Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Expeditions MudRunner - poradnik do gry

Expeditions MudRunner - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

Expeditions MudRunner: Jak wyciągnąć z błota pierwszy samochód? Expeditions MudRunner poradnik, porady

Samouczkowe zadanie polegające na wyciągnięciu z błota dużej ciężarówki może przysporzyć trudności nowym dla serii odbiorcom. Na stronie tej podpowiemy Wam, jak poradzić sobie z tym wyzwaniem.

Ostatnia aktualizacja: 7 marca 2024

Trzecia misja w samouczkowym regionie, Ciężki transport, stawia przed graczem zadanie wyciągnięcia z błota ciężarówki w opałach, a następnie odholowanie jej bezpiecznie do bazy. Po serii dość prostych ekspedycji, misja ratunkowa znacząco zwiększa poziom trudności. Na stronie tej podpowiemy Wam, w jaki sposób wyciągnąć z błota Wasz pierwszy pojazd.

Jak przygotować się do wyciągnięcia ciężarówki?

Celem Waszej misji jest odholowanie ciężarówki Step 310 - dużego i ciężkiego pojazdu - Expeditions MudRunner: Jak wyciągnąć z błota pierwszy samochód? - Expeditions MudRunner - poradnik do gry

Celem Waszej misji jest odholowanie ciężarówki Step 310 - dużego i ciężkiego pojazdu. By tego dokonać, konieczne będzie zaangażowanie równie potężnej maszyny. Polecamy zatem wybranie tej samej ciężarówki, do której powinniście mieć dostęp od wczesnych etapów gry. Przed wyruszeniem, zapatrzcie się w kotwice oraz podnośnik, które ułatwią Wam wykaraskanie się z kłopotów.

Droga do celu misji nie jest zbyt długa - Expeditions MudRunner: Jak wyciągnąć z błota pierwszy samochód? - Expeditions MudRunner - poradnik do gry

Droga do celu misji nie jest zbyt długa. Ostrożnie zjedźcie z kamienistego wzniesienia, aż dotrzecie do niewielkiego bajora w wąwozie. Dostrzeżecie tam uwięziony pojazd.

Jak wyciągnąć ciężarówkę z błota?

Przed podjęciem próby holowania, gra zasugeruje Wam stanięcie bezpośrednio przed Stepem 310. Odradzamy tę strategię. Zamiast tego, ustawcie się na suchym gruncie, na lewo od zatopionego pojazdu. Zwróćcie się do niego tyłem.

Aktywujcie wyciągarkę - Expeditions MudRunner: Jak wyciągnąć z błota pierwszy samochód? - Expeditions MudRunner - poradnik do gry

Aktywujcie wyciągarkę. Przymocujcie linę do tylnej części Waszego pojazdu, a jej druki koniec zainstalujcie na froncie zakopanej maszyny. Co bardzo istotne - skorzystajcie z opcji uruchomienia silnika wyciąganego pojazdu! Pracujący silnik dodatkowo wspomoże Wasze próby oswobodzenia Stepa.

Z wolna i metodycznie wyszarpujcie ciężarówkę z tarapatów. W razie potrzeby dostosujcie kąt pod jakim operujecie wyciągarką. Pracując z wyczuciem, z czasem powinno udać Wam się oswobodzić pojazd w potrzebie.

Jak odholować pojazd?

Gdy uda Wam się wyciągnąć ciężarówkę na suchy ląd, możecie z wolna zacząć holować ją do bazy wypadowej. Pomocne w tej części okaże się zmniejszenie ciśnienia opon oraz zablokowanie dyferencjału. Pokonując kolejne przeszkody miejcie na uwadze prowadzony przez Was, bezwładny pojazd. Zbyt ostre manewrowanie może doprowadzić do wywrócenia holowanego Stepa. W razie potrzeby, odczepcie chwilowo ciągniętą ciężarówkę, dostosujcie pozycję i ponownie weźcie ją na hol.

Pamiętajcie, by zostawić odpowiedni luz na kablu wyciągarki. Zbyt krótki przewód ograniczy Wasze ruchy i utrudni sprawne działanie.