Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

PS5 - poradnik

PS5 - poradnik

SPIS TREŚCI

PS5: Czytnik DVD, Blu-ray - czy będzie w konsoli? PS5 - poradnik, najlepsze porady

Ostatnia aktualizacja: 19 listopada 2020

Z tej strony poradnika dowiesz się, czy konsola PS5 posiada wbudowany czytnik obsługujący formaty DVD lub Blu-ray oraz czy na najnowszej konsoli Sony można oglądać filmy w formacie 4K.

Tak, podstawowa wersja konsoli PS5 posiada wbudowany czytnik Blu-Ray. Co więcej, jest to czytnik 4K Blu-ray, który umożliwi odczyt znacznie pojemniejszych dysków. Gry na PS5 będą bowiem sprzedawane na 100GB dyskach Blu-Ray.

Takie same dyski używane są do rozprowadzania filmów 4K na Blu-ray co oznacza, że konsola PS5 umożliwi swobodne oglądanie filmów w 4K - PS5: Czytnik DVD, Blu-ray - czy będzie w konsoli? - PS5 - poradnik

Takie same dyski używane są do rozprowadzania filmów 4K na Blu-ray co oznacza, że konsola PS5 umożliwi swobodne oglądanie filmów w 4K. Niestety, dla fanów DVD jest zła wiadomość - konsola nie obsłuży już dysków o tym formacie, a tym samym nie będzie obsługiwać gier z PlayStation 3 i PS2.

Jeśli chodzi o dyski zewnętrzne, Sony zapewniło użytkownikom możliwość podpięcia ich pod konsolę. Będziesz mógł więc bez problemu przenieść dane z pomocą przenośnego dysku lub niezwykle popularnego pendriva.