Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Control - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Control - poradnik do gry

Control - poradnik do gry

Odnaleźć sens w szaleństwie Poradnik do gry Control to potężne kompendium wiedzy, które ułatwi ukończenie gry, odkrycie wszystkich sekretów, rozwiązanie zagadek, pokonanie trudnych bossów i ukończenie gry w 100%.

Ostatnia aktualizacja: 1 lutego 2021

Początkowe rozdziały naszego poradnika do gry Control zawierają opis podstaw i najważniejszych mechanik w grze. Dowiesz się jak rozwijać postać, walczyć, czy korzystać z paranormalnych umiejętności bohaterki w grze. Opisaliśmy najważniejsze zdolności Jesse Faden - wystrzelenie (telekineza), osłona, przechwycenie, lewitacja. Opisaliśmy również bronie bohaterki - Obrót, Rozbicie, Uchwyt i Przebicie. Dowiesz się, jakie używać modyfikacje broni i modyfikacje osobiste, by radzić sobie w każdej sytuacji w grze.

W kolejnych działach opisaliśmy jak rozwijać bohaterkę, zdobywać punkty źródła, czy wykonywać zadania dodatkowe, tzw. Środki zaradcze zarządu. Te dodatkowe wyzwania przyspieszą ci zdobywanie źródła i tym samym pozwolą szybciej wzmocnić bohaterkę. W naszym poradniku odnajdziesz również porady na start i informacje, które ułatwią ukończenie gry. Kolejne rozdziały w dziale FAQ odpowiadają na najczęściej zadawane pytania związane z produkcją.

Kolejne strony poradnika zawierają opis przejścia wszystkich zadań w grze. W grze Control znajdziesz 10 rozbudowanych misji wątku głównego - wiele misji przepełnionych jest zagadkami i trudnymi walkami. Na szczęście, wraz z postępami nasza bohaterka staje się coraz silniejsza i jest jej kontrolować moce.

Oczywiście, w naszym poradniku znajdziesz również spis i solucję misji pobocznych. Zadania dodatkowe są ukryte i często wymagają odnalezienia odpowiedniej notatki, czy rozmowy z npc. Wiele z zadań jest naprawdę trudnych i prowadzi do opcjonalnej walki z trudnym bossem, czy wymusza żmudne przeszukiwanie lokacji w poszukiwaniu np. pleśni, czy zakażonych wrogów.

Dodatkowo, wyodrębniliśmy najtrudniejsze zagadki w grze i wyeksponowaliśmy je w osobnym dziale, by ułatwić nawigację i odnalezienie problematycznych momentów w grze. Dzięki temu, szybko uporasz się z łamigłówką i będziesz mógł kontynuować historię Jesse Faden. W naszym poradniku, odnajdziesz również spis i opis walki ze wszystkimi bossami w grze. Wiele z nich jest opcjonalna i wymaga ukończeniu misji pobocznych - uważaj jednak, poziom trudności walki z bossami jest naprawdę wysoki!

Dodatkowo, w naszym poradniku znajdziesz opis wszystkich trofeów (osiągnięć) w grze, co ułatwi posiadaczom PS4 zdobyć platynę, która na tle innych tytułów nie jest zbyt trudna do zdobycia.

Control to trzecioosoba gra akcji osadzona w realiach science fiction. Tytuł zdecydowanie nie należy do standardowych przedstawicieli gatunku - protagonistka oprócz broni posługuje się również telekinezą. Za jego wydanie opowiada studio Remedy. Poniższy poradnik to zbiór informacji związanych z Control.

Control: Szybkie porady dla początkujących

Poniżej znajdziesz kilka podstawowych porad, które są przygotowane z myślą o osobach rozpoczynających swoją przygodę z grą. Więcej podpowiedzi i wskazówek znajdziesz na stronie Porady na start, jak również w całym rozdziale Podstawy.

 1. Nie próbuj od razu wszędzie dotrzeć. Control pod pewnymi względami przypomina gry z gatunku metroidvania, gdyż do wielu mijanych lokacji nie można początkowo zajrzeć. Główne powody taskiego stanu rzeczy to brak odpowiedniej mocy (np. lewitowania) lub karty dostępu. Zapamiętuj sobie takie miejsca i powracaj do nich, gdy zbadanie ich stanie się możliwe.
 2. Atakowani wrogowie upuszczają elementy zdrowia - zbieraj je, by się leczyć. Jest to bardzo istotne pod kątem utrzymywania Jesse przy życiu. Nie podejmuj jednak zbyt ryzykownych działań i nie wyruszaj do zdrowia leżącego na otwartej przestrzeni, w polu rażenia innych wrogów.
 3. Podczas walk pozostawaj w ruchu i chowaj się za niezniszczalnymi przeszkodami. Skrywanie się za zasłonami jest szczególnie istotne na potrzeby odczekania na ponowne naładowanie się broni bohaterki i na przygotowanie się do kolejnych użyć jej mocy. Oprócz tego możesz zaplanować następne ruchy i zaczekać aż silni wrogowie zakończą swoje ataki dystansowe.
 4. Od samego początku gry rozwijaj wystrzelenie / telekinezę. Jest to najbardziej uniwersalna ofensywna moc, z pomocą której będziesz mógł coraz skutecznie atakować większość napotykanych przeciwników. Nie ignoruj jednak tematu rozwijania innych mocy, gdyż praktycznie każda z nich może ci się w jakiejś walce przydać.
 5. Odblokowuj każdy odnaleziony punkt kontrolny - w wielu przypadkach wymagane jest pozbycie się okolicznych przeciwników. Dzięki punktom kontrolnym możesz m.in. leczyć się, korzystać z szybkiej podróży, kupować nowe umiejętności, czy wytwarzać modyfikacje.
 6. Oprócz głównej fabuły zajmuj się pobocznymi zadaniami. Główna motywacja do zaliczania ich to zdobywanie punktów umiejętności potrzebnych do rozwijania bohaterki. Niektóre poboczne misje mają też unikalne nagrody, np. nowe moce dla Jesse. Uważaj jednak na questy zakładające pokonywanie bossów - mogą oni być bardzo wymagający dla słabszej bohaterki.

Control: Zadania główne

Przygotowaliśmy zestawienie głównych zadań, którymi trzeba się zająć na potrzeby ukończenia głównego wątku fabularnego. Kolejne główne misje zalicza się jedną po drugiej. Każdą z nich dokładnie opisaliśmy w naszej solucji.

 1. Witamy w Najstarszej Siedzibie
 2. Nieznany słuchacz
 3. Wyłącznik awaryjny
 4. Klub Oldbojów
 5. Strefa Progowa
 6. Na straży brata
 7. Twarz nieprzyjaciela
 8. Fińskie Tango
 9. Polaris
 10. Kontrola

Gra Control posiada też fazę endgame, a więc nawet po ukończeniu głównego wątku fabularnego pozwala zajmować się całą opcjonalną zawartością (w tym także dużymi fabularnymi dodatkami The Foundation i AWE).

Control: Zadania poboczne

Poniżej znajdziesz zestawienie pobocznych zadań dostępnych w podstawowej wersji gry Control. Opcjonalne misje możesz odbierać od NPC-ów, z tablic ogłoszeniowych, czy po prostu aktywować docierając do określonych lokacji. Każdą z wymienionych pobocznych misji opisaliśmy na osobnej stronie naszego opisu przejścia.

 1. Co za syf: Usuń Zator
 2. Przymusowi widzowie
 3. Warta przy lodówce
 4. Uciekinierzy Langstona
 5. Starzy znajomi
 6. Stary Rozrost
 7. Własne odbicie
 8. Dobra Obrona
 9. Co za syf: Pogadaj z roślinami
 10. Co za syf: Usuń Pleśń
 11. Co za syf: Jeszcze więcej pleśni
 12. Wesoła Pogoń
 13. Usunięcie pleśni
 14. Co za syf: Spal śmieci
 15. Pan Tommasi
 16. Co za syf: Zrób sobie przerwę
 17. Kwestia czasu
 18. Wróg w środku
 19. Nastaw płytę

Control: The Foundation DLC - misje i sekrety

Jesse w ramach dodatku Fundament / The Foundation bada tytułową lokację The Foundation, w której próbuje odnaleźć zaginioną członkinię zarządu - Helen Marshall.

Solucja

 1. Fundament
 2. Gwóźdź

Zadania poboczne

 1. Jesse Faden w odcinku Szybka platforma
 2. Kolekcja Pope
 3. Znalezione nagranie

Sekrety

 1. Figurki maneki-neko
 2. Ukryte miejsca
 3. Znajdźki / Sekrety

Control: AWE DLC - misje i sekrety

W dodatku WAŚ / AWE Jesse odwiedza Sektor Śledczy z zamiarem odnalezienia tajemniczej istoty z tego obszaru. Do zbadania są nowe paranormalne zjawiska AWE, w tym to związane z miasteczkiem Bright Falls z gry Alan Wake.

Solucja

 1. Mroczne miejsce
 2. Trzecia osoba
 3. Trzecia osoba
 4. To znowu się dzieje

Zadania poboczne

 1. Kolejny bałagan: Nakarmić rośliny
 2. Kolejny bałagan: Usunięcie Pleśni
 3. Kolejny bałagan: Spalić mrok
 4. SHUM
 5. Zwrócone do nadawcy
 6. Myszoskoczek zabrać górną głowa
 7. Na niewłaściwym torze

Sekrety

 1. Ukryte miejsca i zegar

Control: Bossowie

Oto zestawienie głównych bossów gry Control. Wszystkich tych unikalnych przeciwników ostatecznie pokonuje się w ramach zaliczania pobocznych misji. W głównych zadaniach pojawiają się jedynie mini-bossowie, których eliminowanie nie jest problematyczne. Opis przejścia każdej walki z bossem informuje o jego lokalizacji, niebezpiecznych atakach i słabych stronach.

 1. Mr. Tommasi - Boss ten po raz pierwszy pojawia się w głównym zadaniu Nieznany słuchacz, ale walka z nim jest wtedy krótka i łatwa. Właściwy pojedynek z bossem ma miejsce w pobocznym zadaniu Pan Tommasi.
 2. Kotwica - Pojedynek z bossem ma miejsce w pobocznym zadaniu Wróg w środku.
 3. Poprzednik - Z bossem tym walczy się w dwóch różnych opcjonalnych questach. Pierwszy pojedynek z Poprzednikiem ma miejsce w pobocznym zadaniu Warta przy lodówce, a drugi w pobocznym zadaniu Uciekinierzy Langstona.
 4. Plesń-1 - Pojedynek z bossem ma miejsce w pobocznym zadaniu Szary rozrost.
 5. esseJ - Pojedynek z bossem ma miejsce w pobocznym zadaniu Własne odbicie.

Control: Najtrudniejsze zagadki

Podczas przechodzenia gry Control możesz natrafiać na trudniejsze zagadki wymuszające np. ominięcia nietypowego przeciwnika czy wchodzenia w interakcje z obiektami z otoczenia. Bardziej skomplikowane łamigłówki omówiliśmy nie tylko w opisie przejścia, ale również w oddzielnym rozdziale Zagadki:

 1. Czarna bestia w Parapsychologii - Informujemy jak unikać niezniszczalnego potwora w głównej misji Klub Oldbojów i jak doprowadzić do uwięzienia bestii.
 2. Terminale w Laboratorium HWR - Informujemy jak poprawnie używać kartek z symbolami przy 5 terminalach z głównego zadania Klub Oldbojów.
 3. Zagadka z lustrem - Informujemy jak poprawnie ustawić drzwi w lewej i w prawej części komory w pobocznym zadaniu Własne odbicie.
 4. Zagadka w lokacji Szczęście i Prawdopodobieństwo - Informujemy jaka jest właściwa kolejność wchodzenia w interakcje z przedmiotami z tej lokacji i jak zdobyć złoty skafander dla Jesse.
 5. Telewizory i Komora Pieca - Informujemy gdzie znaleźć 6 telewizorów, jak przenieść telewizory do Komory Pieca i jaka jest nagroda za wrzucenie telewizorów do pieca.

Control: FAQ

W rozdziale FAQ naszego poradnika możesz znaleźć odpowiedzi na wiele często pojawiających się pytań dotyczących różnorakich elementów gry. Najważniejsze strony tego rozdziału to:

 1. Zablokowane lokacje - jak do nich dotrzeć? - Niedostępne mogą być np. wysoko położone lokacje, obszary z Pleśnią, czy przejścia wymagające posiadania odpowiedniej karty dostępu.
 2. Jakie modyfikacje są najlepsze? - Przygotowaliśmy rekomendacje najbardziej pomocnych modyfikacji broni i modyfikacji personalnych.
 3. Jak odblokowywać bronie i ulepszać je? - Dowiesz się przede wszystkim jakie są dostępne odmiany broni głównej bohaterki, jak można wejść w ich posiadanie oraz jak i po co je dalej ulepszać.
 4. Jak zdobywać punkty umiejętności? - Na stronie są przede wszystkim informacje jakie czynności w grze pozwalają pozyskiwać punkty rozwoju. Dowiesz się też jak wymaksować postać, tzn. jak odblokować wszystkie podstawowe umiejętności.
 5. Jak długa jest gra Control? - Podajemy oddzielne wartości dla długości głównego wątku fabularnego, a także dla ilości czasu potrzebnego na zaliczenie wszystkich questów i znalezienie wszystkich sekretów.
 6. Jak dotrzeć do obszaru Panoptikon? - To jedna z większych lokacji w grze. Dowiesz się jak daleko musisz awansować w głównej fabule i gdzie dokładnie jest przejście do lokacji Panoptikon.
 7. Jakie umiejętności rozwijać? - Przedstawiliśmy nasze rekomendacje umiejętności do zakupu w pierwszej kolejności po to żeby uczynić Jesse silniejszą, zaś samą rozgrywkę łatwiejszą.
 8. Jak odblokować nowe moce dla Jesse? - Z naszego opisu dowiesz się kiedy dokładnie można odblokować każdą z mocy bohaterki, m.in. bardzo przydatną lewitację, osłonę, czy unik.
 9. Czy można grać po zakończeniu fabuły? - To bardzo ważna strona pod kątem chęci ukończenia gry w 100%, czyli zajęcia się jej wszystkimi pobocznymi zadaniami i odkrycia jej wszystkich sekretów.

Control: Przewodnik po świecie gry

W rozdziałach Podstawy oraz Dodatkowe aktywności i sekrety znajdziesz liczne przydatne porady, dzięki którym lepiej poznasz podstawowe mechaniki rozgrywki i dowiesz się więcej o eksploracji nietypowego świata gry.

 1. Twory astralne - Dowiesz się czym dokładnie są twory astralne, a także jak produkować nowe odmiany broni oraz nowe modyfikacje.
 2. Środki zaradcze Zarządu i Odprawy - Wyjaśniamy na jakich zasadach zalicza się wyzwania oraz losowe questy w grze.
 3. Szybka podróż - Informujemy kiedy dokładnie dostępna staje się szybka podróż w Control i jak z niej korzystać.
 4. Walka i świat gry - Przygotowaliśmy ogólne informacje na temat staczania walk oraz eksploracji Najstarszej Siedziby.
 5. Ukryte pomieszczenia - Na tej stronie atlasu świata znajdziesz informacje o przykładowych tajnych pomieszczeniach. Odnajdywanie ich jest pomocne w zdobyciu brakujących punktów umiejętności i odblokowaniu platynowego trofeum.
 6. Znajdźki - Ta strona atlasu świata informuje jakie są główne rodzaje sekretów w grze Control i czy trzeba znaleźć 100% znajdziek na potrzeby zdobycia platyny.
 7. Stroje do odblokowania - Na stronie znajdziesz zestawienie nowych strojów Jesse do zdobycia w ramach przechodzenia głównej kampanii.
 8. Ekspedycje - Są to opcjonalne wyprawy dodane w jednej z aktualizacji po premierze gry. Każda ekspedycja wiąże się ze staczaniem trudnych walk, ale oferuje bardzo cenne nagrody.

Control: Sterowanie PC

Poniżej znajduje się opis sterowania w Control w wersji na PC. Komplet informacji na temat kontrolowania Jesse znajdziesz na stronach Sterowanie na PC, Sterowanie na PS4 i Sterowanie na Xbox One.

Przycisk

Funkcja

Mapa - Control - poradnik do gry

Mapa

Zmiana ustawienia celowania - Control - poradnik do gry

Zmiana ustawienia celowania

Po przytrzymaniu - umiejętność Osłona - Control - poradnik do gry

Po przytrzymaniu - umiejętność Osłona

Celowanie bronią - Control - poradnik do gry

Celowanie bronią

Ekwipunek - Control - poradnik do gry

Ekwipunek

Opcje gry - Control - poradnik do gry

Opcje gry

Umiejętność Wystrzelenie - Control - poradnik do gry

Umiejętność Wystrzelenie

Wystrzał broni - Control - poradnik do gry

Wystrzał broni

Walka wręcz / Odrzucenie - Control - poradnik do gry

Walka wręcz / Odrzucenie

Unik - Control - poradnik do gry

Unik

Jedno naciśnięcie - zmiana broni - Control - poradnik do gry

Jedno naciśnięcie - zmiana broni. Gdy wróg ma mało zdrowia, przytrzymaj kwadrat a przejmiesz go.

Skok, lewitacja - Control - poradnik do gry

Skok, lewitacja

Poruszanie się - Control - poradnik do gry

Poruszanie się

Sprint - Control - poradnik do gry

Sprint

Ruch kamerą - Control - poradnik do gry

Ruch kamerą

Kucanie - Control - poradnik do gry

Kucanie

Control: Edycje

Control jest tytułem, który oferuje różne dostępne do zakupienia edycje - Control - poradnik do gry

Control jest tytułem, który oferuje różne dostępne do zakupienia edycje. Co ciekawe zawartość tych pakietów jest zależna od platformy, na którą zakupuje się grę. Poniżej znajdziesz ich kompletne zestawienie.

Control: Edycja Standard

Kiedy otrzymane

PS 4

Xbox One i PC

Przed premierą

Taktyczny sprzęt operacyjny i pakiet materiałów rzemieślniczych, awatar (Tylko w wersji cyfrowej), motyw dynamiczny Zmienne miejsce (Tylko w wersji cyfrowej)

Taktyczny sprzęt operacyjny i pakiet materiałów rzemieślniczych

W dniu premiery

Rzadka modyfikacja serwobroni, rzadka modyfikacja gracza, skafander astralny, motyw odkrywcy, motyw kamieniołomu Black Rock

Brak

Control: Edycja Deluxe

Kiedy otrzymane

PS 4

Xbox One i PC

Przed premierą

Zawartość edycji Standard

Zawartość edycji Standard

W dniu premiery

Zawartość edycji Standard, Misja poboczna Izolacja (Tylko w wersji cyfrowej), Miejski sprzęt operacyjny (Tylko w wersji cyfrowej), 2 Dodatki "Fundament" i "WAŚ" (Tylko w wersji cyfrowej), Steelbook (Tylko w wersji pudełkowej), 5 kart artystycznych (Tylko w wersji pudełkowej)

Steelbook (Tylko w wersji pudełkowej), 5 kart artystycznych (Tylko w wersji pudełkowej)

Control: Edycja Ultimate

W sierpniu 2020 roku zapowiedziana została edycja Ultimate Edition gry Control - Control - poradnik do gry

W sierpniu 2020 roku zapowiedziana została edycja Ultimate Edition gry Control. Oto jej najważniejsze cechy:

 1. Wersja Ultimate Edition oprócz podstawowej gry zawiera dwa dodatki fabularne - The Foundation oraz AWE. Do gry nie trzeba więc oddzielnie dokupić przepustki sezonowej.
 2. Daty premier edycji Ultimate Edition to: 27 sierpnia 2020 roku - wersja PC Steam, 10 września 2020 roku - wersja PC Epic Games Store oraz wersje na konsole PS4 i Xbox One, koniec 2020 roku - wersje na konsole PS5 i Xbox Series X.
 3. Control na PS5 i Xbox Series X będzie sprzedawane wyłącznie w wersji Ultimate Edition.
 4. Ważną informacją jest to, że wersja Ultimate Edition jest jedyną pozwalającą posiadaczom PS4 i Xbox One otrzymać darmowy upgrade do wersji na PS5 i Xbox Series X.

Control: Minimalne wymagania sprzętowe PC

Poniżej znajdziesz minimalne wymagania Control w wersji PC. Po więcej informacji zajrzyj na stronę Wymagania sprzętowe w naszym poradniku.

 1. System operacyjny: Windows 7, 8 lub 10 (wersje 64 bit)
 2. Procesor: Intel Core i5-4690 / AMD FX 4350
 3. Pamięć: 8 GB RAM GPU: Nvidia GeForce GTX 780 / AMD Radeon R9 280X
 4. DirectX: wersja 11

Control: Wydanie pudełkowe - czy istnieje?

Gra Control na PC sprzedawana jest wyłącznie w wersji cyfrowej i dotyczy to sklepów Steam oraz Epic Games Store.

W przypadku wersji konsolowych możliwy jest wybór pomiędzy wersją cyfrową i pudełkową. Dotyczy to wszystkich modeli konsol oraz wszystkich wersji gry - pierwotnego wydania oraz Control Ultimate Edition.

Control: Realia świata gry - jakie są?

Główną bohaterką Control jest Jesse Faden - Control - poradnik do gry

Główną bohaterką Control jest Jesse Faden. Kobieta przeszła za młodu traumę, jaką było zaginięcie jej brata. Pragnąc uporać się z demonami przeszłości, udaje się do Nowego Jorku, gdzie swoją siedzibę ma tajna agencja o nazwie Federalne Biuro Kontroli. To właśnie ta instytucja odpowiedzialna jest za przykre wydarzenia z przeszłości protagonistki.

Poszukiwania odpowiedzi zostają jednak szybko zakłócone. W czasie wizyty Jesse w Federalnym Biurze Kontroli, miejsce to staje się celem inwazji mocy nie z tego świata zwanej the Hiss. W wyniku tego wydarzenia ginie dyrektor instytucji. W ostateczności ciężar odpowiedzialności za obronę budynku spada na protagonistkę. W wyniku niecodziennych rytuałów rządzących działalnością instytucji, zostaje ona bowiem wybrana na jej kolejnego przywódcę.

Warto mieć także na uwadze, że cała akcja Control dzieje się w jednym budynku - Najstarszej Siedzibie (The Oldest House). Po przekroczeniu jego progu zostaniesz w nim przez całą swoją przygodę.

Control: Multiplayer - czy gra posiada taki tryb?

Nie. Control oferuje zabawę tylko dla jednego gracza. Tytuł nie otrzyma także trybu Nowa Gra Plus.

Control: Znajdźki - czy są w grze?

W czasie przechodzenia Control będziesz mógł zebrać szereg różnych znajdziek - Control - poradnik do gry

W czasie przechodzenia Control będziesz mógł zebrać szereg różnych znajdziek. Podzielone one zostały na pięć kategorii:

 1. Akta sprawy
 2. Badania i nagrania
 3. Korespondencja
 4. Multimedia
 5. Hotline

Więcej informacji na temat sekretów w grze Control znajdziesz na stronie Znajdźki.

Control: Platynowe trofeum - czy trudno je zdobyć?

Control nie ma bardzo trudnego platynowego trofeum, choć może ono wymuszać spędzenie z grą 30 lub więcej godzin. Najbardziej problematycznym krokiem na drodze do zdobycia platyny może być konieczność pokonania kilku trudnych bossów z pobocznych questów, choć możliwe jest granie na kodach. Problem można też ograniczyć powracając do walki z bossami gdy Jesse jest już nieco silniejsza i ma więcej umiejętności i odblokowanych wariantów broni podręcznej.

Do zdobycia platyny nie jest wymagane znalezienie 100% sekretów gry, aczkolwiek musisz dotrzeć do zdecydowanej większości z nich. Gra ma na szczęście dwa duże ułatwienia - wszystkimi rzeczami możesz zajmować się także dopiero po skończeniu głównej fabuły i żadnego trofeum nie możesz przegapić. Możliwe jest więc zdobycie 100% trofeów w ramach pojedynczego przejścia gry. Po więcej informacji o trofeach i sposobach ich zdobywania przejdź do naszego poradnika trofeowego.

Control: Personalizacja postaci - czy jest możliwa?

Tak - Control - poradnik do gry

Tak. Wygląd Jesse można modyfikować, jednak zmiany te ograniczają się tylko do ubioru. Szczegóły zostały opisane na stronie Stroje do odblokowania.

Control: Ray-tracing - czy jest wspierany?

Tak, tytuł posiada wsparcie dla technologii ray-tracingu.

Autorzy Poradnika

Agnieszka Adamus

Agnieszka Adamus

Na papierze fizyk medyczny. W rzeczywistości jednak humanista, który od dzieciństwa uwielbia gry. Z tą pasją postanowiła spróbować swoich sił w pisaniu dla szerszej publiki. Z Gry-Online.pl związana od 2017 roku. Zaczynała od poradników, a teraz tworzy głównie dla newsroomu, encyklopedii i promocji. Samozwańczy specjalista od darmówek. Uwielbia strategie, symulatory, RPG-i i horrory. Ma też słabość do tytułów sieciowych. Spędziła nieprzyzwoicie dużo godzin w Dead by Daylight i Rainbow Six: Siege. Oprócz tego lubi też oglądać filmy grozy (im gorsze, tym lepiej) i słuchać muzyki. Największą pasją darzy jednak pociągi.

więcej

Grzegorz "Alban3k" Misztal


Informacje o Control - poradnik do gry

Poradnik zawiera : strony: 83, ilustracje: 375 .

Poradnik do gry

Ostatnia aktualizacja : 5 lipca 2019, odwiedź Poradnik do gry

Opis przejścia

Ostatnia aktualizacja : 5 lipca 2019, odwiedź Opis przejścia

AWE DLC

Ostatnia aktualizacja : 1 września 2020, odwiedź AWE DLC

The Foundation DLC

Ostatnia aktualizacja : 15 września 2020, odwiedź The Foundation DLC

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Control - poradnik do gry