Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

SnowRunner - poradnik do gry

SnowRunner - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

SnowRunner: Rozładunek towaru - dlaczego nie mogę zaliczyć zadania? SnowRunner poradnik, solucja

W tej sekcji poradnika do gry SnowRunner dowiesz się, dlaczego czasem nie ma możliwości rozładowania towaru po dostarczeniu go we wskazane miejsce. Podpowiadamy, jak zawsze zaliczyć zadanie i rozładować ciężarówkę.

W trakcie wykonywania zadań i kontraktów w grze SnowRunner możesz spotkać się z sytuacją, gdy przywieziesz w miejsce docelowe zamawiany towar, ale nie ma możliwości rozładowania go i zaliczenia misji. Może się tak zdarzyć z kilku powodów:

Przywiozłeś materiały w złej kolejności

Niektóre misje wymagają dowożenia materiałów w kolejności widocznej w zleceniu. Są to np. odbudowy głównych mostów na mapie, które najpierw wymagają metalowej konstrukcji, a dopiero potem wykończenia jej drewnianymi deskami. W takim wypadku trzymaj się listy materiałów, którą widać w narożniku ekranu lub opisie zadania.

Najpierw części metalowe - potem drewniane. - SnowRunner: Rozładunek towaru - dlaczego nie mogę zaliczyć zadania? - SnowRunner - poradnik do gry
Najpierw części metalowe - potem drewniane.

Nie aktywowałeś zadania w miejscu startowym

W grze SnowRunner jest kilka rodzajów misji i niestety zarządzanie nimi trochę się różni. Kontrakty da się aktywować z poziomu menu funkcji, ale już mniejsze zadania (Tasks) rozpoczynają się po najechaniu na wyznaczony obszar na mapie i aktywacji. Na początku gry może być to bardzo mylące, bo zadania widać cały czas na ich liście, łącznie z miejscem podjęcia i dostarczenia towaru.

Co więcej, część zadań można rozpocząć w miejscu docelowym transportu, więc nic nie stoi na przeszkodzie, by załadować samochód, dotrzeć na miejsce, aktywować zadanie i momentalnie rozładować pojazd kończąc misję. Niektóre jednak aktywują się w zupełnie innej lokacji, nie związanej z końcem trasy. W takim przypadku nie warto działać pochopnie, bo czeka nas spore nadłożenie drogi.

Pamiętaj, by misje poboczne aktywować przed wyruszeniem do miejsca docelowego. - SnowRunner: Rozładunek towaru - dlaczego nie mogę zaliczyć zadania? - SnowRunner - poradnik do gry
Pamiętaj, by misje poboczne aktywować przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

Nie "zapakowałeś" towaru po użyciu dźwigu

Niektóre misje wymagają załadowania towaru przy użyciu dźwigu. Widać to nie tylko w treści polecenia, ale i przy samych ładunkach, które mają nad sobą odpowiednią ikonkę. Jeśli masz pojazd z zamkniętą ramą, po załadowaniu takich materiałów nic z niego nie spadnie i łatwo może Ci umknąć konieczność dodatkowego "spakowania" takiego ładunku.

Po odpięciu haka musisz wejść do menu funkcji i wybrać "zapakuj ładunek" (Pack Cargo) - wtedy zniknie ikonka nad pakunkiem. Bez tego nie będziesz w stanie rozładować pojazdu w miejscu docelowym i zaliczyć misji.

Pamiętaj o zapakowaniu ładunku po użyciu dźwigu! - SnowRunner: Rozładunek towaru - dlaczego nie mogę zaliczyć zadania? - SnowRunner - poradnik do gry
Pamiętaj o zapakowaniu ładunku po użyciu dźwigu!