Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Expeditions MudRunner - poradnik do gry

Expeditions MudRunner - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Expeditions MudRunner: Pojazdy Expeditions MudRunner poradnik, porady

W Expeditions A MudRunner Game przyjdzie Wam zasiąść za kierownicą wielu różnorodnych samochodów terenowych. Na stronie tej przedstawimy Wam podstawowe informacje o każdym typie pojazdu.

Ostatnia aktualizacja: 10 marca 2024

Samochody dostępne w Expeditions A MudRunner Game dzielą się na 3 kategorie. Wszystkie z nich mają swoje wady i zalety, które odpowiednio wykorzystane, pomogą Wam sprawnie poruszać się po nawet najbardziej nieprzyjaznym terenie. Na tej stronie poradnika krótko scharakteryzujemy każdy z typów pojazdów, a także podpowiemy Wam, kiedy z nich korzystać.

Piloty

Lekkie samochody terenowe - Expeditions MudRunner: Pojazdy - Expeditions MudRunner - poradnik do gry

Lekkie samochody terenowe. Choć nie oferują zbyt dużej ładowności czy uciągu w porównaniu z większymi pojazdami, to nadrabiają to zwinnością oraz znakomitym stosunkiem mocy silnika do masy. Znakomicie nadadzą się do misji eksploracyjnych oraz zwiadowczych. Ich niewielkie spalanie zapewnia także dość duży zasięg na jednym baku. Samochód tego typu dość łatwo jest również wyciągnąć z tarapatów przy pomocy zwykłej wyciągarki. Niestety, drobne piloty są w stanie przewozić tylko niektóre rodzaje specjalistycznej aparatury potrzebnej do wykonania niektórych misji.

Pojazdy terenowe

Większe ciężarówki przystosowane do jazdy w terenie - Expeditions MudRunner: Pojazdy - Expeditions MudRunner - poradnik do gry

Większe ciężarówki przystosowane do jazdy w terenie. Nie tak zwinne jak mniejsze piloty, nadrabiają znacznie mocniejszymi silnikami. Są również bardziej wytrzymałe i mogą przewozić zdecydowanie więcej ładunku i specjalistycznej aparatury (jak np. czujniki sejsmiczne). Stanowią dobry balans pomiędzy mocą, rozmiarem, wagą i wszechstronnością.

Pojazdy ciężkie

Kolosy przystosowane do jazdy w terenie. Manewrowanie nimi wymagać będzie nieco wprawy oraz uważnego planowania ścieżek. Mogą przewozić znaczne ilości materiałów, zasobów oraz największą aparaturę badawczą. Nieostrożna jazda tak masywnym pojazdem łatwo może zakończyć się zakopaniem w grząskim gruncie. Przed wyruszeniem w drogę warto zaopatrzyć je w zestaw odpowiednich modyfikacji, na temat których przeczytacie więcej na stronie poradnika Najlepsze ulepszenia.

Jaki samochód wybrać do misji?

Wiele rodzajów misji wymusi na Was wykorzystanie określonego typu pojazdu - Expeditions MudRunner: Pojazdy - Expeditions MudRunner - poradnik do gry

Wiele rodzajów misji wymusi na Was wykorzystanie określonego typu pojazdu. Stosowną informację na ten temat zobaczycie w centrali na oknie raportu przed ekspedycją.

Jeżeli jednak gra daje Wam dowolność w kwestii stosowanych pojazdów, warto zastanowić się nad najlepszym możliwym układem - Expeditions MudRunner: Pojazdy - Expeditions MudRunner - poradnik do gry

Jeżeli jednak gra daje Wam dowolność w kwestii stosowanych pojazdów, warto zastanowić się nad najlepszym możliwym układem. Dla przykładu, jeżeli misja zakłada ratowanie i holowanie porzuconego pojazdu, konieczne może okazać się zaangażowanie pojazdu terenowego lub nawet ciężkiego. Jeżeli jednak ekspedycja ma charakter głównie eksploracyjny i nie zakłada przewożenia dużej ilości ładunku lub ciężkiej aparatury, być może wystarczy Wam lekki i zwinny pilot.

Nie zapominajcie także o możliwości wyprawienia więcej niż jednego pojazdu na misję. Jeżeli nie jesteście pewnie warunków, możecie spróbować wykonać szybki zwiad lekką terenówką, która po czasie ustąpi miejsca bardziej specjalistycznemu pojazdowi. Więcej na temat przełączania się pomiędzy pojazdami przeczytacie na stronie poradnika Jak przełączać się miedzy pojazdami?.

Lista wszystkich samochodów

W Expeditions A MudRunner Game znajduje się 19 różnych pojazdów. Do części z nich otrzymacie dostęp na samym początku zabawy. Inne będziecie musieli odblokować i kupić w sklepie. Obecna w grze lista przedstawia się następująco:

Piloty:

  1. Don 71 - zwinna terenówka z bardzo ekonomicznym silnikiem. Niewielką moc nadrabia niską masą. Idealnie sprawdzi się do misji zwiadowczych. Inspirowana prawdziwą Ładą Nivą.
  2. Don 71 SE - delikatnie wzmocniona wersja małej terenówki. Oferuje nieco większy bak paliwa.
  3. Catco Canyon SR-i - nieco większy samochód terenowy rekompensujący większe spalanie zdecydowanie pojemniejszym zbiornikiem. Wzorowany na istniejącym Land Roverze Defenderze oraz Iveco Masstrif.
  4. Loadstar 1700 - jeden z większych pojazdów w kategorii. Mocny silnik we względnie małej "budzie" oferuje bardzo przyzwoity stosunek mocy do masy.
  5. Loadstar 1700 SE - usprawniona wersja poprzedniego pojazdu. Charakteryzuje się większym bakiem oraz mocą.
  6. Collie 293M "Pug" - pojazd zwiadowczy o nietypowym wyglądzie przypominającej pojazd opancerzony. Do odblokowania konieczne będzie ukończenie misji "Nieudana geoanaliza".
  7. Step 310E - rozmiar pojazdu umożliwia zainstalowanie na nim większych modułów specjalistycznych takich jak wibrator sejsmiczny.
  8. Step 310E SE- wzmocniona wersja poprzedniej ciężarówki. Posiada sporych rozmiarów bak (130 litrów), który powinien wystarczyć na długą wyprawę. Na pojeździe tym nie zainstalujecie aparatury naukowej.
  9. KHAN 39 Marshall - jeden z mniejszych pojazdów z kategorii pilotów. Charakteryzuje się świetną ekonomią spalania. Na jego dachu z łatwością zainstalujecie wykrywacz metali. Może być Wasz po wykonaniu zadania "Piekło ciężarówek".
  10. Khan Lo4F - terenowa furgonetka inspirowana klasyczną, radziecką konstrukcją. Niestety, seryjny silnik montowany w tym pojeździe nie grzeszy mocą. Kupicie ją po wykonaniu misji "Niefortunna podróż".
  11. Tatra 805 - lekka ciężarówka nosząca tę samą nazwę co jej rzeczywisty, czeski odpowiednik z lat pięćdziesiątych. Zostanie odblokowana w sklepie po wykonaniu ekspedycji "Upadek motoryzacji".
  12. Yar 87 - ostatni samochód z najlżejszej kategorii. Trzyosiowa konstrukcja i spory bak pomogą w czasie długich i wymagających misji. Dostępna po wykonaniu misji "Zagubieni pośród wzgórz".

Pojazdy terenowe:

  1. TUZ 16 Actaeon - względnie kompaktowa ciężarówka ze średniej kategorii wagowej. Płaski przód i mały rozstaw osi ułatwia manewrowanie w terenie, a przestrzeń załadunkowa umożliwi zabranie większej ilości zapasów w porównaniu z mniejszymi maszynami. Niestety, na TUZa nie zamontujecie żadnego specjalistycznego osprzętu.
  2. TUZ 16 Actaeon SE - wzmocniona wersja ciężarówki z płaskim frontem.
  3. AFIM S1960 - ciężarówka terenowa o nietypowym układzie kół. - podwójna oś znajduje się z przodu pojazdu. Zestaw 6 napędzanych kół może przydać się w trudnym terenie. Niestety, podobnie jak w przypadku TUZa, na pojazd ten nie zamontujemy żadnej specjalistycznej aparatury. Dostępny do zakupu po wykonaniu misji "Prosto z ziemi".
  4. ANK MK38 Civilian - słusznych rozmiarów ciężarówka terenowa wzorowana na amerykańskim pojeździe wojskowym. Zostanie odblokowana w sklepie po zakończeniu misji "Właściwa osoba i miejsce".
  5. KRS 58 Bandit - ośmiokołowa ciężarówka, na której zamontujecie większość specjalistycznej aparatury naukowej. Dostępna po wykonaniu misji "Ruchome pisaki".
  6. TUZ 108 Warthog - ostatni pojazd ze średniej kategorii wagowej wzorowany na rosyjskiej ciężarówce z końca lat dziewięćdziesiątych. Nie zamontujecie na niej żadnej aparatury. Dostępna po ekspedycji "Problemy logistyczne".

Pojazdy ciężkie:

  1. Tatra FORCE T815-7 - ośmiokołowy kolos. Pilotowanie go w trasie wymagać będzie nieco wprawy i odpowiedniego podejścia. Na czeski pojazd zamontujecie dowolny rodzaj aparatury naukowej. Dostępna po wykonaniu misji "Próba pokonania rzeki". Na chwilę obecną jest to jedyny w grze pojazd w najwyższej kategorii wagowej.