Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

PS5 - poradnik

PS5 - poradnik

SPIS TREŚCI

PS5: Cena, gdzie kupić, dostępność, ceny gier PS5 - poradnik, najlepsze porady

Ostatnia aktualizacja: 19 listopada 2020

W tym rozdziale poradnika do konsoli PS5 został omówiony aspekt ceny konsoli w Polsce i miejsc, gdzie będzie można zakupić najnowsze dzieło firmy Sony. Jaka jest cena konsoli? Gdzie można kupić PS5? Odpowiedzi poniżej!

Podobno do końca marca 2021 roku do sklepów na całym świecie ma trafić około 6 milionów sztuk konsoli PS5. Miejmy nadzieję, że Sony nie powtórzy błędu z premierą PS4, gdzie do Polskich sklepów trafiło ich bardzo mało przez co z posiada nowej konsoli mogli cieszyć się tylko nieliczni użytkownicy. Należy także brać pod uwagę fakt, że PS5 debiutuje w trudnych czasach, gdy na świecie panuje pandemia koronawirusa.

Cena w Polsce

Oto, ile trzeba będzie zapłacić za najnowszą konsolę Sony w Polsce:

  1. PS5 wersja z napędem Blu-Ray - 2 299zł;
  2. PS5 Digital Edition (bez napędu) - 1 849zł.

Standardowy model PS5 jest niewiele droższy od najmocniejszego sprzętu konkurencji Xbox Series X jednak wybierając edycję PS5 Digital Edition można mieć tak samo atrakcyjny sprzęt z identycznymi podzespołami za cenę niższą o 400 zł od najnowszego Xboxa.

Cena gier w Polsce

Niektóre gry na PS5, zwłaszcza tytuły exclusive (na wyłączność) będą odczuwalnie droższe od gier, które można kupić na PS4. Ceny części premierowych tytułów na PS5 zostały już uwzględnione w ofertach niektórych dużych sklepów z elektroniką jednak jest między nimi duża rozbieżność więc ciężko stwierdzić, jaka będzie ostateczna cena gier wydawanych na PS5 w naszym kraju. Przykładowo, Assassin's Creed Valhalla, Watch Dogs Legion i Far Cry 6 na PS5 w Media Markt kosztują 239 zł, a w Media Expert już 289.99 zł. Ogromna różnica jest w przypadku tytułu Call of Duty Black Ops Cold War (na wyłączność PS5, jak na razie brak informacji o możliwej wersji na konsolę Xbox Series X) za którego w Media Markt trzeba będzie zapłacić aż 359zł.

Cena akcesoriów w Polsce

PS5 zadebiutuje wraz z całą gamą dodatkowych akcesoriów, które mogą umilić użytkownikom korzystanie z konsoli. Oto, jak będą kształtować się ceny akcesoriów do najnowszej konsoli Sony w Polsce:

  1. Bezprzewodowy kontroler Sony DualSense - 319 zł;
  2. Stacja ładująca Sony PlayStation 5 Charging Station - 139 zł;
  3. Pilot Sony PlayStation 5 Media Remote - 139 zł;
  4. Kamera Sony PlayStation 5 HD Camera - 269 zł;
  5. Zestaw słuchawkowy Sony PlayStation 5 Pulse 3D Wireless - 449 zł.

Gdzie kupić?

Zgodnie z komunikatami rodzimych sklepów, takich jak Neonet, Media Expert czy Media Markt, konsol PS5 nie będzie w sklepach stacjonarnych. Ze względu na pandemię koronawirusa sprzedaż będzie odbywać się wyłącznie online.

Niestety należy spodziewać się problemów z dostępnością przez co nie we wszystkich polskich sklepach PS5 będzie sprzedawane w dniu premiery. Według infolinii i komunikatu na oficjalnej stronie internetowej, RTV Euro AGD na tę chwilę nie ma żadnych konsol. Zabraknie ich również w x-komie, który będzie wysyłać je dopiero w 2021 roku, oraz w Empiku.