Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

PS5 - poradnik

SPIS TREŚCI
PS5 - poradnik

PS5 - poradnik

Konsola Sony dziewiątej generacji bez tajemnic PS5 poradnik, najlepsze porady i tipy dotyczące tej konsoli do gier marki Sony.

Ostatnia aktualizacja: 19 listopada 2020

Witamy w nieoficjalnym poradniku do konsoli PS5. Najnowsza konsola Sony PS5 oficjalnie pojawiła się na rynkach całego świata. Z tego względu postanowiliśmy zebrać wszystkie najważniejsze zagadnienia związane z konsolą dziewiątej generacji PS5 i przygotować obszerny poradnik, który będzie pomocny zarówno w pierwszych dniach użytkowania nowego sprzętu, jak i długo po premierze konsoli.

Przygotowaliśmy przewodnik, który będzie odpowiadał na rozmaite kwestie związane z najnowszą konsolą Sony. Poradnik ten jest idealnym sposobem na zapoznanie się z najnowszymi informacjami o konsoli, znalezienie odpowiedzi na najważniejsze pytania związane z konsolą PS5 i poznanie szczegółów technicznych tego urządzenia, z omówieniem podzespołów i mocy konsoli. Dla gadżeciarzy przygotowaliśmy także zestawienie dodatkowych akcesoriów, które pojawiły się na runku wraz z konsolą PS5. Dowiesz się również jaka jest cena PlayStation 5 w Polsce i na światowych rynkach, jaka jest średnia cena gier na konsole 9 generacji, a także poznasz wygląd PS5.

Przygotowaliśmy również opis najważniejszych gier, które zadebiutują na konsoli PlayStation 5, uwzględniając Kolekcję PS Plus. Poruszyliśmy również kwestię kompatybilności wstecznej, darmowej aktualizacji gier z PS4 na PS5 i odpowiadamy na pytanie, ile tak naprawdę gier z PlayStation 4 będzie chodziło na PlayStation 5. Czy będzie można grać w gry z PS4 lub PS3? - przygotowaliśmy o tym odrębne rozdziały!

W rozdziale FAQ znajdziesz odpowiedzi na najważniejsze pytania, jak np. czy PS5 wspiera Ray Tracing, czy warto od razu przesiąść się z PS4 na PS5, czy na PS5 działają gry z PS4, czy nowa konsola jest kompatybilna z padem DualShock 4, czy w konsoli PS5 nie zabrakło portu SPDIF, czy konsola odczytuje dyski DVD lub Blu-ray, czy PS5 obsługuje format obrazu 21:9.

Garść informacji o PS5

Oto kilka najważniejszych informacji związanych z konsolą PS5:

  1. Będzie to konsola dziewiątej generacji, a nazwa konsoli to po prostu PlayStation 5 (PS5);
  2. Głównym architektem konsoli jest Mark Cerny, który również przewodził pracom nad PlayStation 4;
  3. Nowa konsola Sony została wyposażona w ośmiordzeniowy (3,5 GHz) i szesnastowątkowy procesor AMD (oparty na architekturze Zen 2) oraz układ graficzny na podstawie karty AMD Radeon Navi;
  4. Wspomniana specyfikacja sprzętowa gwarantuję moc układu graficznego na poziomie 10,28 teraflopa;
  5. Jednym z głównych atutów konsoli jest bardzo szybki dysk SSD o pojemności 850 GB (667 GB dla użytkownika). Użycie dysku SSD znacznie zwiększy szybkość działania i prędkość wczytywania gier;
  6. Konsola wspiera Ray-Tracing;
  7. Najnowszy bezprzewodowy kontroler DualSense jest wyposażony m.in. w głośnik i mikrofon oraz adaptacyjne triggery o dynamicznie zmieniającym się oporze;
  8. Konsola oferuje kompatybilność wsteczną dla znamienitej większości tytułów z PS4.

Autorzy Poradnika

Grzegorz "Alban3k" Misztal, Łukasz "Qwert" Telesiński


Informacje o PS5 - poradnik

Ostatnia aktualizacja : 27 marca 2020

Poradnik zawiera : strony: 14, ilustracje: 21 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w PS5 - poradnik