Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Dragons Dogma 2 - poradnik do gry

Dragons Dogma 2 - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Dragons Dogma 2: Czy są romanse? Dragons Dogma 2 poradnik, porady

Świat Dragons Dogma 2 jest pełen mniej lub bardziej istotnych postaci niezależnych, których nastawienie do grywalnego bohatera może ulegać zmianom. Na tej stronie opisaliśmy jak zbliżać się do NPCów i czy w grze zawarte są romanse.

Ostatnia aktualizacja: 4 kwietnia 2024

Podobnie jak pierwsza część serii, Dragons Dogma 2 zawiera system Affinity, który wpływa na nastawienie postaci niezależnych do głównego bohatera. Im wyższe nastawienie, tym bardziej NPC was lubi. Czy gra pozwala jednak poprowadzić taką relację do jej logicznej konkluzji? Na tej stronie wyjaśniliśmy jak działa system Affinity i czy w grze zawarte są romanse.

Jak zwiększać Affinity postaci niezależnych?

1 - Dragons Dogma 2: Czy są romanse? - Dragons Dogma 2 - poradnik do gry
  1. Każda postać niezależna w grze ma ukryty wskaźnik nastawienia do głównego bohatera, którym jest Affinity. Oznacza on opinię, jaką postać ta ma o was. Wysokie Affinity u określonych, ważniejszych postaci może skutkować przydatnymi benefitami - przykładowo, przyjaźnie nastawiony kupiec da wam zniżkę na swoje towary, zaś inni bohaterowie mogą dawać wam różne przedmioty w ramach podarunku.
  2. By zwiększać Affinity postaci, musicie rozmawiać z nimi lub dawać im prezenty. Opcja wręczenia prezentu widnieje w prawym dolnym rogu ekranu. Nie jest ona dostępna zawsze - jeśli dany bohater niezależny nie chce w danym momencie przyjąć prezentu, wróćcie później. Pamiętajcie też, aby odczekać dzień przed wręczeniem następnego prezentu - nie chcecie ich zmarnować, ponieważ tylko pierwszy prezent wręczony danego dnia zwiększy Affinity postaci.
2 - Dragons Dogma 2: Czy są romanse? - Dragons Dogma 2 - poradnik do gry
  1. Różne prezenty mają różny wpływ na Affinity. W menu pauzy, w zakładce History, znajduje się dziennik ze wszystkimi NPCami, których spotkaliście. W tym dzienniku możecie sprawdzić, jakiego rodzaju prezenty preferuje dana postać.

Czy są romanse?

  1. W grze są wątki romansowe - wbrew pozorom nie są one jednak zależne od Affinity postaci i nie są zbyt dogłębne. Nie liczcie więc na trwające całą grę romanse w stylu Baldur's Gate 3 lub Wiedźmina 3. Romanse w Dragons Dogma 2 przybierają formę pobocznych questów osobistych przywiązanych do danej postaci. Questy te kończą się krótką sceną romansową, która później nie zmienia jednak znacząco fabuły. Osobiste questy romansowe posiadają Wilhelmina oraz Ulrika.
  2. Po ukończeniu kilku questów głównych w Vernworth zapoznacie się z Wilhelminą, właścicielką zamtuzu Rose Chateau Borderlie. Wręczy wam ona przepustkę do zamtuzu, gdzie możecie korzystać z usług kurtyzan w cenie 20,000 G. Wykupienie usługi skutkuje bardzo krótką scenką i nie ma żadnych benefitów pod względem rozgrywki.

Czy można romansować ze swoim pionkiem?

  1. Ponieważ waszego głównego pionka można stworzyć własnoręcznie od podstaw i towarzyszy on wam przez całą grę, może was ciekawić czy możliwy jest romans z tymże pionkiem.
  2. Główny pionek nie posiada questu romansowego, co oznacza, że nie można zawrzeć z nim romansu. Z doświadczenia graczy wynika, że czasami wasz główny pionek może się rumienić podczas rozmowy z wami - co zazwyczaj oznacza maksymalny poziom Affinity - lecz nie zmienia to w żaden sposób rozgrywki i występuje bardzo sporadycznie.