Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

PS5 - poradnik

PS5 - poradnik

SPIS TREŚCI

PS5: VR 2 - czy będzie, kiedy? PS5 - poradnik, najlepsze porady

Ostatnia aktualizacja: 19 listopada 2020

Na tej stronie poradnika do konsoli PlayStation 5 odnajdziesz odpowiedź na pytanie - czy konsola Sony wspiera VR? Czy wcześniejsze urządzenia Vr-owe można podpiąć pod konsole PS5?

Nieoficjalnie plotki mówią, że PS5 ma otrzymać w przyszłości ulepszoną wersję PlayStation VR. Nie powinno to nikogo zdziwić, patrząc na to, że PS VR odniósł duży sukces przy poprzedniej generacji. Nowa wersja VR ma posiadać wbudowaną kamerkę oraz słuchawki, oraz być obsługiwana przy pomocy specjalnych rękawic. Co więcej, ma wrócić również PlayStation Move w nowym wydaniu.

PS VR ma być przy tym bezprzewodowe i praktycznie eliminować dyskomfort wynikający z użytkowania urządzenia VR. Ma być to definitywna wersja sprzętu, która przyciągnie uwagę graczy również za sprawą znacznie większej ilości tytułów VR. PS5 jest znacznie potężniejsze od PS4 co zdecydowanie przełoży się na efektowniejsze i bardziej złożone gry. Czy posiadacze PS VR dedykowanego do PS4 będą mogli skorzystać z tego urządzenia na najnowszej konsoli Sony? Jakie nowe gry pojawią się na PlayStation VR po premierze PS5? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.

Sony zadbało o to, aby wszyscy zainteresowani mogli grać w gry obsługujące system PS VR na najnowszej konsoli PS5 - PS5: VR 2 - czy będzie, kiedy? - PS5 - poradnik

PS VR - czy można użyć z PS5?

Sony zadbało o to, aby wszyscy zainteresowani mogli grać w gry obsługujące system PS VR na najnowszej konsoli PS5. Po podłączeniu PlayStation VR do konsoli PS5 będzie jednak trzeba wykonać kilka dodatkowych czynności, które są niezbędne, aby grać w gry obsługujące system VR. Do skonfigurowania systemu PS VR za pomocą konsoli PS5 będziesz potrzebować kamery PlayStation Camera do PS4 oraz specjalnego adaptera PlayStation Camera.

Sony uruchomiło oficjalną stronę internetową za pośrednictwem której posiadacze gogli wirtualnej rzeczywistości dedykowanych konsoli PS4 mogą zamówić adapter PlayStation Camera całkowicie za darmo.

Nowe gry na VR

Ze względu na to, że PS5 będzie kompatybilne z urządzeniem PS VR z PS4 (za pomocą specjalnego adaptera) będziesz miał okazję ograć następujące tytuły na nowej konsoli Sony (lista będzie sukcesywnie uzupełniania):

  1. Hitman 3 - w najnowszym zwiastunie gameplayowym pokazanym w dniu 6 sierpnia 2020 roku podczas wydarzenia State of Play zobaczyliśmy, że w Agenta 47 będziemy mogli się wcielić z perspektywy pierwszej osoby przy użyciu gogli wirtualnej rzeczywistości. Premiera w styczniu 2021 roku;
  2. Vader Immortal: A Star Wars VR Series - osadzona w uniwersum Gwiezdnych Wojen przygodowa gra akcji VR. W trakcie zabawy w Vader Immortal: A Star Wars VR Series, podzielonej na trzy epizody, mamy okazję odwiedzić twierdzę tytułowego Dartha Vadera na wulkanicznej planecie Mustafar.