Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Dragons Dogma 2 - poradnik do gry

Dragons Dogma 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Dragons Dogma 2: Jak znaleźć wioskę elfów? Dragons Dogma 2 poradnik, porady

W jednym z lasów Dragons Dogma 2 leży Sacred Arbor, ukryta wioska elfów. Na tej stronie poradnika opisaliśmy, jak ją znaleźć, co może stanąć wam na drodze, co ciekawego znajdziecie we wiosce i jak zrozumieć elficki język.

Ostatnia aktualizacja: 4 kwietnia 2024

Elficka wioska Sacred Arbor jest w pełni opcjonalną lokacją, której odwiedzenie nie jest wymagane do ukończenia gry. Jest ona jednak warta waszej uwagi, szczególnie jeśli gracie klasą Archer lub planujecie rozwijać tę klasę. Na tej stronie poradnika opisaliśmy, gdzie znaleźć Sacred Arbor, jacy wrogowie mogą stanąć wam na drodze, co możecie znaleźć wewnątrz wioski i jak zrozumieć elficki język.

Gdzie jest Sacred Arbor?

1 - Dragons Dogma 2: Jak znaleźć wioskę elfów? - Dragons Dogma 2 - poradnik do gry
  1. Sacred Arbor znajduje się na zachód od wioski Melve. Ponieważ obie osady są jednak oddzielone od siebie wodą, będziecie musieli trafić tam podróżując od strony Vernworth.
  2. Do osady może pokierować was elf Glyndwr, który zna ludzki język, i którego spotkacie na rynku w Vernworth. By rozpocząć jego quest, musicie podarować mu dowolny stworzony przez ludzi łuk - możecie takowy kupić ze zbrojowni nieopodal. Ukończenie jego questu jest tego warte zwłaszcza jeśli gracie klasą Archer, ponieważ jego ojciec Taliesin zostanie wtedy Meistrem klasy Archer i nauczy was specjalnej umiejętności Heavenly Shot, która zadaje ogromne obrażenia w zamian za pochłonięcie całej waszej wytrzymałości.
2 - Dragons Dogma 2: Jak znaleźć wioskę elfów? - Dragons Dogma 2 - poradnik do gry
  1. W lesie otaczającym osadę możecie natrafić na potężnych wrogów - spawnują się tam m. in. Chimery oraz Golemy. Wyruszcie tam dopiero, gdy jesteście pewni, że możecie sobie z nimi poradzić - polecamy, byście byli minimalnie na poziomie 20, a może nawet kilka poziomów wyżej.

Co można znaleźć w Sacred Arbor?

3 - Dragons Dogma 2: Jak znaleźć wioskę elfów? - Dragons Dogma 2 - poradnik do gry
  1. Poza wspomnianą wcześniej umiejętnością Heavenly Shot, główną atrakcją Sacred Arbor jest sklep Grisha's Armory. Znajdziecie tam wiele przydatnego ekwipunku, głównie dla klas Archer, Mage i Sorcerer. Sprzedają oni również broń dla sekretnej klasy Magick Archer, którą odblokować możecie w końcowym etapie gry.
  2. Drugi dostępny sklep, Eldart's Apothecary, sprzedaje zaś eliksiry leczące niemal wszystkie efekty statusu w grze.

Jak nauczyć się języka elfów?

4 - Dragons Dogma 2: Jak znaleźć wioskę elfów? - Dragons Dogma 2 - poradnik do gry
  1. Elfy mówią innym językiem od ludzi, co oznacza, że nie jesteście w stanie się z nimi porozumieć. Napisy pod dialogami a także opcje dialogowe są napisane elfickim - możecie wybierać opcje dialogowe, ale nie będziecie wiedzieć co oznaczają.
  2. Choć wasz główny bohater nie może nauczyć się elfickiego, może sprawić sobie tłumacza w formie dowolnego pionka ze specjalizacją Woodland Wordsmith. Póki takowy pionek jest w waszej drużynie, dialogi będą automatycznie pisane zrozumiałym dla was językiem. Zrekrutujcie takiego pionka przed wyruszeniem do Sacred Arbor - Riftstone'y pozwalają wam segregować pionki pod względem ich specjalizacji.