Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Kharkov: Disaster on the Donets (PC)
OkładkaKharkov: Disaster on the Donets (PC)

Kharkov: Disaster on the Donets PC

Strategia turowa osadzona w realiach II wojny światowej. Skupia się na zaprezentowaniu wydarzeń jakie miały miejsce w maju 1942 roku na Froncie Wschodnim w okolicach miasta Charków.

Strategiczne | turowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Kharkov: Disaster on the Donets Premiera PC

17lipca2008

producent: Strategic Studies Group wydawca: Matrix Games/Slitherine Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Kharkov: Disaster on the Donets

Steel Panthers: World at War

Allied General

Fantasy General

Kharkov: Disaster on the Donets to strategia turowa osadzona w realiach II wojny światowej. Zaprezentowane w niej wydarzenia umieszczone zostały pomiędzy 12 a 28 maja 1942 roku na Froncie Wschodnim. Wówczas to Związek Radziecki zebrał siły po odparciu ofensywy Planu Barbarossa, a Niemcy uzupełnili straty po zimowych porażkach. Do ponownego starcia dochodzi na terenach przy rzece Doniec (obecna Ukraina), w okolicach miasta Charków. W rzeczywistości wygrana należała do armii III Rzeszy, ale w tytule tym gracz może zmienić bieg historii. Gra pozwala bowiem na objęcie dowództwa nad Sowietami lub armią III Rzeszy.

Pole bitwy w Kharkov: Disaster on the Donets podzielono na heksy, a poszczególne jednostki charakteryzowane są przez znajdujące się na nich żetony. Celem grającego jest umiejętne wykorzystanie dostępnych sił i zwycięstwo w całej operacji. Twórcy bardzo dużą wagę położyli na realizm potyczek, dlatego też zastosowali tu nowy silnik rozgrywki, stanowiący połączenie najlepszych cech takich znanych serii jak: Decisive Battles i Battlefront. Uwzględnia on wszelakie niuanse terenowe, zmęczenie i wyszkolenie oddziałów, wzrost ich doświadczenia w boju, czy wpływ na walkę znajdującej się nieopodal kwatery dowodzenia (HQ), pozwala też na zarządzenie i dowodzenie rozmieszczeniem posiłków znajdujących się poza główną mapą. Jedną z jego kluczowych cech jest też system "Area of Operations" uniemożliwiający na przykład nienaturalne i nierealistyczne zebranie wszystkich sił na jednym odcinku frontu, przełamaniu go i definitywnym pokonaniu przeciwnika (jego działanie polega na przyporządkowaniu poszczególnych jednostek do określonych części pola walki).

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 CD

Oczekiwania czytelników: 8.0 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Kharkov: Disaster on the Donets: Odpowiednia dla każdego wieku.

Kharkov: Disaster on the Donets Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Pentium III 800 MHz
  • 512 MB RAM
  • karta grafiki 32 MB (GeForce 2 lub lepsza)
  • 200 MB HDD
  • Windows 98/ME/2000/XP