Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Dragons Dogma 2 - poradnik do gry

Dragons Dogma 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Dragons Dogma 2: Jak walczyć z Meduzą? Dragons Dogma 2 poradnik, porady

Meduza jest potężnym, unikalnym wrogiem w Dragons Dogma 2, którego da się znaleźć w jednej określonej lokacji. Na tej stronie poradnika opisaliśmy gdzie znaleźć bossa, jak zdobyć jej głowę i jak spetryfikować Meduzę.

Ostatnia aktualizacja: 8 kwietnia 2024

Meduza to opcjonalny boss w Dragons Dogma 2. W przeciwieństwie do większości napotykanych bossów, których zazwyczaj napotyka się losowo, w całym świecie Dragons Dogma 2 znajduje się tylko jedna Meduza i czeka ona w predefiniowanej lokacji. Wróg ten jest całkowicie opcjonalny, istnieją jednak trzy osiągnięcia, których zdobycie wymaga pokonania Meduzy. Na tej stronie poradnika opisaliśmy, gdzie znaleźć Meduzę i jak zdobyć osiągnięcia Off with its Head!, An Eye for an Eye i Getting a Head.

Gdzie znaleźć Meduzę?

1 - Dragons Dogma 2: Jak walczyć z Meduzą? - Dragons Dogma 2 - poradnik do gry
 1. Meduza kryje się w Battahl, na południowy-zachód od miasta Bakbattahl, więc odnajdziecie ją dopiero w drugiej połowie gry. Znajdziecie ją w Wyrmsblood Forest, w jaskini Nera'Battahl Windrift.
Dobrym pomysłem okaże się zapisanie stanu gry w gospodzie przed wyruszeniem na łowy oraz postawienie Portcrystalu w Bakbattahl - Dragons Dogma 2: Jak walczyć z Meduzą? - Dragons Dogma 2 - poradnik do gry
 1. Do potwora zaprowadzi was szlak jej skamieniałych ofiar. Wejście do jaskini pokazaliśmy na zdjęciu powyżej - musicie przejść pod parą skrzyżowanych, obalonych drzew.

Dobrym pomysłem okaże się zapisanie stanu gry w gospodzie przed wyruszeniem na łowy oraz postawienie Portcrystalu w Bakbattahl.

Jak walczyć z Meduzą?

2 - Dragons Dogma 2: Jak walczyć z Meduzą? - Dragons Dogma 2 - poradnik do gry
 1. Sama walka z Meduzą może być trudna lub nie sprawić żadnego problemu - wszystko zależy od tego, jak zachowywał będzie się boss. Głównym atakiem bestii jest, jak można się tego spodziewać, petryfikujące spojrzenie. Wasze pionki ostrzegą was, gdy Meduza zacznie przygotowywać ten atak. Z oczu potwora zacznie wydobywać się czerwone światło. Po kilku sekundach spędzonych w tymże świetle każda istota zamieni się w kamień, co równa się natychmiastowej śmierci. Jeśli Meduza zwróci wzrok na was, spróbujcie schować się za osłoną lub obiec ją dookoła - macie kilka sekund na ucieczkę przed jej spojrzeniem.
 2. Boss ma także trzy inne ataki - może zrzucić wspinającego się po niej bohatera zadając obrażenia od upadku, zadać cios ogonem lub strzelać trującymi pociskami zostawiającymi kałuże trucizny na ziemi. Wbrew oczekiwaniom, to trucizna a nie spojrzenie jest jej najgroźniejszym atakiem. Pozostaje ona na ziemi przez długi czas, samych pocisków zaś jest wiele. Trucizna bardzo szybko wysysa wasze zdrowie i zmniejsza zdrowie maksymalne, co znacznie utrudnia walkę. Boss używa tego ataku jednak bardzo okazjonalnie, a jeśli będziecie mieli szczęście, możecie nie ujrzeć go wcale. By uporać się z trucizną, spróbujcie chwycić się bossa by trzymać się z dala od podłogi.
3 - Dragons Dogma 2: Jak walczyć z Meduzą? - Dragons Dogma 2 - poradnik do gry
 1. Meduza ma również unikatową słabość. Tak jak inni bossowie posiada ona słaby punkt - w jej wypadku jest to głowa. W przeciwieństwie do innych bossów, zniszczenie słabego punktu dekapituje jednak Meduzę, zabijając ją natychmiastowo, niezależnie od jej stanu zdrowia. Boss ma tendencję zrzucania was gdy się po nim wspinacie, jest jednak bezbronny gdy używa petryfikującego spojrzenia. Gdy z oczu Meduzy zacznie wydobywać się czerwone światło, pozwólcie jej skupić się na waszych pionkach, zajdźcie ją od boku lub od tyłu, wespnijcie się na jej tułów i zacznijcie atakować głowę. Napór dostatecznie potężnych ataków powinien w końcu ściąć jej głowę, kończąc walkę.
 2. Za pokonanie bossa otrzymacie głowę Meduzy oraz Meduzan Spellbow - niezwykle ciężką, ale także potężną broń dla klasy Archer.

Jak zdobyć głowę Meduzy?

4 - Dragons Dogma 2: Jak walczyć z Meduzą? - Dragons Dogma 2 - poradnik do gry
 1. Głowę Meduzy otrzymacie po pokonaniu bossa w dowolny sposób (oprócz zamienienia jej w kamień). Nagrodzi was to osiągnięciem Off with its Head!. Jest to niezwykle potężny przedmiot - jeśli wyekwipujecie go w menu przedmiotów, będziecie mogli skierować jej wzrok na dowolną istotę, zamieniając ją w kamień i natychmiast zabijając. Działa to nawet na bossów, choć w zamian za to natychmiastowe zwycięstwo nie będziecie przeszukać truchła spetryfikowanego bossa w poszukiwaniu nagród. Głowa ma jednak trzy wariacje, a to, którą otrzymacie, zależy od tego ile zdrowia miała Meduza, gdy ścięliście jej głowę. Im w lepszym stanie znajduje się głowa, tym dłużej możecie ją nosić zanim zgnije i straci swoje magiczne właściwości.
 2. Jeśli pokonaliście bossa normalnie lub ścięliście jej głowę gdy była bliska śmierci, otrzymacie Withered Meduza Head. Jeśli ścięliście jej głowę w środku walki otrzymacie Meduza Head. Jeśli miała zaś jeszcze dużo zdrowia, otrzymacie Preserved Meduza Head - to tej konkretnej głowy potrzebujecie, by zdobyć osiągnięcie Getting a Head.
 3. Zdobycie Preserved Meduza Head może być problematyczne - musicie powalić Meduzę na ziemię i uciąć jej głowę jednocześnie nie zadając jej zbyt dużo obrażeń w trakcie walki. Boss ma jednak wysoką odporność na powalenie i niską obronę, co oznacza, że jej zdrowie spada dość szybko. Jeśli normalna strategia walki się nie sprawdza, możecie objąć alternatywną strategię.
 4. Potrzebujecie przede wszystkim ataków wywołujących zachwianie. Najlepiej nadadzą się do tego klasy fizyczne - np. Shield Bash/Shield Pummel Fightera, Concussive Step/Concussive Leap Thiefa lub Knoll Breaker/Mountain Breaker Warriora. Możecie również skorzystać z Ring of Derision, który otrzymacie wykonując Riddle of Contest Sfinksa. Pierścień ten zmniejszy zadawane przez was obrażenia ale nie wpływa na zachwianie. Jeśli obawiacie się, że wasze pionki zbyt pokiereszują Meduzę, każcie im poczekać przed wejściem do jaskini.
 5. Atakujcie tułów Meduzy by ją zachwiać i obalić. Gdy boss upadnie, natychmiast zacznijcie ciąć ją po głowie - szybko powinniście ją zdekapitować i zdobyć Preserved Meduza Head.

Jak zamienić Meduzę w kamień?

5 - Dragons Dogma 2: Jak walczyć z Meduzą? - Dragons Dogma 2 - poradnik do gry
 1. Niestety, na całej mapie znajduje się wyłącznie jedna Meduza. Po jej zabiciu musicie odczekać pewien czas zanim się odrodzi - do tego czasu głowa jednak zgnije. Jak najszybciej przenieście ją do schowka, w którym zachowa ona świeżość - możecie użyć Ferrystone by przenieść się do ustawionego przez was Portcrystalu w Bakbattahl i odwiedzić schowek w gospodzie lub oddać głowę jednemu z waszych pionków, porozmawiać z nim i wybrać opcję Dismiss by zwolnić go ze służby - trzymane przez niego przedmioty automatycznie trafią wtedy do schowka.
 2. Musicie teraz poczekać, aż Meduza się odrodzi. Nam zajęło to około czternaście dni.
 3. Gdy już Meduza się odrodzi, zabierzcie głowę ze schowka i idźcie ponownie stawić jej czoła. Wyekwipujcie głowę w menu przedmiotów (zastąpi ona wtedy waszą lampę olejną), ponownie wejdźcie do menu przedmiotów, wybierzcie głowę a następnie opcję Brandish - po czym skierujcie jej wzrok na Meduzę. Po kilku sekundach zamienicie ją w kamień, tym samym zdobywając osiągnięcie An Eye for an Eye. By schować głowę, musicie raz jeszcze wejść do menu przedmiotów, wybrać głowę i schować ją opcją Stow.