Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

SnowRunner - poradnik do gry

SnowRunner - poradnik do gry

SPIS TREŚCI

SnowRunner: Porady na start SnowRunner poradnik, solucja

W tym rozdziale poradnika do gry SnowRunner dowiesz się jak poradzić sobie na początku gry, by nie stracić za dużo czasu. Podpowiadamy jaki samochód wybrać na start, od czego warto zacząć eksplorację mapy i jak pokonywać szczególnie trudne odcinki w terenie.

Weź pod uwagę, że SnowRunner to niezwykle powolna gra, w której nic nie dzieje się szybko. Wykonywanie zadań i zarobienie konkretnych pieniędzy w grze zajmie Ci trochę czasu. Rozgrywka jest tutaj tak spokojna, że warto w tle puścić sobie ulubioną płytę lub audiobooka!

Rozgrywka w SnowRunner potrafi być bardzo powolna. - SnowRunner: Porady na start - SnowRunner - poradnik do gry
Rozgrywka w SnowRunner potrafi być bardzo powolna.

Wybierz odpowiedni samochód - Fleetstar 2070A

Na początku nie masz byt dużego wyboru. Twoim pierwszym samochodem będzie pickup Chevrolet CK1500, który przyda się, by odblokować mocniejsze ciężarówki. To samochód z kategorii Scout, czyli zwiadowczy, dobry do eksplorowania mapy, ale na pewno nie w podstawowej konfiguracji. Później stanie się bardziej przydatny, gdy zamontujesz do niego wyższe zawieszenie i opony do jazdy po błocie.

Chevroletem szybko odblokujesz ciężarówkę GMC MH900 z kategorii Autostrada i jak można się domyśleć, ona też nie spisze się dobrze w terenie. Wykonaj nią misje odbudowania mostu, by jak najszybciej dostać się do Garażu - swojej pierwszej bazy. Na placu znajdziesz ciężarówkę Fleetstar F2070A, która powinna stać się Twoim podstawowym pojazdem na początku gry.

Nie sprzedawaj swojego pierwszego samochodu - Chevroleta! Po pewnym czasie, kiedy awansujesz na wyższy poziom kierowcy, będziesz w stanie znacząco go zmodyfikować. Z ulepszonymi częściami, zwłaszcza wyciągarką, oponami na błoto lub każdy teren będzie świetnym pojazdem zwiadowczym do odkrywania map.

Tam znajduje się ciężarówka Fleetstar. Wystarczy podjechać, by ją odblokować. - SnowRunner: Porady na start - SnowRunner - poradnik do gry
Tam znajduje się ciężarówka Fleetstar. Wystarczy podjechać, by ją odblokować.

Fleetstar 2070A to pojazd z kategorii "ciężkie zastosowania" (Heavy Duty). Posiada więc mocny silnik, by ciągnąć przyczepy i inne pojazdy oraz napęd na 4 koła i blokadę dyferencjału, co pozwala jej wydostać się z wielu błotnych pułapek.

Po odblokowaniu wprowadź ją do garażu i dokonaj niezbędnych zakupów: platformę do przewożenia ładunków (Frame Addon) i lepsze opony do jazdy w terenie. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w rozdziale Garaż i magazyn.

Fleetstar 2070A to świetny wybór na start. - SnowRunner: Porady na start - SnowRunner - poradnik do gry
Fleetstar 2070A to świetny wybór na start.

Uważnie oceniaj teren przed sobą

Naucz się oceniać teren jaki masz przed sobą i wykorzystywać go na swoją korzyść. Na mapach znajdziesz dość oczywiste objazdy jakichś bardziej podtopionych fragmentów terenu i wtedy nie trudno jest pojechać wytyczoną ścieżką.

W wielu innych przypadkach wystarczy skierować się na pobocze drogi, by oszczędzić sobie mozolnej przeprawy przez błoto lub kałuże. Jeśli teren wygląda na dość szeroki i twardy, by po nim przejechać, zawsze omijaj w ten sposób błotne pułapki. Zawsze musisz jednak uważać na ewentualne przechyły terenu, drzewa, kamienie i inne pułapki, które mogą utrudniać przejazd.

Przejazd po trawce powinien być sprawniejszy niż po błocie - zwłaszcza gdy nie ma się odpowiednich opon. - SnowRunner: Porady na start - SnowRunner - poradnik do gry
Przejazd po trawce powinien być sprawniejszy niż po błocie - zwłaszcza gdy nie ma się odpowiednich opon.
Błotne koleiny to pułapka dla opon szosowych. Lepiej jechać bokiem. - SnowRunner: Porady na start - SnowRunner - poradnik do gry
Błotne koleiny to pułapka dla opon szosowych. Lepiej jechać bokiem.

Najpierw eksploracja, potem zarabianie

Twoimi pierwszymi zadaniami będą: odblokowanie wieży obserwacyjnej oraz odbudowa mostu, by dostać się do garażu. Powtarzaj ten schemat z każdą nową lokacją i regionem mapy. Zawsze na początku zajmij się odblokowaniem drogi - może to być most drewniany, stalowy lub blokada z nagromadzonych skał. W drugiej kolejności wybieraj wieże obserwacyjne.

Odbudowa mostów i przejazdów powinna być Twoim priorytetm. - SnowRunner: Porady na start - SnowRunner - poradnik do gry
Odbudowa mostów i przejazdów powinna być Twoim priorytetm.

Zaliczanie wież obserwacyjnych odsłoni przede wszystkim lokalizację ulepszonych części do pojazdów, nowe samochody, które można szybko dodać do garażu i sprzedać oraz nowe misje do wykonania. Odblokowanie drogi z kolei może znacznie skrócić lub ułatwić podróż do miejsca wymaganego dla danej misji zarobkowej.

Zaliczanie wież odsłania istotne punkty na mapie. - SnowRunner: Porady na start - SnowRunner - poradnik do gry
Zaliczanie wież odsłania istotne punkty na mapie.

Szukaj nowych pojazdów i części na mapie

Po mostach wieżach powinieneś skupić się na dotarciu do ulepszonych części samochodów (Upgrade Part) oraz nowych pojazdach, które również ukryte są w różnych lokacjach. Wystarczy do nich dotrzeć, by korzystając z menu Funkcji szybko przesiąść się i wysłać do garażu. Jeśli nie będziesz chciał z niego korzystać, zawsze można go sprzedać za pokaźny zastrzyk gotówki.

Wraki z ikonką zębatego koła w kartonie to ulepszone części pojazdów. - SnowRunner: Porady na start - SnowRunner - poradnik do gry
Wraki z ikonką zębatego koła w kartonie to ulepszone części pojazdów.

Uwaga - obok nowych pojazdów do odkrycia na mapie są też samochody przypisane do misji, które trzeba odholować w dane miejsce. Za nie dostaniesz jedynie małą kwotę uwzględnioną w kontrakcie i będziesz musiał mozolnie wyciągać je z różnych terenowych pułapek. Takie misje i pojazdy zostaw sobie na później.

Samochody ukryte na mapie to łatwy i duży zarobek. - SnowRunner: Porady na start - SnowRunner - poradnik do gry
Samochody ukryte na mapie to łatwy i duży zarobek.

Korzystaj z wyciągarki

Wyciągarka (Winch) to jeden z najprzydatniejszych gadżetów w twoim samochodzie. Używaj jej zawsze, gdy jest jakiś punkt zaczepienia, a samochód porusza się zbyt wolno. Pamiętaj, że możesz ją podczepiać również do tylnych i bocznych części samochodu, a punkty w terenie mogą być ukryte gdzieś w trawie. Szczegółowe informacje znajdziesz w rozdziale Wyciągarka

Po wykonaniu długiego i ciężkiego zadania nie musisz jechać do garażu czy szukać stacji benzynowej - SnowRunner: Porady na start - SnowRunner - poradnik do gry

Używaj funkcji "holuj"

Po wykonaniu długiego i ciężkiego zadania nie musisz jechać do garażu czy szukać stacji benzynowej. Skorzystaj z menu funkcji i opcji "holuj" (Recover), by od razu przenieść się do garażu. Twój pojazd będzie od razu naprawiony, zatankowany. Odholowanie do garażu jest darmowe w grze. Wykorzystaj tę opcję również w razie całkowitego utknięcia gdzieś w trasie.

Weź jednak pod uwagę, że holowanie spowoduje odrzucenie ładunku, jaki przewozisz. Jeśli nie chcesz powtarzać trasy do magazynu, a samochód zespół się, utknął lub nie ma paliwa, zamiast holowania powinieneś rozważyć użycie drugiego pojazdu z zestawem naprawczym.

Przy dłuższych przyjazdach łatwo się zgubić w terenie - SnowRunner: Porady na start - SnowRunner - poradnik do gry

Zaplanuj trasę na mapie

Przy dłuższych przyjazdach łatwo się zgubić w terenie. Jeśli nie chcesz co chwila zerkać na mapę, wyznacz trasę niebieskimi punktami nawigacyjnymi, uwzględniając np. jak najwięcej dróg asfaltowych i omijanie szczególnie trudnych fragmentów trasy. W przypadku długich przejazdów do innej części mapy uwzględnij też tankowanie na stacjach.

W terenie zawsze używaj napędu AWD na cztery koła, a w szczególnych przypadkach niskiego biegu i blokady dyferencjału - SnowRunner: Porady na start - SnowRunner - poradnik do gry

Pamiętaj o napędzie 4x4 i blokadzie dyferencjału

W terenie zawsze używaj napędu AWD na cztery koła, a w szczególnych przypadkach niskiego biegu i blokady dyferencjału. Weź pod uwagę, że wyjechanie z błotnej pułapki często odbywa się milimetr po milimetrze i zajmuje dużo czasu.

Często pomaga skręcanie kół w jedną lub drugą stronę, lekkie wycofanie lub próba ruszenia na wysokim biegu.

Zmieniaj porę dnia

Jazda nocą jest bardzo klimatyczna, ale jeśli nie lubisz wytężać wzroku, w menu mapy możesz szybko przeskoczyć do następnej pory dnia. Nie wiąże się to z żadną karą finansową. Nie musisz też wyłączać silnika - twój pojazd nie zużyje paliwa.

Zostań w Michigan na dłużej

Już na początku rozgrywki zostaniesz przeniesiony do klimatycznej Alaski, ale warto szybko wrócić do jesiennego Michigan. Jazda po śniegu jest bardzo trudna i wymaga dość dobrego pojazdu. Odblokuj co się da w pierwszej lokacji, zbierz kilka dobrych pojazdów z odpowiednimi ulepszeniami i dopiero wybierz się na zimową wycieczkę.

Transportuj ładunek w kolejności

Niektóre misje w grze wymagają transportu kilku rodzajów surowców i części. Przywoź je w kolejności, którą widać w opisie zadania, bo inaczej gra nie zaakceptuje Twojego ładunku i będziesz musiał powtarzać kurs. Widać to już w pierwszej misji odbudowania mostu, gdzie najpierw potrzebne są metalowe części podstawy konstrukcji, a dopiero potem deski do stworzenia podłoża. Takich sytuacji będzie w grze o wiele więcej.