Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Dragons Dogma 2 - poradnik do gry

Dragons Dogma 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Dragons Dogma 2: Jak korzystać z kolejki? Dragons Dogma 2 poradnik, porady

Kolejka liniowa to instalacja, która znacznie ułatwia podróżowanie po niebezpiecznych terenach Battahl. Na stronie tej podpowiemy Wam, jak bezpiecznie podróżować przy pomocy podniebnych wagoników.

Ostatnia aktualizacja: 5 kwietnia 2024

Dość surowe restrykcje związane z mechaniką szybkiej podróży w DD2 sprawiają, że szybkie przemieszczanie się po mapie jest znacznie utrudnione. Poza najbardziej oczywistą metodą w postaci wozów ciągniętych przez woły istnieje również alternatywa - sieć kolejek linowych rozmieszczonych w południowym Batthal. Na stronie tej wyjaśnimy Wam jak poruszać się przy pomocy wagoników, a także jak przygotować się na niebezpieczeństwa czyhające na trasie.

Jak przyciągnąć i wsiąść do wagonika?

Więcej na temat mechanik szybkiej podróżny znajdziecie na stronie naszego poradnika Czy jest szybka podróż.

Zasięg kolejki liniowej na danym obszarze rozpoznacie spoglądając na mapę - Dragons Dogma 2: Jak korzystać z kolejki? - Dragons Dogma 2 - poradnik do gry

Zasięg kolejki liniowej na danym obszarze rozpoznacie spoglądając na mapę. Trasy oznaczone zostały przy pomocy przerywanych linii. Dodatkowo, specjalne znaczniki wskażą Wam główne stacje, do których możecie wezwać wagonik oraz do niech wsiąść. Zasięg kolejki obejmuje znaczną część południowych rubieży królestwa, a także zahacza o stolicę - Bakbattahl.

Gdy dotrzecie już do jednej z głównych stacji, konieczne będzie przywołanie do siebie jednego z wagoników (o ile nie czeka już na Was na stacji) - Dragons Dogma 2: Jak korzystać z kolejki? - Dragons Dogma 2 - poradnik do gry

Gdy dotrzecie już do jednej z głównych stacji, konieczne będzie przywołanie do siebie jednego z wagoników (o ile nie czeka już na Was na stacji). Podejdźcie do ostatniego przęsła instalacji, na którym znajduje się korbka. Wciśnijcie odpowiedni przycisk, który pojawi się na ekranie, a Wasz bohater zacznie przyciągać wagonik. W zależności od tego jak daleko znajduje się Wasz środek transportu proces ten może trwać nawet do kilkudziesięciu sekund.

Gdy gondola przyjedzie, wejdźcie na jej pokład. Warto przy tej okazji użyć komendy "To me!", by Wasze pionki również wsiadły do wagonika. Pozostawiony poza wagonikiem towarzysz będzie musiał pokonać trasę na piechotę i w czasie tej podróży może zrobić sobie krzywdę. Więcej na temat pionków znajdziecie na osobnej stronie naszego poranika.

Gdy cała drużyna znajdzie się już na pokładzie, podejdźcie do korbki ustawiając się twarzą do kierunku, w którym chcecie jechać - Dragons Dogma 2: Jak korzystać z kolejki? - Dragons Dogma 2 - poradnik do gry

Gdy cała drużyna znajdzie się już na pokładzie, podejdźcie do korbki ustawiając się twarzą do kierunku, w którym chcecie jechać. Wciśnijcie klawisz interakcji, który pojawi się na ekranie, a Wasza postać zacznie obracać mechanizmem, co wprawi w ruch cały wagonik. Możecie przyspieszyć to, jak szybko porusza się gondola wciskając "W" na klawiaturze lub wykonując kuliste ruchy na gałce kontrolera. W dowolnym momencie możecie anulować ten proces. Wagonik się wtedy zatrzyma, a Wy będziecie mogli swobodnie rozejrzeć się po okolicy. Z perspektywy kolejki łatwo jest dojrzeć ciekawostki oraz skarby słabo widoczne z ziemi.

Na co uważać w trakcie jazdy kolejką?

Podobnie jak w przypadku jazdy wozem, kolejka linowa nie jest idealnie bezpiecznym środkiem transportu - Dragons Dogma 2: Jak korzystać z kolejki? - Dragons Dogma 2 - poradnik do gry

Podobnie jak w przypadku jazdy wozem, kolejka linowa nie jest idealnie bezpiecznym środkiem transportu. Choć znacznie przyspiesza podróż oraz utrzymuje Was z dala od większości naziemnych wrogów, to niektóre potwory wciąż będą Was w stanie dosięgnąć. Najgorsze pod tym względem będą zdecydowanie harpie, które z łatwością mogą zaatakować drużynę w wagoniku. W najgorszym wypadku złośliwa harpia może nawet pochwycić jednego z pasażerów w szpony i cisnąć nim w przepaść. Do walki z nimi bez wątpienia przyda się postać dystansowa taka jak łucznik lub mag.

Jeszcze bardziej niebezpieczny może okazać się atak gryfa - Dragons Dogma 2: Jak korzystać z kolejki? - Dragons Dogma 2 - poradnik do gry

Jeszcze bardziej niebezpieczny może okazać się atak gryfa. Jeżeli Wasz wagonik zwróci uwagę bestii, to ta może z łatwością wlecieć w wagonik rozrywając go na strzępy. Wszyscy pasażerowi spadną wtedy na ziemię, co najczęściej skończy się ich śmiercią. Przed podróżą upewnijcie się zatem, czy w okolicy nie krąży jakiś niebezpieczny gryf.