Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Sandbox - Gry Przygodowe PC Windows

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry z gatunku przygodowe o tematyce sandbox na platformę PC Windows ułożone według popularności.

Gry przygodowe. Gatunek, który zawiera trzy kluczowe elementy: eksplorację, rozwiązywanie zagadek oraz mocno zaakcentowaną fabułę. Jedną z głównych cech gier przygodowych jest to, że postać gracza zbiera przedmioty i używa ich do rozwiązywania zagadek, w celu rozwinięcia opowiadanej w grze historii. Produkcje te zazwyczaj oferują tylko rozgrywkę dla jednego gracza, a także interfejs point & click. Do kategorii gier przygodowych przypisywane są także tytuły z gatunku hidden object, które polegają na wyszukiwaniu ukrytych na planszy przedmiotów.

Po premierze 9 Przed premierą 6
PC
Przygodowe
sandbox
Czas
Subnautica
Subnautica

Przygodowe 23 stycznia 2018

Subnautica to sandboksowy survival skupiający się na eksploracji podwodnych lokacji. Nasz bohater rozbija się na obcej planecie 4546B, niemal w całości pokrytej oceanami. Nasze zadanie polega na przeżyciu, a także znalezieniu sposobu na ucieczkę z tego miejsca.

The Sinking City
The Sinking City

Przygodowe 21 marca 2019

Przygodowa gra detektywistyczna, inspirowana twórczością H.P. Lovecrafta. Akcja gry toczy się w latach 20. ubiegłego wieku, w miasteczku znajdującym się na terenie Nowej Anglii, które cierpi z powodu powodzi wywołanej przyczynami nadnaturalnymi. Gracz wciela się w postać prywatnego detektywa, którego zadaniem jest nie poddać się zbiorowemu szaleństwu i odkryć przyczynę tajemniczych zdarzeń.

The Amazing Spider-Man 2
The Amazing Spider-Man 2

Przygodowe 30 kwietnia 2014

The Amazing Spider-Man 2 to przygodowa gra akcji osadzona w komiksowej wersji Manhattanu. Zabawa polega na eksplorowaniu miasta za pomocą pajęczyn i walce z przeciwnikami. Względem części poprzedniej autorzy rozbudowali system walki oraz poruszania i dodali system premiujący szlachetne zachowania.

Outer Wilds
Outer Wilds

Przygodowe 2018

Eksploracyjna gra przygodowa, w której wcielamy się w rekruta nowego programu kosmicznego Outer Wilds Ventures. Naszym zadaniem jest badanie tajemniczego układu słonecznego funkcjonującego w pętli czasowej.

The Solus Project
The Solus Project

Przygodowe 7 czerwca 2016

Solus to survivalowy sandbox łączący elementy zręcznościowe z licznymi zagadkami logicznymi. Gracze zostają wrzuceni na obcą planetę o bezlitosnym klimacie i dużej populacji drapieżników, a ich zadaniem jest nie tylko przeżycie, ale również odkrycie sekretów, skrywanych przez ten świat. Produkcja powstała w oparciu o technologię Unreal Engine 4.

Adventure Time: Pirates of the Enchiridion
Adventure Time: Pirates of the Enchiridion

Przygodowe 17 lipca 2018

Przygodowa gra akcji oparta na motywach serialu Adventure Time (Pora na przygodę!). Gracze przejmują kontrolę nad jednym z czwórki bohaterów (są tu Finn, Jake, Marceline oraz BMO) z zadaniem poznania przyczyn tragicznej w skutkach powodzi. Protagoniści wyruszają w podróż na pokładzie zbudowanego przez siebie statku, rozmawiają z mieszkańcami Krainy Ooo i walczą z napotkanymi przeciwnikami, stopniowo rozwijając swój potencjał bojowy. Całość okraszono absurdalnym humorem i przyjemną dla oka grafiką rodem z telewizyjnego oryginału.

Empyrion: Galactic Survival
Empyrion: Galactic Survival

Przygodowe jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od 5 sierpnia 2015)

Rozgrywający się w otwartym, proceduralnie generowanym świecie kosmiczny sandbox, kładący nacisk na aspekty survivalowe. Gra pozwala na swobodną eksplorację przestrzeni kosmicznej oraz powierzchni różnych planet i asteroid. Podczas zabawy możemy konstruować statki i bazy kosmiczne, własnoręcznie tworzyć narzędzia i bronie oraz łączyć siły z innymi graczami w walce przeciw przeciwnościom losu oraz wrogo nastawionym, obcym rasom.

Miasmata
Miasmata

Przygodowe 28 listopada 2012

Pierwszoosobowa przygodówka, w której szukamy lekarstwa na tajemniczą zarazę. Rozgrywka toczy się na dużej otwartej wyspie, zamieszkałej przez groźne drapieżniki. Miasmata łączy więc eksplorację, walkę o przetrwanie i elementy logiczne. Na uwagę zasługuje grafika tytułu – skromne studio niezależne stworzyło autorski silnik.

Eden Star
Eden Star

Przygodowe jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od 30 stycznia 2015)

Eden Star to survivalowy sandbox FPP osadzony na obcej planecie. Zadaniem graczy jest eksplorowanie otwartego świata oraz gromadzenie surowców, za pomocą których konstruowane są coraz potężniejsze struktury czy przedmioty. Bawić można się samotnie lub w multiplayerze (kooperacja i PvP).

Lucius II: The Prophecy
Lucius II: The Prophecy

Przygodowe 13 lutego 2015

Lucius II: The Prophecy to kontynuacja oryginalnej przygodówki w konwencji horroru z 2012 roku, która, czerpiąc wzór z kultowej serii filmów Omen, pozwalała nam wskoczyć w buty chłopca będącego synem Lucyfera i mającego za zadanie doprowadzić do brutalnej śmierci wszystkich ludzi w swoim otoczeniu. Sequel pozostał wierny podstawowym założeniom poprzednika, oferując przy tym to, czego najbardziej mu brakowało – niczym nie skrępowaną swobodę podejmowania działań.

Jazzpunk
Jazzpunk

Przygodowe 7 lutego 2014

Oryginalna gra przygodowa osadzona w stylistyce retro-cyberpunk i wypełniona mnóstwem komediowych żartów rodem z najlepszych slapstickowych komedii filmowych. Wcielamy się w rolę Agenta Polyblanka, który w alternatywnej, zimnowojennej rzeczywistości podejmie się szeregu absurdalnych misji z wykorzystaniem rozmaitych, przezabawnych gadżetów.

Signs of Life
Signs of Life

Przygodowe jeszcze nie ogłoszona (wczesny dostęp od 27 stycznia 2014)

Survival sandbox, w którym staramy się przetrwać na niegościnnej planecie. Dokonujemy tego, budując schronienia, wytwarzając narzędzia, bronie itd.

Raindrop
Raindrop

Przygodowe prace wstrzymane

Raindrop to niezależna survivalowa gra FPP, której akcję osadzono w otwartym świecie, składającym się głównie ze zrujnowanego kompleksu badawczo-mieszkalnego na terenie Związku Radzieckiego. W pełnej niebezpieczeństw eksploracji korzystamy z rozbudowanego systemu rzemiosła, by tworzyć prowizoryczną broń i narzędzia. Obecne są też pojazdy i zagadki logiczne.

Darkout
Darkout

Przygodowe 8 lutego 2013

Oryginalna sandboksowa gra platformowa, w której zmuszeni jesteśmy do przetrwania na obcej i nieprzyjaznej planecie. Koncepcja gry zakłada twórcze wykorzystanie systemu rzemiosła, celem tworzenia nowych przedmiotów, broni i technologii. Istotną rolę odgrywa też mechanika światła i cienia, która pozwoli nam przetrwać niejedno spotkanie z wrogo nastawionymi mrocznymi istotami.

RymdResa
RymdResa

Przygodowe 20 sierpnia 2015

RymdResa to opracowany z myślą o pecetach sandbox, pozwalający na wcielenie się w samotnego astronautę eksplorującego zimną pustkę kosmosu. Gra kładzie nacisk na odkrywanie nowych światów, ulepszanie statków oraz pogłębiający się smutek głównego bohatera.