Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Dredge - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Dredge - poradnik do gry

Dredge - poradnik do gry

Wielki połów Dredge poradnik to najlepsze porady na start, do łowienia, ulepszania łodzi, badań nad sprzętem, wydobywania surowców. Opisujemy jak zdobyć nowy ekwipunek, jak zebrać Reaserch Parts, wymagania sprzętowe, sterowanie, długość gry.

Ostatnia aktualizacja: 21 listopada 2023

Poniższy poradnik do gry Dredge to zbiór najważniejszych zagadnień dotyczących rozgrywki. Znajdziecie tu porady i wskazówki odnośnie łowienia ryb, wydobywania surowców, ulepszania łodzi oraz przeprowadzania badań nad nowym sprzętem. Tłumaczymy, dlaczego nocne podróże są niebezpieczne, a także czemu naprawa wyposażenia jest ważna. Oprócz głównej kampanii opisaliśmy całą zawartość DLC The Pale Reach - wszystkie nowe atrakcje, wędki oraz questy z nowego lodowego regionu mapy świata. Nie zabrakło także miejsca dla aspektów technicznych produkcji takich jak objaśnienie sterowania i wymagania sprzętowe.

Dredge: Zawartość poradnika

W dziele Podstawy znajdziecie informacje dotyczące wszystkich wędek i silników, jakie możecie zainstalować na statku. Prezentujemy też najlepsze badania (Research) oraz ulepszenia (Upragedes), dzięki którym Wasza łódź będzie bardziej efektywna.

Poradnik do Dredge składa się głównie z działu FAQ, w którym odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania związane z rozgrywką. Podpowiadamy, jak łowić ryby, skąd wydobywać materiały oraz jak zdobyć nowy ekwipunek. Zwracamy też uwagę na kwestie naprawiania sprzętu i przeprowadzania badań, w tym jak zebrać Research Parts. Podpowiadamy, jak unikać potworów w regionach Gale Cliffs i Stellar Basin oraz w jaki sposób złowić Conger Eel i Aurora Jellyfish. Znajdziecie tu też wskazówki odnośnie systemu paniki (Panic) w grze oraz czy istnieje opcja zmniejszenia poziomu trudności.

Dział Pursuits zawiera solucję i opisy przejścia wszystkich zadań, których będziecie mogli podjąć się w Dredge. Strony w tej sekcji pomogą Wam w ukończeniu gry, odszukaniu Reliktów (Relics) dla postaci o nazwie Collector, a także zdobyciu wartościowych nagród za wypełnianie opcjonalnych questów.

Sekrety i znajdźki to dział, w którym znajdziecie listę wszystkich przedmiotów kolekcjonerskich, w tym książek zwiększających statystyki. Podajemy też lokalizację wiadomości w butelce (Messages) oraz rozwiązania zagadek kapliczek Rock Slab, a także umiejscowienie Dog Tags i Scaps of Paper.

Osobne rozdziały poradnika opisują zawartość fabularnego DLC The Pale Reach. Dowiecie się z nich m.in. jak odblokować nowy lodowy region, jak zaliczyć wszystkie główne i poboczne questy w Pale Reach, jak zainstalować lodołamacza, jak unikać potwora Narwhal, a także w jakie nowe wędki i sieci można wyposażyć posiadany statek.

W dziale Aneks poruszamy kwestie techniczne związane z grą. Poznacie wymagania sprzętowe Dredge, sterowanie, a także ułatwienia dostępu. Dowiecie się również, czy tytuł oferuje polską wersję językową oraz czy gra dostępna jest w abonamencie Xbox Game Pass. Zamieściliśmy również Poradnik trofeowy oraz tłumaczymy, czy gra działa na konsoli Steam Deck.

Dredge: Szybkie porady na start

 1. Nie oddalajcie się od doku w nocy - czasem podróże pod osłoną ciemności będą konieczne, jednak starajcie się, aby nie zostawać na otwartych wodach, gdy się ściemnia. W nocy czają się na Was różne niebezpieczeństwa, które zwiększą Wasz poziom paniki (Panic) i mogą boleśnie uszkodzić Wasz statek.
 2. Naprawiajcie sprzęt - naprawa elementów statku zawsze jest priorytetowa. Uszkodzenia zmniejszają pojemność ładowni i nie będziecie mogli korzystać z niektórych jej segmentów. Ponadto uszkodzone sprzęty nie będą prawidłowo spełniały swoich funkcji, co może znacząco wpłynąć na efektywność połowów i samego podróżowania.
 3. Uważnie rozgrywajcie minigry - łowienie ryb i wydobywanie materiałów wiąże się z koniecznością rozegrania zręcznościowej minigry. Pamiętajcie, że każda taka czynność zajmuje czas, dlatego im dłużej spędzicie przy takiej grze, tym więcej czasu stracicie. Najbardziej istotne jest to podczas połowów na otwartych wodach, gdyż wtedy może zastać Was noc w nieprzyjaznym otoczeniu.
 4. Płyńcie ostrożnie - podczas podróży nierzadko natkniecie się przeszkody w postaci wystających ponad lustro wody skał oraz wirów. Sterujcie tak, aby się z nimi nie zderzyć, gdyż grozi to uszkodzeniem poszczególnych elementów statku. Niektóre usterki mogą spowodować zablokowanie slotów w ładowni. Jeśli akurat w tym miejscu będziecie mieli ładunek, bezpowrotnie go stracicie.
 5. Rozmawiajcie z mieszkańcami - korzystajcie z każdej możliwej okazji, by porozmawiać z nowymi osobami. Nie pomijajcie przy tym żadnej opcji dialogowej, gdyż może się zdarzyć, że postać nagrodzi Wasze zainteresowanie upominkiem. Czasami są to bardzo cenne Research Points.

Więcej porad znajdziecie na osobnej stronie: Porady na start.

Dredge The Pale Reach: Nowa zawartość DLC

 1. Nowe wędki i sieci - Zestawiliśmy wszystkie nowe typy sprzętu, które pozwalają na łowienie ryb z kategorii Ice powiązanej z regionem DLC.
 2. Questy DLC (Pursuits) - Opisaliśmy wszystkie główne i poboczne zadania, które są dostępne w trakcie zaliczania dodatku. Są to Icebreaker, Under the Ice, The Narwhal, Ice Shaper oraz Figure in White.
 3. Długość DLC - Strona wyjaśnia ile czasu zajmuje przejście dodatku, tzn. zaliczenie wszystkich questów i odkrycie 100% nowych gatunków ryb oraz nowych znajdziek.
 4. Osiągnięcia / Trofea DLC - Opisaliśmy wszystkie nowe achievementy dostępne dla posiadaczy dodatku The Pale Reach.

Dredge The Pale Reach: FAQ

 1. Jak rozpocząć DLC? - Na stronie wyjaśniamy czy trzeba zakupić i jak zainstalować dodatek, a także gdzie jest nowy lodowy region i kiedy można do niego po raz pierwszy dotrzeć.
 2. Jak zdobyć mapę? - Ta strona wyjaśnia jak pozyskać mapę pokazującą region DLC, która może ułatwić eksplorację archipelagu The Pale Reach.
 3. Jak unikać potwora Narwhal? - To podwodny boss pływający po centralnej części Pale Reach. Podpowiadamy jak przepędzić lub nakarmić Narwhala i wyjaśniamy czy można zabić bestię.
 4. Jak odblokować lodołamacz Icebreaker? - Pokazujemy gdzie znaleźć części lodołamacza, gdzie je dostarczać, jak zainstalować Icebrakera na statku i jak przebijać się przez lód.
 5. Jak złowić Colossal Squid? - Podpowiadamy jak przygotować się do złowienia wielkiej kałamarnicy z regionu The Pale Reach i jak zdobyć dzięki temu trofeum From the Black Depths.
 6. Jak złowić Fractalline Icefish? - Opisaliśmy pierwsze zlecenie od postaci Hooded Figure z pobocznego questu Figure in White. To rzadki gatunek ryby.
 7. Jak złowić Fallen Stars? - To drugie, trudniejsze zlecenie od NPC-a Hooded Figure z zadania Figure in White. Pokazujemy jak zdobyć kraba.
 8. Jak złowić Craterous Seer? - To ostatnie trzecie zlecenie od postaci Hooded Figure z questu Figure in White. Wyjaśniamy jak złapać w sieć rybę z wielkim okiem.
 9. Jakie zastosowanie ma Frozen Heart? - Wyjaśniamy jak pozyskiwać serca oraz gdzie docierać w Pale Reach z tymi przedmiotami questowymi.

Dredge: Podstawy

Ta część poradnika porusza podstawowe zagadnienia związane z mechanikami w grze Dredge.

 1. Wszystkie wędki (Rods) - tutaj znajdziecie listę wszystkich wędek, dzięki którym złowicie różnorodne okazy.
 2. Wszystkie silniki (Engines) - na tej stronie zamieściliśmy listę wszystkich silników. Ich zainstalowanie znacznie zwiększy prędkość Waszej łodzi.
 3. Upływ czasu w grze - tutaj tłumaczymy, jakie czynności powodują upływ czasu i jak przyspieszyć zmianę pory dnia.
 4. Najlepszy zestaw do łowienia - Zestawiliśmy rekomendowane części do łowienia ryb: wędki, sieci rybackie, silniki oraz oświetlenie łodzi.
 5. Wszystkie zakończenia - ta strona zawiera instrukcje, co zrobić, aby otrzymać konkretne zakończenie w grze Dredge.

Dredge: FAQ

W tej części poradnika znajdziecie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, między innymi jak łowić ryby, gdzie znaleźć Research Parts oraz jak zwiększyć pojemność ładowni.

 1. Jak łowić ryby? - tutaj zapoznacie się z jedną z podstawowych mechanik gry Dredge.
 2. Jak wydobywać Dredge? - zbieranie materiałów jest bardzo istotne. Na tej stronie opisujemy, jak je pozyskać poprzez wydobycie.
 3. Jak powiększyć miejsce w ładowni? - ograniczone sloty ładowni zmuszają do częstych kursów. Tutaj podpowiadamy, jak zwiększyć ładowność Waszego statku.
 4. Gdzie znaleźć Research Parts? - bez badań nie odkryjecie nowego sprzętu. Ta strona zawiera informacje o częściach, które posłużą Wam do opracowania sprzętu lepszej klasy.
 5. Jak usunąć Debris? - świat gry pełny jest przeszkód, które będziecie mogli wysadzić, aby utorować sobie drogę. Tutaj dowiecie się, jak to zrobić.
 6. Jak rozwiązać zagadki Rock Slab? - od czasu do czasu natraficie w świecie gry na rybie ołtarze. Na tej stronie wyjaśniamy zasady rozwiązywania zagadek ukrytych w tych obiektach.
 7. Skąd wziąć Refined Metal? - ten surowiec przyda Wam się do ulepszania statku. Wskazujemy, gdzie możecie go kupić.
 8. Jak zdobyć i do czego służy Signet Ring? - tutaj opisujemy, co zrobić, aby otrzymać ten wyjątkowy pierścień.
 9. Jak zapisywać grę? - na tej stronie znajdziecie informacje na temat systemu zapisywania gry Dredge.
 10. Czy jest niższy poziom trudności? - czasami minigry mogą sprawić problemy. Z tej strony dowiecie się, czy można w jakiś sposób obniżyć poziom trudności.
 11. Jak spłacić dług w Greater Marrow? - na początku zabawy będziecie musieli oddać pieniądze burmistrzowi, który podarował Wam nowy statek. Z tej strony dowiecie się, jak to zrobić.
 12. Czym są Infected Fish? - tu poruszamy temat specyficznych ryb, które możecie wyłowić w grze. Podpowiadamy też, co z nimi zrobić.
 13. Czy jest szybka podróż (fast travel)? - z tej strony dowiecie się, czy Dredge oferuje system szybkiej podróży, aby szybko przemieszczać się z miejsca na miejsce.
 14. Gdzie złowić rybę Conger Eel? - ta strona wskaże Wam lokalizację konkretnego gatunku ryby oraz odpowie na pytanie, do jakiego zadania może się on przydać.
 15. Jak złowić meduzę Aurora Jellyfish? - nie jest łatwo złowić meduzę, dlatego zapoznajcie się z tą stroną poradnika, aby poznać metodę połowu z wykorzystaniem sieci.
 16. Jak zdobyć wędkę Hadal? - w grze występuje kilka rodzajów wędek. Wersja Hadal przyda się do niektórych zadań.
 17. Jak unikać potwora w Gale Cliffs? - tu znajdziecie wskazówki, jak uciekać przed podwodnym monstrum.
 18. Jak unikać potwora w Stellar Basin? - przebywając w tym regionie możecie zostać zaatakowani przez macki olbrzymiego potwora. Wyjaśniamy, jak odwrócić uwagę kreatury.
 19. Jak zmniejszyć poziom paniki (Panic)? - podczas podróży w nocy, możecie być świadkami niebezpiecznych halucynacji. Z tej strony dowiecie się, jak obniżyć poziom paniki.
 20. Jak szybciej pływać statkiem? - tutaj opisujemy metody na zwiększenie prędkości Waszej łodzi, dzięki czemu szybciej dotrzecie do wyznaczonych celów.
 21. Czy można odzyskać stracone przedmioty? - może się zdarzyć, że Wasz ładunek wyląduje za burtą. Tu przeczytacie, czy można ponownie wyłowić utracone rzeczy i pasażerów.
 22. Jak łowić Trophies? - na tej stronie poruszamy temat specjalnych odmian ryb, jakie możecie złowić w Dredge.
 23. Jak naprawić łódź? - warto dbać o jak najlepszą kondycję statku. Tutaj opisujemy, w jaki sposób oraz gdzie możecie dokonać napraw zniszczonych elementów statku.
 24. Do czego służy Sextant? - tutaj rozwiewamy wątpliwości, czym jest tajemniczy Trinket.
 25. Jak łowić Aberrations? - na tej stronie podajemy metody na połów Aberrant Fish. Opisujemy 3 sposoby na złapanie zmutowanych ryb.

Dredge: Pursuits (questy)

W tej części poradnika znajdziecie solucję do zadań Pursuits.

 1. Grotesque Fish - w tej misji zapoznacie sięz rybami typu Aberration oraz odwiedzicie Blackstrone Isle.
 2. The Collector - na tej stronie opisujemy, gdzie znaleźć wszystkie 5 reliktów i ukończyć główny wątek fabularny gry.
 3. Hermitage - z tej strony dowiecie się, gdzie znaleźć Family Crest oraz jak pogodzić zwaśnionych braci na obszarze Gale Cliffs.
 4. Research Assistant - ta strona zawiera opis przejścia zadania dla postaci Researcher, którą znajdziecie w Old Fortress.
 5. The Bitter End - w tym zadaniu pomożecie Airman pomścić poległych towarzyszy i zastawicie pułapki na potwory Mind Suckers.
 6. Flames of the Deep - tutaj opisujemy, jak przejść Pursuit dla postaci Fanatic w obszarze Devil's Spine.
 7. A Fresh Start - w tej misji nauczycie się głównych mechanik w grze i złowicie pierwsze ryby.
 8. Caught to Order - Fishmonger poprosi Was o dostarczenie konkretnych gatunków zwierząt. Dzięki temu poprawicie umiejętność łowienia ryb.
 9. Package Delivery - Mayor zleci Wam dostarczenie małej paczki do miasteczka Little Marrow.
 10. Lost at Sea - w tej misji pomożecie zrozpaczonemu ojcu uporać się z żałobą po stracie syna i wyruszycie na poszukiwanie Bronze Belt Buckle.
 11. Carven Courier - w tym zadaniu wcielicie się w kuriera i dostarczycie paczkę do Little Marrow.
 12. A place to Rest - to Pursuit polega na zebraniu materiałów i przetransportowaniu Builder do Steel Point, gdzie założy swój nowy dom.
 13. Castaway - pomożecie rozbitkowi dotrzeć do cywilizacji i uratujecie go przed zgubą.
 14. Best Before - tutaj tłumaczymy, jak przejść misję zlecaną przez Ingfell Resident oraz jak złowić węgorza i doprowadzić go do stanu Rotten.
 15. Lost Dog - w tym zadaniu pomożecie znaleźć nowy dom dla zagubionego psa na obszarze Stellar Basin.
 16. Recording Rarities - w tej misji wyruszycie na połów 4 unikalnych gatunków ryb, które można spotkać tylko w konkretnym miejscu.
 17. Stone Tablets - wyruszycie na poszukiwania tajmniczych tabliczek, które dowporwadzą Was do skarbu.
 18. Figure in Blue - wyruszycie na połów 3 specyficznych ryb wskazanych przez postać w niebieskiej szacie.
 19. Figure in Purple - tajmnicza osoba poprosi Was o dostarczenie konkretnych gatunków ryb.
 20. Figure in Red - człowiek w czerwonym odzieniu zleci Wam złowienie wskazanych zwierząt.
 21. Figure in Gold - w tej misji złowicie konkretne ryby dla tajemniczej postaci w złotych szatach.

Dredge: Sekrety i znajdźki

Poniżej znajdziecie wszystkie rodzaje przedmiotów kolekcjonerskich i zagadek, jakie możecie napotkać w grze Dredge.

 1. Wszystkie książki (Books) - tutaj zamieściliśmy listę książek, jakie możecie przeczytać, aby zwiększyć Wasze statystyki.
 2. Wszystkie wiadomości (Messages) - na tej stronie znajdziecie lokalizację wiadomości w butelce, które można odnaleźć w świecie gry.
 3. Scraps of Paper - tutaj podajemy lokalizację wszystkich fragmentów mapy i wskazujemy, gdzie powinniście szukać skarbu.
 4. Rock Slab - ta strona zawiera lokalizacje i rozwiązania zagadek wszystkich opcjonalnych kapliczek.
 5. Obeliski - tutaj wskazujemy położenie wszystkich tajemniczych Obelisków, które niosą za sobą ponure opowieści.
 6. Dog Tags - na tej stronie wskazujemy położenie wszystkich Dog Tags, o których wspomina Airman.

Dredge: minimalne wymagania sprzętowe na PC

 1. System operacyjny: Windows 10 64-bit
 2. Procesor: Intel Core i3-2100 | AMD Phenom II X4 965
 3. Pamięć RAM: 4 GB
 4. Karta graficzna: Nvidia 8800 GT 512MB | Radeon HD 6570 1GB
 5. Wymagane miejsce na dysku: 2 GB

Więcej informacji na temat minimalnych i zalecanych wymagań sprzętowych, a także dostępności gry na inne platformy sprzętowe znajdziecie na stronie Wymagania sprzętowe.

Dredge: Spolszczenie, polska wersja językowa

Dredge nie oferuje polskiej wersji językowej w żadnej formie. Pełną listę dostępnych języków znajdziecie na stronie Polska wersja językowa.

Dredge: Długość gry

Przejście głównego wątku w Dredge zajmuje około 15 godzin, zależnie od tempa gry. Na opcjonalne aktywności i odkrycie sekretów świata trzeba będzie poświęcić więcej czasu. Więcej na ten temat przeczytacie na stronie Długość gry.

Dredge: Trofea i platyna

W Dredge możecie odblokować w sumie 40 osiągnięć, z czego jedno z nich jest platynowym trofeum. Opis wszystkich trofeów znajdziecie na stronie Poradnik trofeowy.

Autorzy Poradnika

Krzysztof Lewandowski

Krzysztof Lewandowski

Od najmłodszych lat fascynował się zarówno grami wideo, jak i pisaniem na ich temat. Przed dołączeniem do grona współpracowników GRYOnline.pl, publikował swoje teksty na mniejszych i większych stronach branżowych. Przyłączył się do zespołu w 2022 roku i planuje zostać jak najdłużej. Od czasu do czasu udziela się także w innych działach serwisu. Prywatnie pasjonat terrarystyki i zwierząt wszelakich - głównie gadów i płazów. W wolnych chwilach grywa na klawiszach i chciałby kiedyś zostać autorem soundtracków do gier. Lubi wspominki i często wraca do produkcji, na których się wychowywał.

więcej

Jacek Hałas

Jacek Hałas

Z GRYOnline.pl współpracuje od czasów prehistorycznych, skupiając się na opracowywaniu poradników do gier dużych i gigantycznych, choć okazjonalnie zdarzają się i te mniejsze. W swoim dorobku autorskim, oprócz ponad 200 poradników, ma również m.in. recenzje, zapowiedzi i teksty publicystyczne. Prywatnie jest graczem niemal wyłącznie konsolowym, najchętniej grywającym w przygodowe gry akcji (najlepiej z dużym naciskiem na ciekawą fabułę), wyścigi i horrory. Ceni również skradanki oraz taktyczne turówki w stylu XCOM. Gra dużo, nie tylko w pracy, ale także poza nią, polując - w granicach rozsądku i wolnego czasu - na trofki i platyny. Poza grami lubi wycieczki rowerowe, a także dobrą książkę, szczególnie autorstwa Stephena Kinga oraz seriale (z klasyków najbardziej Gwiezdne Wrota, Rodzinę Soprano i Supernatural).

więcej

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry. Z tą pasją postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu dla szerszej publiki. Z Gry-Online.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańczy specjalista od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi też oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi.

więcej


Informacje o Dredge - poradnik do gry

The Pale Reach DLC

Ostatnia aktualizacja : 16 listopada 2023, odwiedź The Pale Reach DLC

Poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 30 marca 2023, odwiedź Poradnik do gry

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.