Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Sandbox - Gry Przygodowe PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku przygodowe o tematyce sandbox na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Gry przygodowe. Gatunek, który zawiera trzy kluczowe elementy: eksplorację, rozwiązywanie zagadek oraz mocno zaakcentowaną fabułę. Jedną z głównych cech gier przygodowych jest to, że postać gracza zbiera przedmioty i używa ich do rozwiązywania zagadek, w celu rozwinięcia opowiadanej w grze historii. Produkcje te zazwyczaj oferują tylko rozgrywkę dla jednego gracza, a także interfejs point & click. Do kategorii gier przygodowych przypisywane są także tytuły z gatunku hidden object, które polegają na wyszukiwaniu ukrytych na planszy przedmiotów.

Po premierze 8 Przed premierą 7
PC
Przygodowe
sandbox
Czas
Subnautica
Subnautica

Przygodowe 23 stycznia 2018 (wczesny dostęp od 16 grudnia 2014)

Subnautica to sandboksowy koktajl gatunkowy, w którym wcielamy się w kapitana futurystycznego okrętu podwodnego. Naszym zadaniem jest konstruowanie nowych jednostek, a następnie za ich pomocą eksplorowanie morskich głębin, pełnych potworów, skarbów, wraków oraz pozostałości wymarłych cywilizacji.

The Amazing Spider-Man 2
The Amazing Spider-Man 2

Przygodowe 30 kwietnia 2014

The Amazing Spider-Man 2 to przygodowa gra akcji osadzona w komiksowej wersji Manhattanu. Zabawa polega na eksplorowaniu miasta za pomocą pajęczyn i walce z przeciwnikami. Względem części poprzedniej autorzy rozbudowali system walki oraz poruszania i dodali system premiujący szlachetne zachowania.

Astroneer
Astroneer

Przygodowe jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od 16 grudnia 2016)

Astroneer to opracowany z myślą o pecetach sandbox, w którym kierujemy astronautą eksplorującym obce planety. W trakcie zabawy musimy szukać artefaktów i surowców, radzić sobie z zagrożeniami oraz konstruować zarówno przedmioty i pojazdy, jak i całe bazy.

Empyrion: Galactic Survival
Empyrion: Galactic Survival

Przygodowe jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od 5 sierpnia 2015)

Rozgrywający się w otwartym, proceduralnie generowanym świecie kosmiczny sandbox, kładący nacisk na aspekty survivalowe. Gra pozwala na swobodną eksplorację przestrzeni kosmicznej oraz powierzchni różnych planet i asteroid. Podczas zabawy możemy konstruować statki i bazy kosmiczne, własnoręcznie tworzyć narzędzia i bronie oraz łączyć siły z innymi graczami w walce przeciw przeciwnościom losu oraz wrogo nastawionym, obcym rasom.

The Solus Project
The Solus Project

Przygodowe 7 czerwca 2016

Solus to survivalowy sandbox łączący elementy zręcznościowe z licznymi zagadkami logicznymi. Gracze zostają wrzuceni na obcą planetę o bezlitosnym klimacie i dużej populacji drapieżników, a ich zadaniem jest nie tylko przeżycie, ale również odkrycie sekretów, skrywanych przez ten świat. Produkcja powstała w oparciu o technologię Unreal Engine 4.

The Sinking City
The Sinking City

Przygodowe jeszcze nie ogłoszona

Przygodowa gra detektywistyczna, inspirowana twórczością H.P. Lovecrafta. Akcja gry toczy się w latach 20. ubiegłego wieku, w fikcyjnym mieście New England, które cierpi z powodu powodzi wywołanej przyczynami nadnaturalnymi. Gracz wciela się w postać prywatnego detektywa, którego zadaniem jest nie poddać się zbiorowemu szaleństwu i odkryć przyczynę tajemniczych zdarzeń.

Lucius II: The Prophecy
Lucius II: The Prophecy

Przygodowe 13 lutego 2015

Lucius II: The Prophecy to kontynuacja oryginalnej przygodówki w konwencji horroru z 2012 roku, która, czerpiąc wzór z kultowej serii filmów Omen, pozwalała nam wskoczyć w buty chłopca będącego synem Lucyfera i mającego za zadanie doprowadzić do brutalnej śmierci wszystkich ludzi w swoim otoczeniu. Sequel pozostał wierny podstawowym założeniom poprzednika, oferując przy tym to, czego najbardziej mu brakowało – niczym nie skrępowaną swobodę podejmowania działań.

Miasmata
Miasmata

Przygodowe 28 listopada 2012

Pierwszoosobowa przygodówka, w której szukamy lekarstwa na tajemniczą zarazę. Rozgrywka toczy się na dużej otwartej wyspie, zamieszkałej przez groźne drapieżniki. Miasmata łączy więc eksplorację, walkę o przetrwanie i elementy logiczne. Na uwagę zasługuje grafika tytułu – skromne studio niezależne stworzyło autorski silnik.

Adventure Time: Pirates of the Enchiridion
Adventure Time: Pirates of the Enchiridion

Przygodowe kwiecień 2018

Przygodowa gra akcji oparta na motywach serialu Adventure Time (Pora na przygodę!). Gracze przejmują kontrolę nad jednym z czwórki bohaterów (są tu Finn, Jake, Marceline oraz BMO) z zadaniem poznania przyczyn tragicznej w skutkach powodzi. Protagoniści wyruszają w podróż na pokładzie zbudowanego przez siebie statku, rozmawiają z mieszkańcami Krainy Ooo i walczą z napotkanymi przeciwnikami, stopniowo rozwijając swój potencjał bojowy. Całość okraszono absurdalnym humorem i przyjemną dla oka grafiką rodem z telewizyjnego oryginału.

Eden Star
Eden Star

Przygodowe 2018 (wczesny dostęp od 30 stycznia 2015)

Eden Star to przygodowa gra akcji osadzona na obcej planecie. Struktura zabawy jest sandboksowa i zadaniem graczy jest głównie przeżycie, eksplorowanie świata oraz gromadzenie surowców, za pomocą których budowane są coraz potężniejsze struktury i przedmioty.

Signs of Life
Signs of Life

Przygodowe kwiecień 2018

Survival sandbox, w którym staramy się przetrwać na niegościnnej planecie. Dokonujemy tego, budując schronienia, wytwarzając narzędzia, bronie itd.

Raindrop
Raindrop

Przygodowe prace wstrzymane

Raindrop to niezależna survivalowa gra FPP, której akcję osadzono w otwartym świecie, składającym się głównie ze zrujnowanego kompleksu badawczo-mieszkalnego na terenie Związku Radzieckiego. W pełnej niebezpieczeństw eksploracji korzystamy z rozbudowanego systemu rzemiosła, by tworzyć prowizoryczną broń i narzędzia. Obecne są też pojazdy i zagadki logiczne.

Darkout
Darkout

Przygodowe 8 lutego 2013

Oryginalna sandboksowa gra platformowa, w której zmuszeni jesteśmy do przetrwania na obcej i nieprzyjaznej planecie. Koncepcja gry zakłada twórcze wykorzystanie systemu rzemiosła, celem tworzenia nowych przedmiotów, broni i technologii. Istotną rolę odgrywa też mechanika światła i cienia, która pozwoli nam przetrwać niejedno spotkanie z wrogo nastawionymi mrocznymi istotami.

Jazzpunk
Jazzpunk

Przygodowe 7 lutego 2014

Oryginalna gra przygodowa osadzona w stylistyce retro-cyberpunk i wypełniona mnóstwem komediowych żartów rodem z najlepszych slapstickowych komedii filmowych. Wcielamy się w rolę Agenta Polyblanka, który w alternatywnej, zimnowojennej rzeczywistości podejmie się szeregu absurdalnych misji z wykorzystaniem rozmaitych, przezabawnych gadżetów.

RymdResa
RymdResa

Przygodowe 20 sierpnia 2015

RymdResa to opracowany z myślą o pecetach sandbox, pozwalający na wcielenie się w samotnego astronautę eksplorującego zimną pustkę kosmosu. Gra kładzie nacisk na odkrywanie nowych światów, ulepszanie statków oraz pogłębiający się smutek głównego bohatera.