Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

DLC i dodatki do gry Path of Exile (XONE)

DLC do Path of Exile

Ultimatum

cena: za darmo

DLC21 kwietnia 2021

Rozszerzenie wzbogaca drugi akt Path of Exile o nową postać niezależną – mistrza prób (Trialmaster). Sługa Chaosu pozwala podjąć się zabójczych wyzwań zwanych Ultimatum, w których mierzymy się z hordami wrogów. Każde z nich ma ustalony cel oraz opcję dostosowania poziomu trudności i modyfikatorów utrudniających rozgrywkę. Walczyć można samotnie albo w drużynie z innymi graczami. Jeśli uda nam się ukończyć wyzwanie, staniemy przed wyborem: albo kończymy próbę i zyskujemy unikatową nagrodę, albo kontynuujemy walkę. W tym drugim przypadku musimy wybrać kolejny modyfikator i pokonać bardziej niebezpieczne potwory, ale w zamian za uporanie się z nimi otrzymamy jeszcze cenniejsze łupy. Jest tylko jeden problem: jeśli zginiemy, stracimy wszystkie obiecane skarby. Dodatek wprowadza też Inscribed Ultimatum. Wymienialne przedmioty te można wykorzystać do przeniesienia bohatera do wymiaru Trialmastera, gdzie po złożeniu określonego obiektu w ofierze można podjąć się nowego wyzwania w zamian za określoną nagrodę. Twórcy przerobili też system nagród m.in. znajdowanych w skrzyniach i wypadających z mobów oraz finałowych bossów w ramach tzw. boss runs.Zmian doczekają się też handlarze i kupcy, u których znajdziemy zupełnie nowe receptury mikstur.

Echoes of the Atlas

cena: za darmo

DLC20 stycznia 2021

Rozszerzenie wzbogaca grę o jedenaście nowych map. Podczas ich eksploracji spotkamy Maven, wyrażającą zainteresowanie naszymi osiągnięciami. Będziemy musieli utrzymać jej uwagę, tocząc coraz trudniejsze bitwy z rosnącą liczbą bossów. Jeśli zaspokoimy jej głód wrażeń, a także pokonamy ją w walce, to podzieli się z nami częścią swojej mocy. Realizowanie wyzwań tej istoty nagradzane będzie punktami, które wydamy na odblokowanie pasywnych umiejętności w nowych drzewkach rozwoju. Gracze otrzymają także możliwość tworzenia w systemie craftingu tzw. Watchstones, czyli kamieni, które wpłyną na zdobycze znajdowane na mapach. Dodatek tradycyjnie wprowadzi także nową ligę wyzwań - Ritual League.

Heist

cena: za darmo

DLC18 września 2020

Dodatek pełni rolę zupełnie nowej gry, polegającej na zaplanowaniu i przeprowadzeniu napadu w ramach ligi Heist. Tryb nagrodza ciche, skradankowe podejście, i sprowadza rozgrywkę do kradzieży interesujących nas przedmiotów i ucieczki z miejsca przestępstwa. W Rogue Harbour gracz może zaangażować pomocników z różnymi cennymi umiejętnościami (spośród 13 łotrów chętnych do wspólnego skoku). Do gry dodano 9 nowych umiejętności, Support Gems oraz kilka zaklęć. Pojawiły się także kolejne Supporter Packs, czyli pakiety zawierające punkty i przedmioty kosmetyczne.

Harvest

cena: za darmo

DLC24 czerwca 2020

Dodatek zwyczajowo wprowadza do gry nową ligę, w ramach której gracze otrzymują możliwość sadzenia nasion w ogrodzie Sacred Grove. Celem rozgrywki w Harvest jest zdobywanie nowych nasion oraz rozbudowa ogrodu, co pozwala na wyhodowanie trzech legendarnych przeciwników (oraz pokonanie ich i uzyskanie surowców). Oprócz tego dodatek wprowadza m.in zmiany w zakresie pasywnych zdolności, ulepszenia systemu walki, nowe umiejętności oraz przedmioty.

Delirium

cena: za darmo

DLC20 marca 2020

W rozszerzeniu postać gracza zostaje zarażona chorobą, w wyniku której – po dotknięciu tzw. Lustra Delirium – zostaje przeniesiona w miejsce wypełnione jego najgorszymi koszmarami i groźnymi przeciwnikami, w tym wieloma nowymi (starzy zostali wzbogaceni kolejne zdolności specjalne). Dzięki tej mechanice zmodyfikowano znane już fragmenty gry – są trudniejsze i zapewniają potężniejsze nagrody. Dodatek wprowadza też nową ligę wyzwań, umiejętności oraz klejnoty wsparcia. W grze pojawiły się także kolejne przedmioty i usprawnienia end game’u – możemy wykorzystywać tzw. Kule Delirium, by zmieniać mapy, zwiększając ich poziom trudności. Podczas gry zbieramy fragmenty tzw. Simulacrum – przedmiotu pozwalającego otworzyć kolejny portal, za którym znajdziemy największe wyzwanie dodatku. Najciekawszą nowość stanowi jednak system Cluster Jewel, który pozwala modyfikować pasywne zdolności poprzez dodawanie do nich specjalnych klejnotów. Dzięki temu możemy jeszcze bardziej dopasować postać do swoich oczekiwań i stylu gry.

Conquerors of the Atlas

cena: za darmo

DLC20 grudnia 2019

Dodatek przeznaczony dla weteranów Path of Exile, którzy ukończyli jego kampanię. Konstrukcja świata Atlasu uległa przebudowie, a gracze otrzymali szereg nowych wymagających wyzwań oraz możliwość stanięcia do walki z pięcioma niezwykle silnymi bossami. W nagrodę czeka na nich m.in. nowy typ klejnotów. Poza tym Conquerors of the Atlas oferuje wiele drobnych i większych poprawek oraz zmian w rozmaitych systemach rozgrywki. Najistotniejsze z nich skupiają się na łukach. Autorzy nie tylko zwiększyli zadawane przez nie obrażenia, ale dodali także zupełnie nowe ataki i umiejętności wzmacniające skuteczność tej broni.