Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Tajne akta 2: Puritas Cordis - poradnik do gry

Tajne akta 2: Puritas Cordis - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Tajne akta 2: Puritas Cordis - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja: 1 sierpnia 2016

Świat nawiedza seria niespodziewanych katastrof naturalnych - Tajne akta 2: Puritas Cordis - poradnik do gry

Świat nawiedza seria niespodziewanych katastrof naturalnych. Zaniepokojeni przywódcy państw, naukowcy i politycy zmierzają do Nowego Jorku, gdzie w tej sprawie ma zebrać się Zgromadzenie Ogólne ONZ. Wśród nich jest również Wladimir Kalenkow - ojciec znanej nam skądinąd Niny. Sama Nina, która dopiero co rozstała się ze swym chłopakiem Maksem, wybiera się na relaksacyjny rejs statkiem wycieczkowym. Niestety, sprawy komplikują się już od dziwnego wypadku w porcie... a Nina i Maks ponownie trafiają w samo centrum tajemniczych i niebezpiecznych wydarzeń...

Interfejs gry jest prosty, wygodny i identyczny jak w części pierwszej. Kursor ma kształt myszki komputerowej, na której w zależności od możliwej do wykonania akcji zaznaczony jest na zielono klawisz lewy (rozmowa, zabranie bądź użycie przedmiotu, przejście do nowej lokacji), prawy (komentarz, odczytanie dokumentu, zbliżenie) lub oba. Inwentarz umieszczony jest w dole ekranu, a każdy pojawiający się lub opuszczający go przedmiot wyskakuje na moment w lewym górnym rogu ekranu.

W grze funkcjonuje podwójny system podpowiedzi: tradycyjna już lupka (prawy dolny róg ekranu) ujawniająca aktywne obiekty i możliwe kierunki oraz notatnik (również prawy dolny róg ekranu), w którym w ważnych momentach gry pojawiają się zapiski (ikonka dziennika w lewym górnym rogu ekranu i odgłos maszyny do pisania), prezentujące w pigułce zaistniałe wydarzenia, wynikające z nich wnioski i sugestie co do dalszego postępowania. W przypadku trudniejszych zagadek, otrzymujemy też wyraźne wskazówki (na końcu dziennika), naprowadzające na właściwy tok rozumowania (sygnalizuje je ikonka dziennika z czerwonym znakiem zapytania).

Podwójne kliknięcie LPM przyspiesza bohaterkę, a pojedynczy klik PPM przewija dialogi i scenki przerywnikowe, te ostatnie można zresztą pominąć dowolnym klawiszem, uczulam na to, bo jeśli komuś przyjdzie do głowy w trakcie takiej scenki trzasnąć grze fotkę - pozbawi się możliwości obejrzenia jej w całości. Wszystkie znajdźki zostały wyróżnione w tekście kolorem czerwonym , a rozwiązania zagadek pogrubieniem.

Tymczasem tydzień wcześniej... biskup Parrey, wykładowca w Chrześcijańskim Kolegium w Cambridge, czyta list otrzymany od proboszcza prowincjonalnego kościółka w Ashford. Podczas renowacji krypty odkryto tam zabytkowy pergamin, którego ojciec Matthew Wakefield nie był w stanie odszyfrować. Przesłał go więc biskupowi, niestety, jemu również niewiele udało się zrozumieć z tegoż dokumentu. Parrey liczy jednak na pomoc swego kolegi Williama Pattersona, który jest ekspertem w dziedzinie starych zapisków. Nieoczekiwanie rozmyślania nad listem przerywa dźwięk telefonu. Nadinspektor Falk z Wydział Zabójstw w Ashword informuje biskupa, że Matthew Wakefield został zamordowany...

Katarzyna "Kayleigh" Michałowska

Informacje o Tajne akta 2: Puritas Cordis - poradnik do gry

Autor : Katarzyna "Kayleigh" Michałowska

Ostatnia aktualizacja : 1 sierpnia 2016

Poradnik zawiera : strony: 22, ilustracje: 271 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Tajne akta 2: Puritas Cordis - poradnik do gry