Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

PS5 - poradnik

PS5 - poradnik

SPIS TREŚCI

PS5: 4k, 8k - czy będą obsługiwane? PS5 - poradnik, najlepsze porady

Czy PS5 obsługuje technologię 4K? A może nawet 8K? Czy podzespoły konsoli są dostatecznie mocne, by zapewnić płynną i widowiskową rozgrywkę? Na tego typu pytania odnajdziesz odpowiedź w tym rozdziale poradnika do najnowszej konsoli Sony.

Nowa konsola Sony jest wyposażona w ośmiordzeniowy (3,5 GHz) i szesnastowątkowy procesor AMD (oparty na architekturze Zen 2) i układ graficzny na podstawie karty AMD Radeon Navi. Co to oznacza dla konsoli? Otóż to, że podzespoły te w zupełności wystarczą do bardzo płynnej rozgrywki w 4K. Można śmiało założyć, że na konsolę Sony powstanie mnóstwo bardzo dorodnych graficznie gier.

Jeśli natomiast chodzi o technologię 8K, twórcy wspominają o możliwości wyświetlania obrazu w tej rozdzielczości - PS5: 4k, 8k - czy będą obsługiwane? - PS5 - poradnik

Jeśli natomiast chodzi o technologię 8K, twórcy wspominają o możliwości wyświetlania obrazu w tej rozdzielczości. Prawdopodobnie nie dotyczy to jednak wymagających mocnego sprzętu gier. Niewykluczone, że w przyszłości (za ładnych parę lat), otrzymamy PlayStation 5 Pro o jeszcze mocniejszych podzespołach, ale na chwilę obecną pozostaje to jedynie w strefie spekulacji.