Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

PS5 - poradnik

PS5 - poradnik

SPIS TREŚCI

PS5: Kompatybilność wsteczna - czy będą działać gry PS4? PS5 - poradnik, najlepsze porady

Ta strona poradnika do konsoli PS5 skupia się na zagadnieniach związanych z kompatybilnością wsteczną. Czy na PS5 można uruchomić gry z np. PS4 lub PS3?

Przed oficjalną prezentacją konsoli PS5 wielu Graczy obawiało się o kompatybilność nowej generacji konsol z ich poprzednikami i zastanawiało się, czy od razu będą mogli przesiąść się na nowy sprzęt bez obawy o możliwość uruchomienia na niej starszych tytułów. Czy Sony wysłuchało uwag użytkowników ich konsol i postarało się o płynne przejście z PS4 na PlayStation 5? Odpowiedzi na te niezwykle ważne pytania znajdziesz poniżej!

Ostatnie informację dają jasno do zrozumienia, że konsola Sony PlayStation 5 umożliwi skorzystanie z kompatybilności wstecznej - PS5: Kompatybilność wsteczna - czy będą działać gry PS4? - PS5 - poradnik

Czy PS5 uruchomi gry z PS4?

Ostatnie informację dają jasno do zrozumienia, że konsola Sony PlayStation 5 umożliwi skorzystanie z kompatybilności wstecznej. Możliwe będzie ogranie praktycznie każdego tytułu z konsoli PS4. Co więcej, skorzystamy na konsoli również z obecnie dostępnych zestawów VR.

Według Marka Cerny'ego, nowa konsola Sony będzie bazować na architekturze PS4, co znacząco ułatwi uruchamianie starszych gier na PS5. Niestety, wciąż nie wiadomo, jak będzie wyglądać sprawa nadchodzących gier na PS5 w pierwszych latach na rynku. Czy PS4 wciąż będzie wspierane i dostanie wersję nowego hitu? A może Sony postawi na to, by PS5 jak najszybciej budowało katalog gier ekskluzywnych? Odpowiedź na tego typu pytania pojawi się w późniejszym czasie.

Czy mogę uruchomić gry z PS2 i PS3 na PS5?

Nie. Choć swojego czasu pojawiały się plotki, że PlayStation 5 będzie wspierało jeszcze wcześniejsze generacje konsol, to niestety na chwilę obecną nie ma ku temu żadnych przesłanek. Cieszy natomiast fakt, że chociaż tytuły z PS4 powinny bez trudu chodzić na nowej konsoli.