Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

PS5 - poradnik

SPIS TREŚCI
... poradnik w przygotowaniu ...
PS5 - poradnik

PS5 - poradnik

Konsola Sony dziesiątej generacji bez tajemnic PS5 poradnik, najlepsze porady i tipy dotyczące tej konsoli do gier marki Sony.

Już niebawem dziewiąta generacja konsol zagości na rynku. Postanowiliśmy zebrać wszystkie najważniejsze zagadnienia związane z konsolą PS5 i przygotować obszerny poradnik, który będzie pomocny zarówno przed premierą, jak i po premierze konsoli.

Przygotowaliśmy przewodnik, który będzie odpowiadał na rozmaite kwestie związane z najnowszą konsolą Sony. Poradnik ten jest idealnym sposobem na zapoznanie się z najnowszymi informacjami o konsoli, odpowiedzenie na najważniejsze pytania związane z konsolą PS5 i poznanie szczegółów technicznych tego urządzenia. W naszym poradniku przedstawiamy specyfikację techniczną konsoli PS5, z omówieniem podzespołów i mocy konsoli. Dla gadżeciarzy przygotowaliśmy także zestawienie dodatkowych akcesoriów, które powinny pojawić się na rynku w dniu premiery PS5. Dowiesz się również jaka jest cena PlayStation 5, jaka będzie cena konsoli w Polsce, jaka może być cena gier na konsole 9 generacji, a także poznasz wygląd PS5.

Przygotowaliśmy opis najważniejszych gier, które zadebiutują na konsoli PS5. Poruszyliśmy również kwestię kompatybilności wstecznej i odpowiedzieliśmy na pytanie, ile tak naprawdę gier z PS4 będzie chodziło na PlayStation 5. Czy będzie można grać w gry z PS4 lub PS3? - przygotowaliśmy o tym odrębne rozdziały!

Z kwestiach technicznych, w naszym poradniku poruszyliśmy także inne ważne kwestie: czy PlayStation 5 ma VR? Czy PS5 obsługuje 4k, a może nawet 8k? Jak wygląda kwestia napędu - czy konsola będzie obsługiwać dyski, DVD lub blu-ray? Omawiamy również nowy pad do konsoli PS5, DualSense. Czy nowy bezprzewodowy kontroler godnie zastąpi Dualshocka 4?

W dziale FAQ przyglądamy się również, czy możliwości konsoli są odpowiednie na nową generację, a może czeka nas PS5 Pro? Czy konsola PS5 będzie wspierała Ray Tracing? Jak potężna będzie nowa konsola Sony? Sporo informacji znamy już teraz za sprawą m.in. Marka Cerny'ego, który opowiedział o możliwościach konsoli.

Garść informacji o PS5

Oto kilka najważniejszych informacji związanych z konsolą PS5:

  1. Będzie to konsola dziewiątej generacji, a nazwa konsoli to po prostu PlayStation 5.
  2. Głównym architektem konsoli jest Mark Cerny, który przewodził również pracom nad PS4.
  3. Dev kity już dawno trafiły do wewnętrznych zespołów Sony, jak i zewnętrznych firm, co gwarantuje, że niedługo po premierze konsoli pojawią się nowe gry.
  4. Nowa konsola Sony zostanie wyposażona w ośmiordzeniowy (3,5 GHz) i szesnastowątkowy procesor AMD (oparty na architekturze Zen 2) oraz układ graficzny na podstawie karty AMD Radeon Navi.
  5. Wspomniana specyfikacja sprzętowa gwarantuje moc układu graficznego na poziomie 10,28 teraflopa.
  6. Jednym z głównych atutów konsoli ma być bardzo szybki dysk SSD o pojemności ok. 850 GB. Użycie dysku SSD znacznie zwiększy szybkość działania i prędkość wczytywania gier.
  7. Konsola ma wspierać Ray Tracing.
  8. Najnowszy bezprzewodowy kontroler DualSense ma być wyposażony m.in. w głośnik i mikrofon oraz adaptacyjne triggery o dynamicznie zmieniającym się oporze.
  9. Konsola ma oferować kompatybilność wsteczną dla znamienitej większości tytułów z PS4.

W przygotowaniu PS5 - poradnik

Poradnik do gry jest w trakcie przygotowania.

W tym momencie nad nim pracujemy. Robimy wszystko, żeby poradnik ukazał się w okolicy premiery .