Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

DLC i dodatki do gry Dark Souls III (PC)

Dodatki do Dark Souls III

Dark Souls III: The Ringed City
Dark Souls III: The Ringed City

dodatek do gry28 marca 2017

Drugie i ostatnie rozszerzenie do uznanego RPG akcji Dark Souls III od studia From Software. Mechanika rozgrywki w Dark Souls III: The Ringed City nie różni się zbytnio od podstawowej wersji produkcji. Otrzymaliśmy jednak nową minikampanię, w której udajemy się w pogoń za rycerzem-niewolnikiem Gaelem, szukającym mrocznej duszy człowieczeństwa. Związane jest to oczywiście z zupełnie nową lokacją, gdzie czekają na nas kolejne wyzwania, postacie niezależne oraz przeciwnicy. Naturalnie Dark Souls nie byłoby sobą, gdyby na naszej drodze nie pojawili się potężni bossowie – tych również znajdziemy kilku w The Ringed City. Wszystko to uzupełnia nowy ekwipunek, w tym uzbrojenie, pancerze oraz magia. Dark Souls III: The Ringed City jest dostępne w ramach przepustki sezonowej, ale można też kupić je osobno. Ponadto dodatek ten, wraz z Ashes of Ariandel, znajduje się w Dark Souls III: The Fire Fades Edition, czyli edycji Game of the Year gry Dark Souls III.

Dark Souls III: Ashes of Ariandel
Dark Souls III: Ashes of Ariandel

dodatek do gry25 października 2016

Pierwszy duży dodatek DLC do osadzonego w realiach mrocznego fantasy RPG akcji Dark Souls III autorstwa studia From Software. Rozszerzenie zatytułowane Ashes of Ariandel nie wnosi żadnych istotnych zmian w mechanice gry macierzystej i koncentruje się w dalszym ciągu na rozbudowanym systemie walki i potyczkach, w których każdy kolejny przeciwnik może stanowić dla bohatera poważne zagrożenie. Dodatek niesie ze sobą jednak zupełnie nową, zaśnieżoną lokację – tytułową krainę Ariandel, w której odkrywamy kolejne sekrety świata gry, wykonujemy szereg nowych zadań fabularnych i walczymy z całym wachlarzem zróżnicowanych przeciwników, wśród których pojawiło się tradycyjnie kilku potężnych bossów. Dodatkową atrakcję stanowi specjalna mapa do potyczek PvP zwana Hollow Arena. Całość uzupełniają nieobecne w "podstawce" bronie, pancerze i zaklęcia.