Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

PS5 - poradnik

SPIS TREŚCI
PS5 - poradnik

PS5 - poradnik

Konsola Sony dziewiątej generacji bez tajemnic PS5 poradnik, najlepsze porady i tipy dotyczące tej konsoli do gier marki Sony.

Ostatnia aktualizacja: 19 listopada 2020

Witamy w nieoficjalnym poradniku do konsoli PS5. Najnowsza konsola Sony PS5 oficjalnie pojawiła się na rynkach całego świata. Z tego względu postanowiliśmy zebrać wszystkie najważniejsze zagadnienia związane z konsolą dziewiątej generacji PS5 i przygotować obszerny poradnik, który będzie pomocny zarówno w pierwszych dniach użytkowania nowego sprzętu, jak i długo po premierze konsoli.

Przygotowaliśmy przewodnik, który będzie odpowiadał na rozmaite kwestie związane z najnowszą konsolą Sony. Poradnik ten jest idealnym sposobem na zapoznanie się z najnowszymi informacjami o konsoli, znalezienie odpowiedzi na najważniejsze pytania związane z konsolą PS5 i poznanie szczegółów technicznych tego urządzenia, z omówieniem podzespołów i mocy konsoli. Dla gadżeciarzy przygotowaliśmy także zestawienie dodatkowych akcesoriów, które pojawiły się na runku wraz z konsolą PS5. Dowiesz się również jaka jest cena PlayStation 5 w Polsce i na światowych rynkach, jaka jest średnia cena gier na konsole 9 generacji, a także poznasz wygląd PS5.

Przygotowaliśmy również opis najważniejszych gier, które zadebiutują na konsoli PlayStation 5, uwzględniając Kolekcję PS Plus. Poruszyliśmy również kwestię kompatybilności wstecznej, darmowej aktualizacji gier z PS4 na PS5 i odpowiadamy na pytanie, ile tak naprawdę gier z PlayStation 4 będzie chodziło na PlayStation 5. Czy będzie można grać w gry z PS4 lub PS3? - przygotowaliśmy o tym odrębne rozdziały!

W rozdziale FAQ znajdziesz odpowiedzi na najważniejsze pytania, jak np. czy PS5 wspiera Ray Tracing, czy warto od razu przesiąść się z PS4 na PS5, czy na PS5 działają gry z PS4, czy nowa konsola jest kompatybilna z padem DualShock 4, czy w konsoli PS5 nie zabrakło portu SPDIF, czy konsola odczytuje dyski DVD lub Blu-ray, czy PS5 obsługuje format obrazu 21:9.

Garść informacji o PS5

Oto kilka najważniejszych informacji związanych z konsolą PS5:

  1. Będzie to konsola dziewiątej generacji, a nazwa konsoli to po prostu PlayStation 5 (PS5);
  2. Głównym architektem konsoli jest Mark Cerny, który również przewodził pracom nad PlayStation 4;
  3. Nowa konsola Sony została wyposażona w ośmiordzeniowy (3,5 GHz) i szesnastowątkowy procesor AMD (oparty na architekturze Zen 2) oraz układ graficzny na podstawie karty AMD Radeon Navi;
  4. Wspomniana specyfikacja sprzętowa gwarantuję moc układu graficznego na poziomie 10,28 teraflopa;
  5. Jednym z głównych atutów konsoli jest bardzo szybki dysk SSD o pojemności 850 GB (667 GB dla użytkownika). Użycie dysku SSD znacznie zwiększy szybkość działania i prędkość wczytywania gier;
  6. Konsola wspiera Ray-Tracing;
  7. Najnowszy bezprzewodowy kontroler DualSense jest wyposażony m.in. w głośnik i mikrofon oraz adaptacyjne triggery o dynamicznie zmieniającym się oporze;
  8. Konsola oferuje kompatybilność wsteczną dla znamienitej większości tytułów z PS4.

Autorzy Poradnika

Łukasz Telesiński

Łukasz Telesiński

Przed dołączeniem do zespołu poradników GRYOnline.pl (2015 r.), studiował na AWF-ie w Poznaniu, skąd wyszedł z tytułem magistra. Ma 8-letnie doświadczenie w pisaniu poradników do różnych produkcji, a obecnie pracuje także w branży IT, gdzie jest rekruterem technicznym. Pomimo że gra w prawie każdy gatunek, szczególną uwagę skupia na grach MMORPG, RPG, FPS oraz grach sportowych (seria FIFA, Football Manager, wyścigi). Poza graniem lubi gotować (jest fanem kuchni włoskiej), czytać książki (szczególnie fantasy i kryminały), a także aktywnie spędzać czas poza domem, robić zdjęcia i kręcić filmy z podróży.

więcej

Grzegorz Misztal


Informacje o PS5 - poradnik

Ostatnia aktualizacja : 27 marca 2020

Poradnik zawiera : strony: 14, ilustracje: 21 .

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w PS5 - poradnik