Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Dragons Dogma 2 - poradnik do gry

Dragons Dogma 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Dragons Dogma 2: Co zrobić przed koronacją? Dragons Dogma 2 poradnik, porady

Pierwszym punktem bez powrotu w Dragons Dogma 2 jest koronacja fałszywego Sovrana. Na tej stronie poradnika opisaliśmy, co powinniście zrobić przed udaniem się na koronację i co zostaje zablokowane po wykonaniu zadania.

Ostatnia aktualizacja: 4 kwietnia 2024

Pierwszy wątek fabularny Dragons Dogma 2 składa się z odkrywania planów królowej regentki, Disy, i służącego jej fałszywego Sovrana. Po ukończeniu kilku zadań zlecanych przez waszego głównego sojusznika, kapitana Branta, da wam on znać o nadchodzącej koronacji uzurpatora i zasugeruje złożenie mu wizyty. Jest to pierwszy punkt bez powrotu w grze - po jego przejściu, świat gry na pewien sposób bezpowrotnie się zmieni. Na tej stronie poradnika opisaliśmy punkt bez powrotu, jak wygląda koronacja i jakie aktywności stają się niedostępne po rozpoczęciu zadania.

Punkt bez powrotu

1 - Dragons Dogma 2: Co zrobić przed koronacją? - Dragons Dogma 2 - poradnik do gry
  1. Koronacja staje się dostępna po ukończeniu kilku zadań dla kapitana Branta. Gdy poruszycie temat, poprosi on was byście ubrali się dostojnie (Courtly Tunic i Courtly Breeches - ubrania te powinniście znaleźć kończąc poprzednie zadania dla kapitana) i dali mu znać, gdy będziecie gotowi stawić czoła oszustowi. Ostrzeże was również, żebyście załatwili wszystkie swoje sprawy przed wyruszeniem na koronację.
  2. Ostrzeżenie to sugeruje punkt bez powrotu - gdy wyruszycie na koronację, pewna część zawartości gry stanie się niedostępna. Do koronacji nie dojdzie póki nie dacie Brantowi znać, że jesteście gotowi, nie musicie się więc spieszyć.
2 - Dragons Dogma 2: Co zrobić przed koronacją? - Dragons Dogma 2 - poradnik do gry
  1. Odwiedzając koronację nie czeka was żadna trudna walka ani nawet jakiekolwiek decyzje, jedynie kilka przerywników filmowych. Po zakończeniu koronacji możecie ponownie zwiedzać świat wedle waszych upodobań. Otrzymacie również wasz pierwszy Portcrystal, który możecie postawić w dowolnym miejscu by korzystać z szybkiej podróży, a także przepustkę graniczną, która pozwoli wam na przejście przez granicę do sąsiedniego państwa Battahl.
  2. Punkt bez powrotu ma jednak duży wpływ na zadania - wiele questów staje się niedostępne. Są to wszystkie pozostałe questy kapitana Branta, a także questy w Vernworth i Melve. Z gry znikną także osobiste zadania Ulriki i Wilhelminy. Możliwym jest też, że stracicie dostęp do zadań w Harve Village oraz w wiosce elfów. Zanim wyruszycie na koronację, powinniście więc wykonać wszystkie zadania w Vermund, które was interesują, i starannie zwiedzić całe państwo. Koronacja zmieni główny setting gry z Vermund na Battahl.