Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Dune Spice Wars - poradnik do gry

SPIS TREŚCI
Dune Spice Wars - poradnik do gry

Dune Spice Wars - poradnik do gry

Melanż na pustyni Dune Spice Wars poradnik to najlepsze porady na start, do walki, polityki, pozyskiwania surowców. Opisujemy wszystkie mechaniki, misje, operacje, frakcje, waluty, badania, Fremen Raids, Landsraad, warunki zwycięstwa, wymagania sprzętowe, sterowanie.

Ostatnia aktualizacja: 26 maja 2022

Niniejszy poradnik do gry Dune Spice Wars ma na celu nauczyć Was gry. Poznacie podstawy, w tym porady na start oraz przeczytacie jak zacząć rozgrywkę przedstawiając ją krok po kroku, jak przez pierwsze minuty gry należy postępować, by zapewnić sobie stały dostęp do surowców. W dalszej części poradnika dowiecie się, za co odpowiadają waluty i surowce oraz jak je pozyskiwać i na co wydawać. Skupimy się na działaniach agentów, misjach i operacjach przez nich wykonywanych mających na celu dokonanie sabotażu bądź infiltracji wrogich oddziałów lub wojsk. Dowiecie się czym są Fremen Raids i jak się przed nimi chronić oraz jak nawiązać z nimi współpracę poprzez Siczami. Opisaliśmy także dostępne badania i różnice pomiędzy niektórymi z nich dla poszczególnych frakcji.

Kolejne strony poradnika skupiają się na bardziej złożonych elementach rozgrywki, jak polityka i Landsraad, opisie dostępnych frakcji: Atreides, Harkonnen, Freemen oraz Smugglers. i różnic między nimi. Poznacie skuteczne metody walki, tak w obronie jak i ataku, oraz dostępne warunki zwycięstwa - bowiem wygranie rozgrywki nie musi polegać na eliminacji przeciwników. Poznacie liczne terminy, charakterystyczne wyłącznie dla świata Diuny: dowiecie się czym jest Przyprawa, Landsraad, Sicze, Pleton oraz Czerw.

Dune Spice Wars: Szybkie porady na start

W tym miejscu opisujemy kilka szybkich porad dla rozpoczynających grę w Dune Spice Wars.

 1. Korzystajcie z opcji zatrzymania czasu - dopóki nie przyzwyczaicie się do rozgrywki, pod Spacją możecie wstrzymać upływ czasu i nadal planować akcje. Da Wam to czas na zapoznanie się z komunikatami i opisami czynności / budynków.
 2. Planujcie wykorzystanie zasobów - na początku potrzebujecie Przyprawy, do opłacania podatków i zarabiania Solari, Pletonu do budowy struktur, Wody i Władzy do przejmowania terenów. Wszystko co zbudujecie - od budynków po jednostki - posiada koszty utrzymania. Kontrolujcie na bieżąco zużycie i rozsądnie zajmujcie nowe tereny i budujcie jednostki.
 3. Skupcie się na obronie - rebelianci mogą zaatakować niemal dowolną z wiosek, nawet pośrodku Waszego imperium, dopóki nie poznacie ich lokalizacji i nie poradzicie sobie z nimi. Gra posiada ustalone tempo rozgrywki, więc nie spodziewajcie się szybkiej i mocnej ofensywy ze strony innych frakcji.
 4. Korzystajcie z handlu i traktatów - inne frakcje często przychylnym okiem patrzą na możliwość wymiany towarów i nawiązanie traktatów, przynoszących korzyści obu stronom.
 5. Nie zaprzestawajcie eksploracji - nawet, gdy poznaliście okoliczne tereny, nadal eksplorujcie - Ornitoptery są niezniszczalne, a poza odkrywaniem punktów zainteresowań, poinformują Was o zbliżających się wojskach wrogach.

Więcej wskazówek dla początkujących, ale i tricki dla bardziej zaawansowanych graczy znajdziecie na stronie Porady na start.

Dune Spice Wars: Podstawy

W tym miejscu przeczytacie o podstawach gry: terminologia, podstawowa mechanika i funkcjonalności. Poznacie również elementy charakterystyczne tylko dla gry Duna Spice Wars.

 1. Początek gry krok po kroku - jakie kroki wykonać zaraz po rozpoczęciu gry, instruktaż dla nowych graczy. Opisane zostały tu pierwsze minuty gry, standardowa procedura rozpoczęcia rozgrywki.
 2. Warunki zwycięstwa - grę można wygrać inaczej, jak tylko przez walkę. Sprawdźcie jak.
 3. Handel i traktaty - podstawowe informacje dotyczące wymiany surowców i nawiązywania traktatów i umów.
 4. Wywiad i operacje - informacje na temat dokonywania dywersji, sabotażu i pozyskiwania informacji i danych wywiadowczych.
 5. Lista misji i operacji - kompletna lista misji, na które możecie wysyłać Waszych agentów wraz z wyjaśnieniem działania późniejszych operacji.
 6. Badania - rozwój technologii i odblokowywanie nowych budynków, jednostek, funkcji. Jest to istotny element każdej frakcji.
 7. Sicze - grupy rebeliantów sprawią Wam liczne kłopoty. Sprawdźcie jak się z nimi dogadać lub pozbyć się ich z Waszej okolicy.
 8. Czerw - gdzie grasuje, jak atakuje, jak się przed nim chronić.
 9. Rebelie - skąd się biorą, co na nie wpływa, jak im zaradzić lub jak je wywołać u wroga.
 10. Regiony Specjalne - są to obszary, które każdy chce kontrolować. Dowiedzcie się jak je znaleźć i co możecie zyskać kontrolując je.
 11. Interesujące miejsce - tak zwane Points of Interests (PoI), czyli widoczne na mapie znaki zapytania, które możecie odblokować Ornitopterami. Poznacie tu podstawowe informacje oraz listę wszystkich typów PoI.
 12. Polityka Landsraady - tu przeczytacie czym jest rada, w której każda frakcja przegłosowuje rezolucje.

Dune Spice Wars: FAQ

Strony FAQ odpowiadają na częste pytania oraz wyjaśniają nietypowe zagadnienia związane z rozgrywką i mechanikami.

 1. Multiplayer - czy jest? - odpowiadamy na pytanie dotyczące gry wieloosobowej w Dune Spice Wars.
 2. Rafineria - jak zbudować? - tu dowiecie się, jak zbudować Rafinerię i pozyskiwać Przyprawę.
 3. Przyprawa - jak sprzedawać? - na tej stronie dowiecie się, jak zamienić Przyprawę na Solari, czyli użyteczną walutę.
 4. Lądowisko - jak używać? - dowiedzcie się, jak przemieszczać swoje jednostki po mapie, z użyciem lądowisk (nie posiadają ich jednak Fremeni).
 5. Zamach - dowiecie się, jak wyeliminować liderów wrogich frakcji odnosząc nad nimi zwycięstwo i wyłączając frakcje z dalszej rozgrywki.
 6. Miejsca na operacje - przeczytacie, jak odblokować dodatkowe dla sloty na przechowywanie operacji do późniejszego wykorzystania.
 7. Centrum inwestycyjne - czym jest? - tu przeczytacie, do czego służy budynek "Centrum Inwestycyjne", które możecie stawiać w wioskach.

Dune Spice Wars: Wszystkie frakcje

Na tych stronach odnajdziecie opis frakcji, ich charakterystyczne cechy, mocne i słabe strony.

 1. Atrydzi - na tej stronie poznacie cechy frakcji Atrydów.
 2. Harkonnenowie - w tym miejscu dowiecie się, jakie cechy posiada frakcja Harkonnenów.
 3. Przemytnicy - na tej stronie opisujemy charakterystykę frakcji Przemytnicy.
 4. Fremeni - ta strona skupia się na opisie frakcji Fremeni.

Dune Spice Wars: Zarządzanie surowcami

Na poniższych stronach dowiecie się nie tylko, jak pozyskiwać i gdzie wydawać materiały i zasoby, ale także jak mądrze nimi zarządzać: maksymalizować zyski i minimalizować rozchody.

 1. Hegemonia - dowiedzcie się, jak zdobywać punkty Hegemonii, które posłużą do odblokowywania bonusów frakcji, a nawet i zwycięstwa.
 2. Przyprawa - podstawowy surowiec, do którego dostęp posiada każdy z graczy. Dowiedzcie się jak ją wydawać oraz gdzie możecie ją wykorzystać.
 3. Zarabianie Solari - waluta do opłacania armii i kosztów utrzymania. Przeczytajcie jak nie stracić jej zbyt szybko i zawsze posiadać właściwe rezerwy.
 4. Pozyskiwanie Pletonu - Pleton to główny materiał budulcowy dla budynków, ale i ich utrzymania.
 5. Siła robocza - potrzebujecie ludzi, którzy zasilą szeregi Waszej armii i instytucji. Dowiedzcie się, skąd pozyskiwać nowych rekrutów.
 6. Ogniwa paliwowe - ogniwa są wymagane dla pojazdów latających i zaawansowanych struktur militarnych.
 7. Zarządzanie wodą - bez wody Wasze wioski podniosą bunt a armie stracą wydajność w walce. Sprawdźcie, jak nie utracić tego cennego surowca.
 8. Punkty Władzy - są Wam potrzebne, by móc przejmować nowe tereny, a ich pozyskiwanie jest trudne.
 9. Pozycja w Landsraadzie - wyznacznik siły politycznej frakcji. Nie musi jednak służyć jako jedyny wyznacznik siły politycznej.
 10. Głosy i Wpływy - pozwalają na oddawanie głosów celem poparcia lub odrzucenia rezolucji.
 11. Wiedza - określa tempo badań.
 12. Dane wywiadowcze - pozwalają agentom działać i wykonywać misje.
 13. Punkty dowodzenia - im więcej ich macie, tym silniejsza i liczniejsza może być Wasza armia.

Dune Spice Wars: Wymagania sprzętowe PC

Poniżej znajduje się lista minimalnych wymagań, jakie musi spełniać Wasz komputer, by uruchomić grę na niskich ustawieniach.

 1. System operacyjny: 64-bit Windows 10 lub 11
 2. Procesor: Intel Core i5 o taktowaniu 2.5 GHZ lub odpowiednik AMD
 3. Pamięć: 8 GB RAM
 4. Karta graficzna: Nvidia Geforce GTX 1050 lub AMD AMD o podobnej wydajności (np. RX 560)
 5. Miejsce na dysku: 4 GB

Więcej informacji na temat wymagań sprzętowych na stronie Wymagania sprzętowe.

Autor Poradnika

Patrick Homa

Patrick Homa

Blisko dziesięć lat swojej freelancerskiej współpracy z GRYOnline.pl poświęcił pomaganiu graczom w zbieraniu sekretów i pokonywaniu wszelkich trudności jako autor poradników. Niestraszny mu żaden gatunek gier i uważa, że od grafiki i wodotrysków ważniejsza jest fabuła, model rozgrywki i mechaniki. Wolny czas spędza na przemierzaniu lasów rowerem i craftowaniu nowych "receptur" w kuchni. Wieczorami z pasją oddaje się też ściganiu w symulatorach wyścigowych.

więcej


Informacje o Dune Spice Wars - poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 29 kwietnia 2022

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.