Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

Prince of Persia: Dwa Trony - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Prince of Persia: Dwa Trony - poradnik do gry

Prince of Persia: Dwa Trony - poradnik do gry

Prince of Persia: The Two Thrones jest ostatnią częścią nowej trylogii UbiSoftu, traktującej o przygodach perskiego księcia. Tak, jak w poprzednich odcinkach, gracz znajdzie tu mnóstwo skakania, bujania się na drążkach i ewolucji akrobatycznych. Jest też trochę walki oraz elementów logicznych. Cała ta swoista mieszanka daje obraz gry dynamicznej, szybkiej, z wartką akcją, a jednocześnie dość łatwej i przyjemnej w eksploatacji. Nie oznacza to jednak, że nie dochodzi do sytuacji, w których można się "zaciąć". W trudniejszych momentach niniejsze kompendium wiedzy o Prince of Persia: The Two Thrones powinno pomóc. Poradnik został napisany na podstawie angielskojęzycznej wersji gry na komputery PC.

Książę Persji, po burzliwych przygodach na Wyspie Czasu i pokonaniu złego Dahaki, postanowił powrócić do Babilonu. Żeglując korytem Eufratu z Kaileeną u boku ani się spodziewał, że zastanie kraj w stanie wojny. Tymczasem opodal brzegu rodzinnego miasta statek ich został zaatakowany i zatopiony przez nieprzyjaciół. Dopływając do brzegu na kawałku drewna książę zauważył, że nieprzytomną towarzyszkę fale wyrzuciły na brzeg w obrębie płonącego grodu. Po chwili ciało Kaileeny porwali do miasta okuci w zbroje wojownicy. Czy dziewczyna żyje? Kim są napastnicy? Kto najechał Babilon? Odpowiedź na te pytania tkwi za murami miasta...

Garść praktycznych porad

1. Włączając w menu opcję tutorial, w trakcie gry opis i klawiszologię każdej ważniejszej akcji będziesz miał przedstawianą na bieżąco na ekranie.

2. Jeśli nie posiadasz chwilowo dodatkowej broni, to walkę na ciasnych tarasach najlepiej zakończyć wyrzucając wroga za barierkę.

3. Upadek z dużych wysokości kończy się śmiercią, dlatego zanim zaczniesz powietrzna akrobacje, dokładnie zaplanuj, co masz robić.

6. Jeśli po zabitych wrogach pozostanie na posadzce broń to znaczy, że można ją podnieść i używać jako broń dodatkową.

4. Dokonuj zapisu stanu przy każdej fontannie, ponieważ gra nie posiada możliwości sejwowania w dowolnym momencie.

6. W czasie walki staraj się mieć nieprzyjaciół przed sobą, jeśli cię otoczą, na nic zdają się bloki. Dobrą metodą jest walka przy murze, przynajmniej jesteś osłonięty z jednej strony.

5. Jeśli zużyłeś częściowo (lub rzecz jasna całkowicie) broń dodatkową, wymień ją przy pierwszej okazji na pełnosprawną.

7. Po zdobyciu sztyletu czasu (od poziomu 6. The Throne Room) rozbijaj wszelkie przedmioty, jakie ci się nawiną. Znajdziesz w wielu z nich piasku czasu, dzięki którym w menu głównym odblokowujesz bonusy w postaci artworków i filmików z gry.

8. Wrogów możesz zabić na różne sposoby (speed kill, free-form fighting) i dowolnymi technikami, nie musisz w tej kwestii trzymać się ściśle poniższego opisu przejścia.

Informacje o Prince of Persia: Dwa Trony - poradnik do gry

Autor : Marek Fulko de Lorche Czajor

Ostatnia aktualizacja : 1 sierpnia 2016

Poradnik zawiera : strony: 55, ilustracje: 551 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Prince of Persia: Dwa Trony - poradnik do gry

Prince of Persia: Dwa Trony - screen - 2005-11-15 - 57173Prince of Persia: Dwa Trony - screen - 2005-11-15 - 57172Prince of Persia: Dwa Trony - screen - 2005-11-15 - 57171Prince of Persia: Dwa Trony - screen - 2005-11-15 - 57170Prince of Persia: Dwa Trony - screen - 2005-11-15 - 57169Prince of Persia: Dwa Trony - screen - 2005-11-15 - 57168Prince of Persia: Dwa Trony - screen - 2005-10-13 - 55311Prince of Persia: Dwa Trony - screen - 2005-10-13 - 55310Prince of Persia: Dwa Trony - screen - 2005-10-13 - 55309

Komentarze Czytelników (137)

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
28.06.2007 00:04
😐
odpowiedz
boskijaro
81
Nowoczesny Dekadent

mam ten sam problem co [100] :|

02.07.2007 14:13
👍
odpowiedz
bujal
22
Centurion

PORADNIK wart jest nawet 20 zł

12.07.2007 20:28
odpowiedz
Cavindel
1
Junior

Tej grze brakuje klimatu, jaki był obecny w WW- jest tu po prostu za jasno, a książę "który stracił wszystko" tryska humorem i przekomarza się ze swoim um... "mrocznym" alter ego. Praktycznie nie słychać muzyki. Mimo to nie żałuję, że zagrałem- rozbudowany system walki i "platforming" przypadły mi do gustu. No i Farah jest bardziej sexy niż w SoT ^^

@sushi55- odpowiedź masz na maila (po pierwszym uderzeniu trzeba cierpliwie poczekać [pod żadnym pozorem nie naciskać z wyprzedzeniem klawisza], dopiero gdy olbrzym nas złapie i będzie przygotowywał się do rzutu pojawi się następna okazja do ataku)

12.08.2007 10:46
👍
odpowiedz
doni11
1
Junior

Zarąbiste. Dzięki Niemu przeszłem całą grę.

16.08.2007 11:14
odpowiedz
jetix200
59
Człowiek

asmodeusz7 ja mam wszystkie save'y i narazie męczę się z mahasti do której doszedłem bez oszustw.
Save'y ściągnąłem ze stronki. Za friko.
Bliżniaków nie kosiłem jeszcze.

19.08.2007 12:06
😊
odpowiedz
simik
1
Junior

moze mi ktoś przesłac save'a po klompie??? tomek.siminski@op.pl z góry dziekuje

19.08.2007 12:46
😃
odpowiedz
Egzorcysta Kuba
0
Konsul

A ja sobie kupiłem Edycję Limitowaną Prince of Persia i powiem,że poradnik dobry

27.08.2007 07:37
odpowiedz
Multimax
1
Junior

Proszę o radę jak zmusić grę by na GeForce 8800 powiększyć rozdzielczość ekranu z maksymalnej obecnie (1024x768) na większą i wykorzystywany był większy niż Pixel Shader 1.1 Dodam, że mam zainstalowane najnowsze sterowniki i biblioteki DirectX. Ten problem mam w pozostałych częściach Prince of Persia.

27.08.2007 08:14
odpowiedz
mirencjum
66
Legend

Trochę to dziwne, ale to jest chyba maksymalna rozdzielczość w tej grze.

24.10.2007 16:25
😐
odpowiedz
Adz
1
Junior

ehh ja przeszdlem ta gre w 6 godzin i bez poradnika DNO w porownaniu z WW farah faktycznie jest fajna ale ta gra jest za wesola jesli to kontynuacja WW...

10.11.2007 17:20
👍
odpowiedz
ahimek14
1
Junior

ma ktoś cały poradnik bo mi się nie chce wysyłać sms-a,jeśli ktoś ma to proszę go przesłać na maila:ahimek14@o2.pl,plz

28.12.2007 13:27
😒
odpowiedz
temple rooftops
1
Junior

ja nie moge przejsc temple rooftops tam gdzie po raz pierwszy bohater walczy z niewidzialnymi ludzmi

28.12.2007 13:36
odpowiedz
Vidos
115
Legend

temple rooftops

Aby skorzystać ze spojlera naciśnij lewy przycisk myszy i przeciągnij po pustym polu spojlera.

spoiler start

Lokacja: "The Temple Rooftops" (33%)

SCENA

Popatrz na duży cokół/kolumnę stojącą pomiędzy tobą, a Farah (bardziej tak po lewej stronie jak patrzysz na Farach).

Zeskocz na dół i przejdź na jego drugą stronę. Tutaj jest sitko, po którym możesz wejść wyżej. Przejdź na drugą stronę tego bloku skalnego i przeskocz na okrągłą kolumnę. Z niej skocz w kierunku ściany i chwyć się mieczem. Przebiegnij na lufcik/okno i przeskocz na balkon.

Zeskocz na platformę z dzwonem. Przesuń go pod wyrwę w ścianie i wejdź na górę. Tutaj jest mechanizm uruchamiający drzwi. Idź do otwartych drzwi. Pomórz sobie spowolnieniem czasu. W pomieszczeniu przeskocz przez przepaść w stronę ściany - książę stanie na gzymsie. Przejdź do jego końca w prawo i przeskocz w stronę przeciwnej ściany. Złap się mieczem i odbij się, aby biec po ścianie. Kolejne gzymsy odpadają, więc szybko przejdź na ich koniec i przeskocz w miejsce, gdzie znowu złapiesz się ściany mieczem. Znowu ten sam schemat - przebiegnij do ściany. Przejdź nad sitko, podskocz i złap się go. Przeskocz na mechanizm w ścianie, który uruchomi wysuwany gzyms. Zeskocz na gzyms i przejdź dalej. Przeskocz na przeciwną ścianę. Tam też gzyms był uruchomiony przez mechanizm, więc uciekaj dalej na gzyms ponad twoją głową. Wskocz na niego i przejdź dalej (zawsze jeżeli nie nadążasz to używaj spowolnienia czasu). Na końcu puść się ściany i oprzyj nogi na gzymsie pod tobą. Stąd przeskocz na sitko w rogu ściany. Schwyć się. Przebiegnij dalej i odskocz od ściany na platformę z drzwiami. Spójrz nad siebie. Wejdź do pomieszczenia wyżej i pokonaj psy - musisz przebić je sztyletem w momencie, kiedy leżą na plecach. Teraz stań ponownie przy drzwiach, z których przyszedłeś, a dokładniej na lewo od nich przy przepaści, z której wychodziły psy.

Użyj L2, aby zmienić kamerę. Wejdź na oberwany kawałek ściany/muru leżący przy murze. Zaczynając stąd przebiegnij po ścianie nad przepaścią i odbij się na drążek. Z niego przeskocz i uruchom mechanizm. Użyj piasków do spowolnienia czasu i wejdź na blok kamienny, który wyjechał spod ziemi. Przebiegnij po ścianie muru, a staniesz na podłodze z desek. Przebiegnij tak samo jak przed uruchomieniem bloku kamiennego i skocz na drążek (poprostu biegniesz przed siebie po lewej ścianie). Teraz odwróć się twarzą do ściany - rozhuśtaj i skocz. Z tego cienkiego muru przeskocz w stronę przepaści, z której wychodziły psy. Przejdź na platformę i wdrap się do sitka. Przebiegnij po ścianie w stronę muru i przeskocz na deskę. Z niej to już dalej do przodu, aż na balkon. Nie rozwalaj skrzynek, bo usłyszą cię strażnicy.

Znowu straże.

Przeskocz z balkonu na deskę, a z niej do ściany - schwyć się mieczem. Przebiegnij na lufcik i przeskocz na kolejną ścianę. Przebiegnij do ostatniego sitka i poczekaj, aż straż ustawi się jeden za drugim. Teraz wykonaj podwójny SK - jeżeli coś ci nie wyjdzie w połowie ataku to rzuć się na czerwonego strażnika i nie daj mu wezwać posiłków. Przestaw dzwon na prawo od drzwi pod ścianę. Wdrap się na dzwon. Wbiegnij pionowo na ścianę i przejdź na platformę. SCENA

Spadnij niżej. Wejdź na kamień i wdrap sie do sitka. Kolejno przebiegnij i złap się kolejnych dwóch sitek. Dyndając na ostatnim podskocz i wdrap się na mur. Przeskocz na drugą stronę.

Porusz środkową dźwignię, potem tą bliżej Farah. Teraz wróć przez mur, aby poruszyć trzecią dźwignią. To zabawne, ale po tej całej operacji jest SCENKA i lądujesz znowu przy środkowej dźwigni. Przestaw ją. Pojawią się psy, ale nie ma sensu z nimi walczyć. Wróć do trzeciej dźwigni i przestaw ją. Teraz przesuń dzwon pod mechanizm w ścianie i użyj go do otwarcia drzwi. SCENKA. Znowu uruchom mechanizm i przejdź pod drzwiami. Gzymsem przejdź tak, aby stanąć plecami do sitka. Przeskocz na nie i przebiegnij na platformę. Wbiegnij pod ścianę w miejscu, gdzie jest kolejne sitko i złap się mieczem. Podskocz i wejdź na gzyms. Gzymsami przedostaniesz się na samą górę do korytarza. Biegnij do fontanny. SAVE

spoiler stop

28.12.2007 14:01
😒
odpowiedz
temple rooftops
1
Junior

ale wtym rzecz ze ja zapisalem no i jak otwieram to dzwon wisi na miejscu czyli na linie a tek ksiezniczki nie ma zeby go sestrzelila

21.04.2008 10:47
👍
odpowiedz
MP1989
55
Konsul

polecam ten poradnik bo korzystałem z niego

26.08.2008 17:24
👍
odpowiedz
nikil
1
Junior

mi ta gra sie bardzo podoba jak i wszystkie czesci a co do poradnika to swietnie zrobiony

04.01.2009 17:14
odpowiedz
willykalas
1
Junior

a gdzie jest ten poradnik bo j acgo nie widze jestem juz przy wezyrze

11.01.2009 14:26
odpowiedz
Quatrohron
1
Junior

sorki ze tak pozno ale mam pytanie, przeszdlem 2 razy gre(easy i normal), mam te kody do specjalnych broni i tu ejst pytanie: gdzie ja mam to wpisac bym je odblokowal?(naciskac strzalki czy WASD?)

11.01.2009 15:22
odpowiedz
rodzen15
1
Junior

Zjebał mi się save po pokonaniu bliźniaków, jakby ktoś miał to mógłby mi wysłac na maila rodzen15@o2.pl

29.05.2009 13:52
odpowiedz
ralfin
3
Legionista

Jak zdobyłem mieczojca i wylazłem z labiryntu prosto na zawalone drzwi to nie wiem co dalej. Widzę za nimi zielone ludziki ale nie mogę się do nich dostać.

22.07.2009 17:57
odpowiedz
Aris
2
Junior

Jki jest kod do prince of persia dwa trony proszę pomużcoe

26.09.2009 17:02
odpowiedz
luzak85
1
Junior

Pomocy!jestem w tym miejscu:The plaza (plac)ramiczny, by rozglądnąć się trochę po placu. Idź do jego lewej części, podejdź do ściany za wystającą wysoko z muru poprzeczką."Wybiłem wszystkie maszkary plac pusty widze drążek i wystającą belke ale nie moge sie tam dostac Ratunku!Mój mail tomek.luzak@op.pl

18.10.2009 21:09
😡
odpowiedz
thedarkside
1
Junior

Nie mogę przejść tego wielkoluda na ARENIE robie niby to co jest opisane w opisie na tej stronie lecz oczy jak miał tak ma nadal - czy mam ten problem dlatego że nie mam miecza tego co wyświetla się koło życia naszego Princa ? Prosze pomóżcie ,bo jeszcze troche i rozje... moje portable o ściane.Prosze o podpowiedz tu w komentarzach za co z góry dzięki :)

09.11.2009 17:59
😊
odpowiedz
moria90
1
Junior

sorki że jestem kolejną osobą z tym problemem ale potrzebuje save po bliźniakach moja poczta moria90@o2.pl z góry dzięki

24.11.2009 06:06
odpowiedz
Dark_Brian
5
Legionista

ehh ludzie po co save do tej gry??? nie jest ona ogolnie wcale ciezka. Co ciezkiego jest w blizniakach?? podlatuje sie na samym poczatku na tego z mieczem, kombo i odskok bo topornik atakuje, wtedy odskok po ziemi i naparezamy go uwazajac na blizniaka z mieczem tak chyba z 2-3 razy i speed kill. potem znow to samo i chyba po problemie. Skoro macie problemy z Nimi to co dopiero z wezyrem :P mi on krwi napsul. Co do Areny thedarkside to ogolnie nie widac czy on je ma czy nie. poprostupo dwoch speed kilach on zacznie walic na oslep wtedy podbiegasz i mu lydki napazasz tylko trzeba uwazac na jego kopy i pozniejszy atak mieczem bo zbiera cale zycie.

luzak: jak mysle chodzi o to gdy potykasz na placu ogary. musisz wtedy podejsc pod ten rog i poleciec poziomo po scianie gdy widok sie zmieni chwile pozniej odbic sie od niej by dostac drazka. sa z tym problemy ale po kilku probach sie uda :)

a co do poradnika to swietny ;) choc zmienilbym troche opis przejscia ostatniej fontanny swiatla. Na poczatku z tymi nozami i wysuwajaca sie kladka nie przebiec po scianie tylko przeturlac sie pod nozami i przejsc normalnie po kladce :) latwiejszy sposob zdecydowanie :)

01.10.2010 13:09
odpowiedz
iserab
1
Junior

ja tez potrzebuje save po blizniakach, gra mi sie wiesza. prosze o pomoc. save mozna wyslac na maila natalli@wp.pl

Z gory dziekuje!

20.12.2010 18:34
odpowiedz
Koooozu
3
Junior

co mam zrobić kiedy na arenie zawieszam się na tym spasionym typie i chce go ciachnąć w palce on mnir łapie

01.03.2011 14:07
😃
odpowiedz
basia981
1
Junior

poradnik super
przy szóstym zdjęciu pisze żeby opaść na platformę mogę wiedzieć jak to zrobić ??

18.04.2013 21:08
odpowiedz
Johny_G
2
Junior

Co oznacza ośmioramienna gwiazda często występująca podczas gry?

28.07.2014 09:28
😐
odpowiedz
Bodzio1212
1
Junior

Czy da się coś zrobić bo pomiąłem 4 fontanny światła ,a nie chcę zaczynać gry od początku ? Proszę o szybka pomoc

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze