Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

Dredge - poradnik do gry

Dredge - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Dredge The Pale Reach: Wszystkie questy DLC (Pursuits) Dredge poradnik, porady

Nowe główne i poboczne questy (Pursuits) czekają na graczy w dodatku The Pale Reach do Dredge. Na tej stronie poradnika znajdziecie listę zadań oraz ich kompletne opisy przejścia. Omówiliśmy misje Icebreaker, The Narwhal, Under the Ice, Ice Shaper oraz Figure in White.

Ostatnia aktualizacja: 20 listopada 2023

W ramach eksploracji regionu DLC The Pale Reach do gry Dredge możecie zajmować się zaliczaniem Pursuits, tzn. głównych i opcjonalnych zadań. W naszym poradniku znajdziecie solucję do wszystkich misji DLC. Skorzystanie z opisów przejścia dostępnych questów przybliży Was do zaliczenia dodatku The Pale Reach w 100%.

Icebreaker

Zanim wyruszycie na poszukiwania zajmijcie się osobnym questem The Narwhal - Dredge The Pale Reach: Wszystkie questy DLC (Pursuits) - Dredge - poradnik do gry
 1. To quest DLC, który możecie rozpocząć tuż po przybyciu do regionu Pale Reach. Zacumujcie przy lokacji Bleak Pontoon w północnej części archipelagu. Wybierzcie Icy Worksite żeby porozmawiać z Travelling Merchant na temat lodołamacza Icebreaker.
 2. Dowiecie się, że do skonstruowania lodołamacza potrzebne są 3 części i musicie je znaleźć w różnych miejscach w Pale Reach.

Zanim wyruszycie na poszukiwania zajmijcie się osobnym questem The Narwhal. Zaliczenie go odblokuje Wam dostęp do centralnego obszaru archipelagu dzięki zniszczeniu lodowej bariery.

1 - Dredge The Pale Reach: Wszystkie questy DLC (Pursuits) - Dredge - poradnik do gry
 1. Do części lodołamaccza możecie docierać w dowolnej kolejności. Są to świecące żółte łowiska i każdą część trzeba wyłowić.
 2. Pierwszy Icebreaker Plow Half jest jest do wyłowienia w Shapes in the Deep obok Central Camp w środkowej części mapy. Możecie pozyskać tę część tuż po odblokowaniu dostępu do głównej części regionu z DLC.
2 - Dredge The Pale Reach: Wszystkie questy DLC (Pursuits) - Dredge - poradnik do gry
 1. Drugi Icebreaker Plow Half jest do wyłowienia w Shapes in the Deep obok Western Bearing w zachodniej części mapy. Możecie się tam dostać po tym jak Narwhal zniszczy zachodnią lodową barierę (dostarczenie złowionych ryb do bariery). Dokładniej opisaliśmy to w queście Under the Ice.
3 - Dredge The Pale Reach: Wszystkie questy DLC (Pursuits) - Dredge - poradnik do gry
 1. Icebraker Bracing jest do wyłowienia w Shapes in the Deep obok Eastern Terminus we wschodniej części mapy. Możecie się tam dostać po tym jak Narwhal zniszczy wschodnią lodową barierę (dostarczenie złowionych ryb do bariery).
4 - Dredge The Pale Reach: Wszystkie questy DLC (Pursuits) - Dredge - poradnik do gry
 1. Ze wszystkimi pozyskanymi częściami trzeba powrócić do Bleak Pontoon gdzie rozpoczęliście quest.
 2. Wybierzcie Icy Worksite i następnie przenoście części do lewych pól. Musicie je odpowiednio wpasować w sloty i finalny wygląd lodołamacza pokazuje powyższy obrazek.
 3. Dojdzie do zainstalowania Icebreakera na Waszym statku i pozostanie już jako aktywny element wyposażenia do końca DLC. Jego główne zastosowania szerzej opisaliśmy na stronie FAQ Jak odblokować lodołamacz?.

The Narwhal

5 - Dredge The Pale Reach: Wszystkie questy DLC (Pursuits) - Dredge - poradnik do gry
 1. Rozegranie tego questu jest wymagane do uzyskania dostępu do centralnej części archipelagu. Po dotarciu do Pale Reach po raz pierwszy dostępna będzie tylko niewielka północna część tego regionu.
 2. Rozpocznijcie przy Bleak Pontoon i wpłyńcie do Pale Reach od północnej strony. Dotrzyjcie do nieaktywnego statku i lodowej bariery - miejsce to pokazuje obrazek.
6 - Dredge The Pale Reach: Wszystkie questy DLC (Pursuits) - Dredge - poradnik do gry
 1. Porozmawiacie z Photographer o tutejszej bestii Narwhal. Kobieta poinformuje o konieczności dostarczenia ryb żeby zwabić Narwhala.
 2. Musicie zapełnić wszystkich 16 slotów i najlepiej wybierać ryby o regularnych prostokątnych kształtach, np. Icefish albo Toothfish. Jeśli macie problemy ze znalezieniem łowisk, to skorzystajcie kilka razy z odpoczynku w Bleak Pontoon lub zacznijcie pływać wokół archipelagu Pale Reach.
 3. Po dostarczeniu wszystkich ryb pojawi się Narwhal i zniszczy lodową barierę. Uzyskacie dzięki temu dostęp do centralnego obszaru Pale Reach i po popłynięciu dalej na południe dotrzecie do Central Camp związanego z questem Under the Ice.

Under the Ice

7 - Dredge The Pale Reach: Wszystkie questy DLC (Pursuits) - Dredge - poradnik do gry
 1. To największy główny quest oferowany przez DLC The Pale Reach. Musicie najpierw przejść opisane powyżej zadanie The Narwhal. Pozwoli to Wam wpłynąć do głównej części archipelagu i musicie dotrzeć do Central Camp.
 2. Po zadokowaniu zbadajcie Ice Shard, a dowiecie się o postaci Shadow of a Captain uwięzionej w lodzie, z którą możecie porozmawiać. Próba jej uwolnienia już teraz jest niemożliwa.
Na terenie Pale Reach znajdują się w sumie 4 postacie uwięzione w lodzie i są one powiązane z tym questem - Dredge The Pale Reach: Wszystkie questy DLC (Pursuits) - Dredge - poradnik do gry

Na terenie Pale Reach znajdują się w sumie 4 postacie uwięzione w lodzie i są one powiązane z tym questem. Są to:

 1. Shadow of a Captain z lokacji Central Camp w środkowej części mapy.
 2. Whisper of a Navigator z lokacji Western Bearing z zachodniej części mapy.
 3. Memory of a Boatswain z lokacji Eastern Terminus ze wschodniej części mapy.
 4. Echo of an Officer z lokacji Southern Locus z południowej części mapy.

Do Western Bearing i Eastern Terminus możecie dotrzeć dopiero po zniszczeniu kolejnych lodowych barier. Po dotarciu do każdej bariery musicie wejść w interakcję ze stacją do karmienia (Feeding Station) i zapełnić ją w 100% złowionymi rybami. Podobnie jak w queście The Narwhal pojawi się podwodna kreatura i rozbije barierę.

Do Southern Locus możecie dotrzeć dopiero po skonstruowaniu lodołamacza, tzn. po zaliczeniu questu Icebreaker.

8 - Dredge The Pale Reach: Wszystkie questy DLC (Pursuits) - Dredge - poradnik do gry
 1. Do uwolnienia każdego NPC-a potrzebne są topory Ice Axe. Możecie je odnajdywać w różnych częściach archipelagu po zbudowaniu lodołamacza. Każda broń Ice Axe przepada po użyciu, a więc musicie zdobyć 4 różne sztuki (w dowolnej kolejności).
 2. Pierwszy topór Ice Axe jest do wyłowienia w wąskim przejściu niedaleko Western Bearing.
9 - Dredge The Pale Reach: Wszystkie questy DLC (Pursuits) - Dredge - poradnik do gry
 1. Drugi topór Ice Axe jest do wyłowienia w obszarze na wschód od Central Camp. Był on niedostępny do momentu przebicia się przez bryły lodu.
10 - Dredge The Pale Reach: Wszystkie questy DLC (Pursuits) - Dredge - poradnik do gry
 1. Trzeci topór Ice Axe jest do wyłowienia w obszarze ogrodzonym lodem w północno-wschodniej części archipelagu.
11 - Dredge The Pale Reach: Wszystkie questy DLC (Pursuits) - Dredge - poradnik do gry
 1. Ostatni czwarty topór Ice Axe jest do wyłowienia w dobrze widocznym miejscu obok Southern Locus.
12 - Dredge The Pale Reach: Wszystkie questy DLC (Pursuits) - Dredge - poradnik do gry
 1. Z każdym toporem docierajcie do dowolnej lokacji z Ice Shard. Wybierajcie następnie opcję Break the Ice i przenoście Ice Axe do lewego slotu.
 2. Dojdzie do rozbicia lodu i uwolnienia duszy członka załogi. W miejscu, w którym użyliście Ice Axe pojawi się zawsze serce Frozen Heart. Do zebrania są łącznie 4 serca.
13 - Dredge The Pale Reach: Wszystkie questy DLC (Pursuits) - Dredge - poradnik do gry
14 - Dredge The Pale Reach: Wszystkie questy DLC (Pursuits) - Dredge - poradnik do gry
 1. Wszystkie serca musicie dostarczyćc do lokacji Rock Slab w północno-wschodniej części mapy - pokazują ją obrazki i w tej samej okolicy wyławiało się też wcześniej Ice Axe.
15 - Dredge The Pale Reach: Wszystkie questy DLC (Pursuits) - Dredge - poradnik do gry
 1. Przenieście 4 serca Frozen Heart do lewych slotów. Nagrodami za ukończenie questu są sieci Radiant Trawl Net (możliwość połowu ryb z grup Ice, Coastal, Oceanic, Shallow, większa pojemność sieci) oraz trofeum Under the Ice.

Ice Shaper

16 - Dredge The Pale Reach: Wszystkie questy DLC (Pursuits) - Dredge - poradnik do gry
 1. Zadanie to staje się dostępne po ukończeniu questu Icebreaker, czyli po wyposażeniu statku w lodołamacz.
 2. Raz jeszcze odwiedźcie lokację Bleak Pontoon i ponownie zbadajcie Icy Worksite. Od Travelling Merchant dowiecie się o możliwość pozyskania tytułowego urządzenia.
17 - Dredge The Pale Reach: Wszystkie questy DLC (Pursuits) - Dredge - poradnik do gry
18 - Dredge The Pale Reach: Wszystkie questy DLC (Pursuits) - Dredge - poradnik do gry
 1. Poszukiwany obiekt Ice Shaper możecie wyłowić na południowy-zachód od Bleak Pontoon. Miejsce to pokazują obrazki i możecie się tam dostać używając Icebrakera do przebicia się przez lodowe bryły.
19 - Dredge The Pale Reach: Wszystkie questy DLC (Pursuits) - Dredge - poradnik do gry
 1. Powróćcie do Bleak Montoon, wybierzcie ponownie Icy Worksite i przenieście urządzenie do lewego slotu.
 2. Od tego momentu możecie kupować od Travelling Merchant kostki lodu (Ice Blocks), które występują w kolejnych odmianach. Umieszczanie ich w ładowni statku spowalnia proces psucia się złowionych ryb. Im więcej Ice Blocks, tym końcowy efekt lepszy. Mają one też swoje paski energii. po wyczerpaniu których znikną z ładowni i trzeba będzie kupić kolejne.

Figure in White

20 - Dredge The Pale Reach: Wszystkie questy DLC (Pursuits) - Dredge - poradnik do gry
21 - Dredge The Pale Reach: Wszystkie questy DLC (Pursuits) - Dredge - poradnik do gry
 1. To poboczny quest DLC, który możecie odblokować dzięki eksploracji zewnętrznych obszarów Pale Reach. Dopłyńcie do lokacji z obrazków, w której przebywa Hooded Figure. Postać ta zleci Wam dostarczanie określonych rzadkich gatunków ryb.
22 - Dredge The Pale Reach: Wszystkie questy DLC (Pursuits) - Dredge - poradnik do gry
 1. Pierwsze zlecenie to dostarczenie Fractalline Icefish. Docierajcie do miejsc, w których można łowić ryby Icefish i powtarzajcie połów do momentu złapania konkretnej poszukiwanej aberracji (Aberrated Icefish).
23 - Dredge The Pale Reach: Wszystkie questy DLC (Pursuits) - Dredge - poradnik do gry
24 - Dredge The Pale Reach: Wszystkie questy DLC (Pursuits) - Dredge - poradnik do gry
 1. Drugie zlecenie to dostarczenie Fallen Stars. Jest to rzadsza odmiana Sea Stars i musicie zaopatrzyć się w klatki Crab Pot, które możecie np. kupować od Travelling Merchant w Bleak Pontoon.
 2. Klatek nie musicie rozmieszczać po całym Pale Reach. Możecie je zostawiać w wodzie np. obok Bleak Pontoon, by łatwo do nich powracać. Czekajcie na złowienie poszukiwanej aberracji.
25 - Dredge The Pale Reach: Wszystkie questy DLC (Pursuits) - Dredge - poradnik do gry
 1. Ostatnie trzecie zlecenie to złapanie Craterous Seer. Jest to gatunek, który możecie złapać wyłącznie w sieć. Polecamy zająć się dokończeniem głównego questu Under the Ice, dzięki któremu zdobędziecie sieci Radiant Trawl Net o dużej pojemności. Craterous Seer wymaga 2x2 wolnych slotów.
 2. Po wykonaniu wszystkich 3 zleceń otrzymacie nagrodę - książkę Book of Astral Symbols. Ustawcie ją jako aktywną, by zacząć ją czytać. Przeczytanie jej w 100% zwiększy o 4% szanse wyławiania odmian Aberrated.