Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

PS5 - poradnik

PS5 - poradnik

SPIS TREŚCI

PS5: Porównanie wielkości z PS4 PS5 - poradnik, najlepsze porady

Ostatnia aktualizacja: 19 listopada 2020

Z tego rozdziału poradnika do konsoli PS5 dowiesz się jak duże jest nowe urządzenie Sony oraz jak wypada na tle swojej poprzedniczki PS4.

PS5 jest nie tylko wyższa od swojej poprzedniczki PS4, ale także od swojego bezpośredniego konkurenta Xbox Series X. Aby nieco lepiej przedstawić różnice wysokości pomiędzy urządzeniami Sony przygotowaliśmy specjalną grafikę na której przedstawiono wymiary PS4, PS4 Pro oraz najnowszego PS5.

Porównanie wysokości PS4, PS4 Pro oraz PS5 - PS5: Porównanie wielkości z PS4 - PS5 - poradnik
Porównanie wysokości PS4, PS4 Pro oraz PS5

PS4 w swojej podstawowej wersji (pierwsza od lewej) mierzy 28,8cm wysokości, a wersja PS4 Pro (pośrodku) jest nieco wyższa, ponieważ mierzy 32,7cm. Najnowsza konsola Sony PS5 mierzy aż 39 centymetrów (15,35"), czyli jest o niecałe 7cm wyższa od PS4 Pro. Dla porównania dodamy, że Xbox Series X mierzy zaledwie 30cm.

Dlaczego konsola PS5 jest tak duża?

Wielu zainteresowanych zakupem PS5 na pewno zastanawia się, dlaczego ta konsola jest tak duża? Wielkość PS5 może zdziwić także ze względu na to, że użytkownicy na przestrzeni lat zostali przyzwyczajeni, że na rynku pojawiają się wersje Slim ich ulubionych urządzeń, które nie zajmują dużo miejsca, a do tego bardzo ładnie się prezentują. Matt MacLaurin, wiceprezes ds. Projektowania UX PlayStation poruszył ten temat na LinkedIn i wyjaśnił, że wielkość konsoli PS5 wynika z jej ogromnej mocy obliczeniowej, a tym samym potrzebuje dużo miejsca, aby rozproszyć wydzielane ciepło.