Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

PS5 - poradnik

PS5 - poradnik

SPIS TREŚCI

PS5: 4k, 8k - czy będą obsługiwane? PS5 - poradnik, najlepsze porady

Ostatnia aktualizacja: 19 listopada 2020

Z tej strony poradnika do PS5 dowiesz się, czy najnowsza konsola dziewiątej generacji od Sony obsługuje technologię 4k i 8k.

Nowa konsola Sony jest wyposażona w ośmiordzeniowy (3,5 GHz) i szesnastowątkowy procesor AMD (oparty na architekturze Zen 2) i układ graficzny na podstawie karty AMD Radeon Navi. Co to oznacza dla konsoli? Otóż to, że podzespoły te w zupełności wystarczą do bardzo płynnej rozgrywki w 4K. Można śmiało założyć, że na konsolę Sony powstanie mnóstwo bardzo dorodnych graficznie gier.

Jeśli natomiast chodzi o technologię 8K, twórcy wspominają o możliwości wyświetlania obrazu w tej rozdzielczości jednak prawdopodobnie nie dotyczy to wymagających mocnego sprzętu gier - PS5: 4k, 8k - czy będą obsługiwane? - PS5 - poradnik

Jeśli natomiast chodzi o technologię 8K, twórcy wspominają o możliwości wyświetlania obrazu w tej rozdzielczości jednak prawdopodobnie nie dotyczy to wymagających mocnego sprzętu gier. Niewykluczone, że w przyszłości (za ładnych parę lat), otrzymamy PlayStation 5 Pro o jeszcze mocniejszych podzespołach, ale na chwilę obecną pozostaje to jedynie w strefie spekulacji.