Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

PS5 - poradnik

PS5 - poradnik

SPIS TREŚCI

PS5: Kompatybilność wsteczna - czy będą działać gry z PS4? PS5 - poradnik, najlepsze porady

Ostatnia aktualizacja: 19 listopada 2020

Ta strona poradnika do konsoli PlayStation 5 skupia się na zagadnieniach związanych z kompatybilnością wsteczną. Czy na PS5 można uruchomić gry z np. PlayStation 4 lub PS3?

Przed oficjalną premierą konsoli PS5 wielu Graczy obawiało się o kompatybilność nowej generacji konsol z ich poprzednikami i zastanawiało się, czy od razu będą mogli przesiąść się na nowy sprzęt bez obawy o możliwość uruchomienia na niej starszych tytułów. Czy Sony wysłuchało uwag użytkowników ich konsol i postarało się o płynne przejście z PS4 na PlayStation 5? Odpowiedzi na te niezwykle ważne pytania znajdziesz poniżej!

Nowa konsola Sony Ps5 5 umożliwi skorzystanie z kompatybilności wstecznej - PS5: Kompatybilność wsteczna - czy będą działać gry z PS4? - PS5 - poradnik

Czy PlayStation 5 uruchomi gry z PS4?

Nowa konsola Sony Ps5 5 umożliwi skorzystanie z kompatybilności wstecznej. Możliwe będzie ogranie zdecydowanej większości tytułów z konsoli PS4. Co więcej, skorzystamy na konsoli również z obecnie dostępnych zestawów VR.

Według Marka Cerny, nowa konsola Sony bazuje na architekturze PS4, co znacząco ułatwi uruchamianie starszych gier na PS5. Niestety, wciąż nie wiadomo jak będzie wyglądać sprawa nadchodzących gier na PS5 w pierwszych latach na rynku. Nie wiadomo również jak długi PS4 będzie wspierane.

Czy mogę uruchomić gry z PS2 i PS3 na PS 5?

Niestety, ale PS5 nie obsłuży gier z PS2 i PS3. Cieszy natomiast fakt, że chociaż tytuły z PS4 powinny bez trudu chodzić na nowej konsoli, a jest ich naprawdę bardzo dużo.