Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca

PS5 - poradnik

PS5 - poradnik

SPIS TREŚCI

PS5: Porównanie wielkości z PS4 PS5 - poradnik, najlepsze porady

Z tego rozdziału poradnika do konsoli PS5 dowiesz się jak duże jest nowe urządzenie Sony oraz jak wypada na tle swojej poprzedniczki PS4.

Po oficjalnej prezentacji konsoli PS5 w Internecie można znaleźć wiele ciekawych informacji i przypuszczeń na temat wielkości konsol nowej generacji. Na wielu forach pojawiło się sporo komentarzy, że PS5 to olbrzym, wygląda jak wieża lub inny futurystyczny budynek. PS5 jest nie tylko wyższa od swojej poprzedniczki PS4, ale także od swojego bezpośredniego konkurenta Xbox Series X.

PS5 - porównanie wielkości z PS4

Gdy tylko Sony oficjalnie zaprezentowało swoją nową konsolę PS5 wielu Internetowych detektywów zaczęło obliczać jej wysokość i porównywać do obecnej generacji konsol tego producenta, czyli PS4 i PS4 Pro. Aby nieco lepiej przedstawić różnice wysokości pomiędzy tymi urządzeniami przygotowaliśmy specjalną grafikę.

Porównanie wysokości PS4, PS4 Pro oraz PS5 - PS5: Porównanie wielkości z PS4 - PS5 - poradnik
Porównanie wysokości PS4, PS4 Pro oraz PS5

PS4 w swojej podstawowej wersji (pierwsza od lewej) mierzy 28,8cm wysokości, a wersja PS4 Pro (pośrodku) jest nieco wyższa, ponieważ mierzy 32,7cm. Niestety, Sony nie ujawniło jeszcze dokładnych wymiarów PS5. Przeglądając zdjęcia, których bardzo dużo jest w Internecie można wywnioskować, że wysokość najnowszej konsoli Sony PS5 może osiągnąć nawet około 40cm. Dla porównania dodamy, że Xbox Series X mierzy zaledwie około 30cm.

Dlaczego konsola PS5 jest tak duża?

Wielu zainteresowanych zakupem PS5 na pewno zastanawia się, dlaczego ta konsola jest tak duża? Wielkość PS5 może zdziwić także ze względu na to, że użytkownicy na przestrzeni lat zostali przyzwyczajeni, że na rynku pojawiają się wersje Slim ich ulubionych urządzeń, które nie zajmują dużo miejsca, a do tego bardzo ładnie się prezentują. Matt MacLaurin, wiceprezes ds. Projektowania UX PlayStation poruszył ten temat na LinkedIn i wyjaśnił, że wielkość konsoli PS5 wynika z jej ogromnej mocy obliczeniowej, a tym samym potrzebuje dużo miejsca, aby rozproszyć wydzielane ciepło.