy też przetestować na nim któryś z ataków specjalnych (np. japoński atak Banzai).

Jeśli nie satysfakcjonuje nas zakres opcji, jaki został udostępniony przez autorów, możemy samodzielnie zmienić niektóre elementy gry, gdyż do naszej dyspozycji oddano prosty w obsłudze edytor map i jednostek. Przy jego pomocy wykreujemy nowe scenariusze, a także dostosujemy poziom Sztucznej Inteligencji do własnych upodobań. Zwolenników realizmu ucieszy z pewnością fakt, że programiści zadbali także o to, by ich produkt był zgodny z prawdą historyczną, w związku z czym przy jego tworzeniu na bieżąco konsultowali się z weteranami II Wojny Światowej.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: E-mail   Liczba graczy: 1-2  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 212 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Battlefront: Odpowiednia dla każdego wieku.

Battlefront Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 256 MB RAM
  • karta grafiki 32MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • 200 MB HDD