Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Dragons Dogma 2 - poradnik do gry

Dragons Dogma 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Dragons Dogma 2: Jak romansować z Ulriką? Dragons Dogma 2 poradnik, porady

Jedną z opcji romansowych w Dragons Dogma 2 jest Ulrika, przywódczyni wioski Melve. Na tej stronie poradnika opisaliśmy, jak ukończyć związane z nią questy – Readvent of Calamity, Trouble on the Cape i Home Is Where the Hearth Is.

Ostatnia aktualizacja: 4 kwietnia 2024

W Dragons Dogma 2 znajduje się kilku ważniejszych bohaterów, z którymi można zawrzeć krótki romans. Jedną z dostępnych opcji romansowych jest Ulrika, przywódczyni wioski Melve, którą spotkacie na wczesnym stadium gry. W porównaniu do wątku Wilhelminy, wątek Ulriki jest nieco dłuższy i wymaga podróżowania między oddalonymi do siebie osadami, ale jest też mniej skomplikowany i łatwiejszy do ukończenia. Na tej stronie poradnika opisaliśmy, jak zawrzeć romans z Ulriką i ukończyć składające się na niego questy.

Jak rozpocząć romans?

Uwaga - nie udawajcie się na koronację fałszywego Sovrana wraz z kapitanem Brantem przed zakończeniem zadań Ulriki - Dragons Dogma 2: Jak romansować z Ulriką? - Dragons Dogma 2 - poradnik do gry
 1. By rozpocząć osobisty quest Ulriki musicie najpierw ukończyć kilka głównych zadań fabularnych od kapitana Branta. Po ukończeniu dostatecznej ilości zadań poprosi on was, abyście ponownie odwiedzili wioskę Melve. To rozpocznie quest Readvent of Calamity.

Uwaga - nie udawajcie się na koronację fałszywego Sovrana wraz z kapitanem Brantem przed zakończeniem zadań Ulriki! Koronacja anuluje znaczną ilość questów, które można znaleźć w Vermund, wliczając w to questy romansowe.

Readvent of Calamity

Po odegnaniu potwora porozmawiajcie z Sigurdem, dzierżącym włócznię zakapturzonym wojownikiem, by odblokować klasę Mystic Spearhand - Dragons Dogma 2: Jak romansować z Ulriką? - Dragons Dogma 2 - poradnik do gry
 1. Po przybyciu do Melve ujrzycie, że wioskę zaatakował Drake. Walczcie z potworem, skupiając się na atakowaniu świecących guzów na jego ciele i trzymając się z dala od jego paszczy by unikać ognistego oddechu. W walce wspiera was prawie cała populacja Melve, nie powinna sprawić wam więc kłopotów - bestia odleci, gdy zbijecie jej kilka pasków zdrowia.
 2. By kontynuować quest, odwiedzajcie Melve od czasu do czasu, co kilka dni. Możecie też dawać Ulrice prezenty by zwiększyć jej Affinity, choć w naszym wypadku nie było to konieczne. Podczas jednej z wizyt do wioski odwiedźcie Ulrikę w jej domu - spotkacie urzędnika Martina, służącego Regentce Disie, który planuje oskarżyć Ulrikę o zdradę by przejąć kontrolę nad wioską. Porozmawiajcie z Ulriką by odpocząć w jej domu. Następnego ranka dowiecie się, że Ulrika uciekła - musicie teraz ją znaleźć.

Po odegnaniu potwora porozmawiajcie z Sigurdem, dzierżącym włócznię zakapturzonym wojownikiem, by odblokować klasę Mystic Spearhand. Jeśli go tu przegapicie, możecie znaleźć go później w Harve Village.

Trouble on the Cape

Ten quest uruchomi się tylko, jeśli ukończyliście już quest Scaly Invaders, polegający na pozbyciu się Saurian z wioski - Dragons Dogma 2: Jak romansować z Ulriką? - Dragons Dogma 2 - poradnik do gry

Ten quest uruchomi się tylko, jeśli ukończyliście już quest Scaly Invaders, polegający na pozbyciu się Saurian z wioski. Jeśli jeszcze go nie ukończyliście, będziecie musieli ukończyć go teraz a następnie wrócić do wioski później by ukończyć quest Trouble on the Cape.

 1. Ulrikę znajdziecie w Harve Village, na zachód od Vernworth. Gdy przybędziecie na miejsce, będziecie świadkami kłótni Ulriki z przywódcą wioski. Ulrika sprzeciwi się rozkazom i wyruszy do Stormwind Cave w wiosce by uratować porwanego mieszkańca. Idźcie jej pomóc.
 2. Będziecie musieli przedrzeć się przez wypełnioną Saurianami Stormwind Cave. Na szczęście u boku macie Ulrikę i kilku innych wojowników, więc nie powinno sprawić to wam problemu. Na końcu jaskini pokonajcie ostatnią grupę Saurian by uratować zaginionego i wróćcie do wejścia jaskini. Ulrika zostanie obwołana nową liderką wioski. Porozmawiajcie z nią, a poprosi was, abyście przekazali wieści Lennartowi. To zakończy ten quest - otrzymacie 6,500 G oraz Ferrystone.
 3. Wróćcie do Melve i porozmawiajcie z Lennartem w domu Ulriki. To zakończy quest Readvent of Calamity. Otrzymacie 4,500 G oraz Ring of Grit - pierścień, który zmniejsza koszt wytrzymałości blokowania ataków tarczą.

Home Is Where the Hearth Is

Możecie znacznie ułatwić sobie ten quest jeśli na wczesnym etapie gry pomogliście Ianowi uratować brata przed wilkami podczas questu Brothers Brave and Timid - Dragons Dogma 2: Jak romansować z Ulriką? - Dragons Dogma 2 - poradnik do gry

Możecie znacznie ułatwić sobie ten quest jeśli na wczesnym etapie gry pomogliście Ianowi uratować brata przed wilkami podczas questu Brothers Brave and Timid. Jeśli nie wykonaliście tego questu, przed powrotem do Melve zabierzcie z sobą cztery dowolne miecze - możecie kupić 4x Iron Sword u kowala w Vernworth.

 1. By rozpocząć ten quest musicie opuścić Melve i wrócić za kilka dni - my wróciliśmy do Vernworth na pokładzie Oxcartu, przespaliśmy się w gospodzie i wróciliśmy do Melve Oxcartem. Przy powrocie okaże się, że żołnierze regentki Disy przejęli wioskę. By wejść do środka musicie przekupić strażnika przy bramie wejściowej, płacąc mu 5,000 G. Idźcie do domu Ulriki i porozmawiajcie z Lennartem.
1 - Dragons Dogma 2: Jak romansować z Ulriką? - Dragons Dogma 2 - poradnik do gry
 1. Lennart poprosi was o dostarczenie mu czterech mieczy by uzbroić mieszkańców wioski i pokonać okupantów. Jeśli wcześniej pomogliście Ianowi i Norbertowi, znajdźcie ich we wiosce i zgódźcie się na ich pomoc. Ian sprowokuje strażników magazynu z bronią do pościgu, co pozwoli wam wejść do środka magazynu i wykraść skonfiskowaną broń. Po zdobyciu mieczy przekażcie je Lennartowi.
 2. Dojdzie do bitwy z okupującymi żołnierzami. Są bardzo wytrzymali, ale macie ze sobą wielu sojuszników. Żołnierze w końcu uciekną, zaś mieszkańcy Melve postanowią przenieść się do Harve Village. Udajcie się tam za nimi.
2 - Dragons Dogma 2: Jak romansować z Ulriką? - Dragons Dogma 2 - poradnik do gry
 1. Gdy dotrzecie do Harve Village, porozmawiajcie z Ulriką. Jeśli ukończyliście wszystkie questy opisane na tej stronie, Ulrika poprosi, byście spotkali się z nią przy wioskowych dokach gdy zapadnie noc. Poczekajcie na ławce aż nie zmieni się pora dnia i porozmawiajcie z nią po raz ostatni. To zakończy quest oraz romans. W nagrodę otrzymacie 12,000 G i Ring of Reassurance, który tymczasowo zwiększa obronę powalonych pionków gdy postawicie je na nogi.
 2. Po ukończeniu zadania większość NPCów z Melve przeniesie się do Harve Village - jako że wioska ta jest bliżej stolicy, interakcje z nimi powinny być teraz nieco wygodniejsze.