Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Sam & Max: Sezon 1 - poradnik do gry

Sam & Max: Sezon 1 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Zapomniane gwiazdy telewizyjne | I. Culture Shock | Sam & Max Sezon 1 poradnik Sam & Max: Sezon 1

Zapomniane gwiazdy telewizyjne

Wiadomość telefoniczna od Szefa była jak zwykle enigmatyczna. Jedyne, czego dzielni detektywi zdołali się z niej dowiedzieć, to że sąsiedzi skarżą się na jakieś dziwne postacie, które zakłócają spokój okolicznych mieszkańców. Nadszedł czas na akcję w terenie. Bohaterowie raz jeszcze spojrzeli na swoje biuro, po czym wyszli z pomieszczenia.

Po prawej stronie biura Sam i Maks napotkali małego dzieciaka, który zawzięcie malował na ścianie graffiti przedstawiające wskazującego na swoje oczy dziwnego mężczyznę we fryzurze afro - Zapomniane gwiazdy telewizyjne | I. Culture Shock | Sam & Max Sezon 1 - Sam & Max: Sezon 1 - poradnik do gry

Po prawej stronie biura Sam i Maks napotkali małego dzieciaka, który zawzięcie malował na ścianie graffiti przedstawiające wskazującego na swoje oczy dziwnego mężczyznę we fryzurze afro.

Po krótkiej pogawędce bohaterowie dysponowali już garścią nowych informacji. Chłopaczek okazał się gwiazdą już nie istniejącego telewizyjnego show dla dzieci. Miał bzika na punkcie perfekcji, nie znosił niedoróbek, a osobą rysowaną przez niego był Brady Culture, wynalazca "ćwiczeń fitness dla oczu, które zmienią twoje życie".

Zainteresowanych tematem detektywów odesłano do pobliskiego sklepu, gdzie podobno można było dostać bezpłatną kasetę z programem Brady'ego.

Zgodnie z sugestią bohaterowie udali się do sklepu prowadzonego przez Bosco, sprzedawcę-mechanika, a czasami nawet wynalazcę - Zapomniane gwiazdy telewizyjne | I. Culture Shock | Sam & Max Sezon 1 - Sam & Max: Sezon 1 - poradnik do gry

Zgodnie z sugestią bohaterowie udali się do sklepu prowadzonego przez Bosco, sprzedawcę-mechanika, a czasami nawet wynalazcę.

Od właściciela interesu bohaterowie dowiedzieli się, że jakiś chłopak sabotuje sklep i denerwuje klientów ciągłym wnoszeniem kaset wideo, które później udostępnia za darmo.

Bosco poprosił o pomoc w pozbyciu się nieproszonego gościa. Niestety zamontowane przez niego systemy alarmowe okazały się bezskuteczne. W końcu "złoczyńca" niczego nie kradł, a jedynie donosił nowe towary.

Podejrzanym okazał się Whizzer, kumpel spotkanego na zewnątrz chłopaka, z którym występował wspólnie w programie telewizyjnym - Zapomniane gwiazdy telewizyjne | I. Culture Shock | Sam & Max Sezon 1 - Sam & Max: Sezon 1 - poradnik do gry

Podejrzanym okazał się Whizzer, kumpel spotkanego na zewnątrz chłopaka, z którym występował wspólnie w programie telewizyjnym.

Rozmowa z nim niezbyt się kleiła. Wydawał się nieco nieobecny i mocno monotematyczny - wciąż zachęcał do zapoznanie się z darmową kopią kasety Brady'ego Culture. Idąc za jego radą, bohaterowie zatrzymali sobie jeden egzemplarz.

Podczas konwersacji Samowi i Maksowi przypomniało się, że Whizzer słynął ze swoich kłopotów z pęcherzem. Praktycznie co kilka minut musiał wymykać się do ubikacji. Detektyw skrzętnie to zanotował. Być może przyda się w przyszłości? - pomyślał.

Bohaterowie opuścili sklep i udali się w lewo - Zapomniane gwiazdy telewizyjne | I. Culture Shock | Sam & Max Sezon 1 - Sam & Max: Sezon 1 - poradnik do gry

Bohaterowie opuścili sklep i udali się w lewo. Po drodze minęli wejście do swojego biura. Po chwili stali już przed budynkiem, który zgodnie ze znajdującym się przed nim ogłoszeniem należał do psychoterapeuty.

Wewnątrz powitał ich znajomo wyglądający chłopak. Pomimo tego, że detektywi rozpoznali w nim Peepersa, kolejną z telewizyjnych gwiazd, ten upierał się, że jest psychoterapeutką Sybil Pandemik.

Po krótkiej rozmowie i prośbie Sama o psychoanalizę, okazało się, że rozwiązaniem na wszystko "psychoterapeutki" jest obejrzenie kasety Brady'ego. Sprawa była podejrzana.

Sam otworzył dziwnie poruszającą się szafę - Zapomniane gwiazdy telewizyjne | I. Culture Shock | Sam & Max Sezon 1 - Sam & Max: Sezon 1 - poradnik do gry

Sam otworzył dziwnie poruszającą się szafę. Wewnątrz zamknięta była kobieta, która przedstawiła się jako prawdziwa Sybil Pandemik.

Pomimo odkrycia uwięzionej w szafie właścicielki lokalu, Peepers w dalszym ciągu obstawał przy tym, że to on jest prawdziwą panną Pandemik.

Psychoterapeutka zasiadła za swoim biurkiem i wydała fachową diagnozę - chłopak jest zahipnotyzowany. Jedyną rzeczą, jaka może przywrócić go do normalności, jest nokaut. Dopiero wtedy Sybil będzie mogła go uratować.