Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Dragons Dogma 2 - poradnik do gry

Dragons Dogma 2 - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Dragons Dogma 2: Jak przejść przez granicę? Dragons Dogma 2 poradnik, porady

Po ukończeniu pierwszego dużego aktu Dragons Dogma 2, będziecie musieli udać się do Battahl by kontynuować główną fabułę. Na tej stronie poradnika opisaliśmy jak legalnie przejść przez granicę między Vermund i Battahl.

Ostatnia aktualizacja: 4 kwietnia 2024

Po ukończeniu pierwszego dużego aktu Dragons Dogma 2, by kontynuować główną fabułę będziecie musieli udać się do państwa Battahl. Główny wątek fabularny wyśle was tam po udaniu się na koronację fałszywego Powstałego wraz z kapitanem Brantem, którą opisaliśmy na oddzielnej stronie poradnika. By legalnie przekroczyć granicę, potrzebujecie jednak przepustki granicznej. Na tej stronie poradnika opisaliśmy, jak przejść przez granicę do Battahl.

Jak zdobyć przepustkę graniczną?

1 - Dragons Dogma 2: Jak przejść przez granicę? - Dragons Dogma 2 - poradnik do gry
 1. Przepustkę graniczną otrzymacie od kapitana Branta po udaniu się na koronację fałszywego Powstałego. Jest to główne zadanie fabularne oraz punkt bez powrotu, którego przekroczenie anuluje wiele questów. Po nieudanej konfrontacji Brant każe wam zaczekać chwilę na ułożenie nowego planu. Zróbcie jak mówi - możecie usiąść na ławce osłoniętej czerwoną chustą tuż obok kapitana i wybrać opcję Doze Off widoczną w prawym dolnym rogu ekranu by szybko pominąć czas.
 2. Po odczekaniu paru godzin i pomówieniu z Brantem pokieruje on was do Battahl i da wam przepustkę graniczną, dzięki której będziecie mogli przejść przez granicę.
 3. Dokładny rodzaj otrzymanej przepustki zależy od waszej decyzji w jednym z poprzednich questów dla Branta - The Arisen's Shadow. Opisaliśmy go na oddzielnej stronie poradnika. Jeśli ukończyliście quest pojmaniem śledzącego was szpiega, Brant wręczy wam zabrany mu Merchant's Border Entry Permit. Jeśli nie ukończyliście questu lub puściliście szpiega wolno, Brant wręczy wam Beastren Border Entry Permit.
2 - Dragons Dogma 2: Jak przejść przez granicę? - Dragons Dogma 2 - poradnik do gry
 1. Niezależnie od otrzymanej przepustki, musicie następnie udać się na granicę. Znajduje się ona w Checkpoint Rest Town, daleko na zachód od Vernworth - możecie iść na pieszo lub skorzystać z Oxcartu przy zachodniej bramie stolicy. Po dotarciu do miasteczka podejdźcie do bramy granicznej na południu osady.

Jak przejść przez granicę mając Merchant's Border Entry Permit?

3 - Dragons Dogma 2: Jak przejść przez granicę? - Dragons Dogma 2 - poradnik do gry
 1. Jeśli Brant wręczył wam Merchant's Border Entry Permit, przejście granicy będzie niezwykle proste. Podejdźcie do bramy, obejrzyjcie cutscenkę, po czym porozmawiajcie ze strażnikiem i pokażcie mu swoją przepustkę.
 2. Możecie teraz swobodnie przechodzić przez granicę kiedy tylko zechcecie. Brama będzie automatycznie otwierać się, gdy do niej podejdziecie. Pozwoli wam to kontynuować główny wątek fabularny i zająć się eksploracją nowego regionu gry.

Jak przejść przez granicę mając Beastren Border Entry Permit?

4 - Dragons Dogma 2: Jak przejść przez granicę? - Dragons Dogma 2 - poradnik do gry
 1. Jeśli Brant wręczył wam Beastren Border Entry Permit, sprawa nieco się skomplikuje. Dalsze kroki zależą od rasy waszego głównego bohatera, którą wybraliście na początku rozgrywki tworząc postać. Jeśli gracie Beastrenem, samo pokazanie przepustki wystarczy by swobodnie przechodzić przez granicę.
 2. Jeśli gracie człowiekiem, przepustka jednak nie wystarczy. By przejść przez granicę potrzebujecie też przebrania - mianowicie Beastren Mask, której założenie pozwoli wam udawać Beastrena. Maskę znajdziecie w asortymencie Ibrahim's Scrap Store, u lokalnego fałszerza. Sklep ten także znajduje się w Checkpoint Rest Town, czyli tuż przy granicy, zaś na mapie oznaczony jest ikonką kartki papieru i pióra.
Jeżeli nie dotarliście jeszcze do momentu w fabule głównej, w którym otrzymujecie jedną z przepustek, to wciąż możecie przekroczyć granicę pomiędzy zwaśnionymi krajami - Dragons Dogma 2: Jak przejść przez granicę? - Dragons Dogma 2 - poradnik do gry
 1. Kupcie maskę od Ibrahima za 8,700 G (Uważajcie - Ibrahim sprzedaje też fałszywe wersje cennych przedmiotów, na które łatwo się naciąć. Zwracajcie uwagę na opis przedmiotu i literówki w nazwach - np. fałszywe Ferrystone nazywają się Ferristone). Następnie załóżcie maskę, wróćcie pod bramę graniczną i pokażcie strażnikowi przepustkę.
 2. Możecie teraz swobodnie przechodzić przez granicę - choć brama będzie się otwierać dla was tylko, gdy macie na sobie Beastren Mask, pod żadnym pozorem więc się jej nie pozbywajcie. Możecie teraz swobodnie kontynuować główny wątek fabularny i zająć się eksploracją nowego regionu gry.

Jak przejść przez granicę bez przepustki?

Jeżeli nie dotarliście jeszcze do momentu w fabule głównej, w którym otrzymujecie jedną z przepustek, to wciąż możecie przekroczyć granicę pomiędzy zwaśnionymi krajami. Istnieją na to 2 sposoby:

Wozy najczęściej przekraczają granice popołudniami lub wieczorem - Dragons Dogma 2: Jak przejść przez granicę? - Dragons Dogma 2 - poradnik do gry
 1. Pierwsza z opcji zakłada prześlizgnięcie się przez bramę jako pasażer na gapę jednego z wozów przejeżdżających przez bramę. Zaprzęgi pojawiają się na granicy co jakiś czas i są bezproblemowo przepuszczane przez strażników. Wykorzystajcie to, by w odpowiednim momencie wskoczyć na dach pojazdu lub błyskawicznie przemknąć obok niego gdy będzie znajdować się w bramie. Dobrą opcją jest również zakradnięcie się do środka karety, jednak w tym przypadku musicie wcześniej upewnić się, że w środku nie siedzi nikt inny. NPC nie będą zachwyceni Waszym nagłym wtargnięciem do pojazdu.

Wozy najczęściej przekraczają granice popołudniami lub wieczorem. Wykorzystajcie jedną z miejskich ławeczek, by przyspieszyć upływ czasu w oczekiwaniu na transport.

5 - Dragons Dogma 2: Jak przejść przez granicę? - Dragons Dogma 2 - poradnik do gry
 1. Alternatywnym sposobem jest przejście przez lokację o nazwie Thunderclap Cave. Jaskinia łącząca kraje znajduje się na zachód od przejścia granicznego. By się tam dostać wyjdźcie z miasteczka Checkpoint Rest Town północnym wyjściem, a następnie skierujcie się na zachód głębokim korytem rzeki. Z czasem dotrzecie do utwardzonej drogi którą dotrzecie do jaskini. Miejcie się jednak na baczności, gdyż jest ona zamieszkała przez groźne potwory, które z łatwością mogą pozbawić życia mniej doświadczoną drużynę.