Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks

The Sinking City - poradnik do gry

The Sinking City - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI

Mroźne powitanie (Frosty Welcome) | Solucja The Sinking City The Sinking City poradnik, solucja

Na tej stronie poradnika do The Sinking City znajduje się opis przejścia głównej sprawy Mroźne powitanie (Frosty Welcome). To pierwsze duże śledztwo, którym zajmujesz się po rozpoczęciu nowej gry. Reed spotka się po raz pierwszy z Robertem Throgmortonem i następnie rozgląda się po porcie miejskim w poszukiwaniu jego syna Alberta. Na koniec śledztwa pojawi się pierwszy ważny wybór.

Statek - początek gry

Grę rozpoczynasz na pokładzie małego statku (Charon Ship), który zacumował w Porcie Miejskim w Oakmont (Oakmont City Port) - Mroźne powitanie (Frosty Welcome) | Solucja The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

Grę rozpoczynasz na pokładzie małego statku ("Charon" Ship), który zacumował w Porcie Miejskim w Oakmont (Oakmont City Port). Zajmij się dokładnym zbadaniem kajuty:

 1. Zabierz aparat fotograficzny (Folding Camera).
 2. Zabierz list (Letter from J. van der Berg).
 3. Podnieś pistolet (Pistol) i obejrzyj jego rękojeść (ikona oka i związany z nią komentarz bohatera). Dodaj pistolet i amunicję do inwentarza.
 4. Przeszukaj szafkę w kajucie (dzięki każdej takiej czynności zdobędziesz drobny loot, np. materiały do craftingu).
 5. Wywołaj rozwijane menu inwentarza, wybierz z niego aparat fotograficzny i zrób zdjęcie trofeum na ścianie (Photo of a trophy plate). Zdjęcie zostanie zaliczone tylko jeśli pojawią się białe ramki - przykładowe poprawne miejsce do zrobienia zdjęcia pokazuje obrazek.
 6. Obejrzyj reklamę leżącą na biurku.

Dzięki wykonaniu wszystkich powyższych czynności kajuta zostanie uznana za zbadaną w 100% i otrzymasz punkty doświadczenia.

Johannes van der Berg i Robert Throgmorton - pierwsze spotkanie

Zejdź z pokładu i zagadaj do Johannesa van der Berga, który czekał na przybycie Reeda - Mroźne powitanie (Frosty Welcome) | Solucja The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

Zejdź z pokładu i zagadaj do Johannesa van der Berga, który czekał na przybycie Reeda. Wyczerp wszystkie dostępne opcje dialogowe. Dowiesz się o konieczności odnalezienia Roberta Throgmortona (Find Robert Throgmorton) i otrzymasz klucz do pokoju hotelowego (Hotel Room Key).

Zejdź z molo i wyrusz w stronę portu. Idź prosto i skręć nieznacznie w prawo. Dotrzesz do domu rybaków (Fishermen's House) będącego miejscem zbrodni. Porozmawiaj tu z Robertem Throgmortonem. Dowiesz się o konieczności odnalezienia jego syna Alberta (Robert's Request).

Dom rybaków

Wejdź do domu rybaków i zacznij go badać - Mroźne powitanie (Frosty Welcome) | Solucja The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

Wejdź do domu rybaków i zacznij go badać:

 1. Obejrzyj matę dla psa.
 2. Przeszukaj szafkę z drobnym lootem.
 3. Obejrzyj otwartą książkę obok zapalonej lampy.
 4. Na piętrze rozpocznij od obejrzenia przewróconego mebla.
 5. Przesłuchaj Willa Hammonda - wyczerp wszystkie opcje dialogowe. Otrzymasz jego zeznanie (Will Hammond's Testimony).
 6. Obejrzyj ślady krwi na podłodze.
 7. Obejrzyj zwłoki pobitego mężczyzny.
 8. Obejrzyj plakat na ścianie.
 9. Obejrzyj stolik z kartami do gry w pokera.
 10. Przeszukaj skrzynię z drobnym lootem.
 11. Obejrzyj miniaturowy model pociągu.
 12. Obejrzyj nóż leżący na biurku - ikona oka pojawia się na jego ostrzu.
 13. Obejrzyj skrzynkę z butelkami alkoholu.
 14. Obejrzyj zdjęcie rodzinne.
 15. Zainteresuj się okrągłym obiektem leżącym na łóżku. Musisz po raz pierwszy skorzystać z Oka Umysłu (Mind's Eye). Obróć oglądany przedmiot żeby znalazł się w pozycji z powyższego obrazka. Przytrzymaj następnie przycisk interakcji, dzięki czemu obejrzysz obraz z przeszłości - będzie to lewitujący mężczyzna.

Odnalezienie Alberta Throgmortona - śledztwo i magazyn

Po raz pierwszy należy teraz pomóc sobie retrokognicją (Retrocognition) - Mroźne powitanie (Frosty Welcome) | Solucja The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

Po raz pierwszy należy teraz pomóc sobie retrokognicją (Retrocognition). Wkrocz do błękitnego obszaru, który pojawił się na piętrze domu. Musisz zacząć od podejścia do trzech interaktywnych obszarów. W każdym z nich załączy się krótka scenka.

Kolejny krok to ustalenie porządku chronologicznego scen. Dzięki wchodzeniu w interakcję z nimi będą pojawiały się kolejne cyfry (1, 2, 3). Zacznij od sceny w środku budynku i skończ na tej przy dziurze w jednej ze ścian. Zdobędziesz dowód na temat bójki w domu (House Brawl) i ustalisz, że Albert nie był sobą po tym jak się przebudził. Mężczyzna zaatakował rybaków i następnie uciekł po odniesieniu obrażeń. Dom rybaków został zbadany w 100%.

Kolejną nowością jest skorzystanie po raz pierwszy z Pałacu Umysłu (Mind Palace), dzięki któremu możesz łączyć zdobyte wskazówki w pary i odblokowywać dzięki temu nowe ślady (dedukcje) - Mroźne powitanie (Frosty Welcome) | Solucja The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

Kolejną nowością jest skorzystanie po raz pierwszy z Pałacu Umysłu (Mind Palace), dzięki któremu możesz łączyć zdobyte wskazówki w pary i odblokowywać dzięki temu nowe ślady (dedukcje). W niektórych przypadkach możliwych będzie kilka różnych połączeń pozwalających na dojście do takich samych wniosków. Możesz, choć nie musisz, sugerować się wskazówkami z naszego poradnika żeby popchnąć śledztwo do przodu.

Pałac Umysłu jest jedną z zakładek w menu pauzy. Zacznij wybierać z niego wskazówki.

 1. Połącz wskazówki Albert zaatakował rybaków (Albert attacked the fishermen) i Albert powrócił niestabilny (Albert returned unstable) - odblokujesz dedukcję Albert Throgmorton był niebezpieczny (Albert Throgmorton was dangerous).
 2. Połącz wskazówki Albert powrócił niestabilny (Albert returned unstable) i Nagłe załamanie psychiczne (Sudden Psychotic Outbreak) - odblokujesz dedukcję Albert rozprzestrzeniał histerię (Albert spread hysteria around him).
 3. Połącz wskazówki Albert uciekł po odniesieniu obrażeń (Albert fled when wounded) i Brakuje jednego rybaka (One fisherman is missing) - odblokujesz dedukcję Mogę śledzić Alberta (I can track down Albert).
 4. Połącz wskazówki Albert uciekł po odniesieniu obrażeń (Albert fled when wounded) i Spór pomiędzy Throgmortonami i Innsmoutherami (Throgmorton-Innsmouther feud) - odblokujesz dedukcję Anty-Throgmortonowe opinie (Anti-Throgmorton sentiment).
Następny nowy element mechaniki gry to podążanie za znakami (Following the Omens) - Mroźne powitanie (Frosty Welcome) | Solucja The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

Następny nowy element mechaniki gry to podążanie za znakami (Following the Omens). Musisz rozpocząć od wciśnięcia klawisza załączenia Oka Umysłu. W tym konkretnym przypadku będziesz śledził sylwetkę symbolizującą postać uciekającego Alberta.

Nie próbuj wyskakiwać z budynku, bo odniesiesz obrażenia. Powróć na parter, wyjdź z domu i zlokalizuj znaki. Podążaj za nimi. Najpierw doprowadzony zostaniesz do czerwonego obszaru (powyższy obrazek). Zbadaj tam dolną część jednej z usek, a ustalisz, że rybacy ścigali Alberta.

Możesz od razu załączyć na nowo Pałac Umysłu. Połącz wskazówki Albert uciekł po odniesieniu obrażeń (Albert fled when wounded) i Lewis ścigał Alberta (Lewis pursued Albert). Odblokujesz dedukcję Lewis mógł chcieć zabić Alberta (Lewis may have wanted Albert dead).

Kontynuuj podążanie za omenami / sylwetką Alberta - Mroźne powitanie (Frosty Welcome) | Solucja The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

Kontynuuj podążanie za omenami / sylwetką Alberta. Po drodze zbadaj odcisk zakrwawionej dłoni na skrzyniach. Wdrap się na te same skrzynie.

Celem podróży jest zaznaczony na powyższym obrazku Magazyn (Warehouse) - znajduje się on na wschód od domu rybaków.

Musisz przystąpić do eksploracji magazynu - Mroźne powitanie (Frosty Welcome) | Solucja The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

Musisz przystąpić do eksploracji magazynu:

 1. Przeszukaj skrzynię oraz walizkę z drobnym lootem.
 2. Zbadaj ślady krwi przy zejściu do piwnicy.
 3. Zbadaj podarty fragment ubrania (Torn piece of jacket) przy zejściu do piwnicy. Zajrzyj do kieszeni, a znajdziesz zakrwawioną notatkę (Blood-stained note).
 4. W piwnicy przeszukaj szafkę z drobnym lootem.

W piwnicy znajdziesz drzwi zamknięte na kłódkę. Nie marnuj amunicji do pistoletu, tylko podejdź do drzwi i wykonaj atak bronią białą (masz ją od samego początku gry) żeby zniszczyć kłódkę. W nowym pomieszczeniu przebywa mały potwór. Możesz użyć broni palnej (staraj się nie pudłować, bo każdy pocisk jest cenny w grze) lub ponownie skorzystać z broni białej, choć w tym drugim przypadku pojawia się ryzyko odniesienia obrażeń.

Kontynuuj eksplorację - Mroźne powitanie (Frosty Welcome) | Solucja The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

Kontynuuj eksplorację. W nowym pomieszczeniu w piwnicy obejrzyj wiszące zwłoki zamordowanego Alberta (Albert Was Murdered).

Otwórz Pałac Umysłu. Połącz wskazówki Barman ma dług u Lewisa (Bar owner is indebted to Lewis) i Lewis opuścił miejsce zbrodni (Lewis left the crime scene). Odblokujesz dedukcję Lewis może przebywać w barze (Lewis may be at the bar). Jako że zbadałeś magazyn w 100% możesz opuścić tę lokację.

Łódź ratunkowa

W okolicy jest jeszcze jedno miejsce do zbadania - Mroźne powitanie (Frosty Welcome) | Solucja The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

W okolicy jest jeszcze jedno miejsce do zbadania. Udaj się na południowy-zachód od domu rybaków, a na brzegu odnajdziesz łódź ratunkową Titanii (Titania Lifeboat). Wykonaj tu następujące czynności:

 1. Obejrzyj hełm leżący w łodzi - ikona oka pojawi się na wizjerze.
 2. Zabierz testament Alberta Throgmortona (Albert Throgmorton's Will) z łodzi.
 3. Zbadaj czerwony napis TITANIA.

Po wykonaniu wszystkich trzech akcji lokacja będzie zbadana w 100%.

Odnalezienie Lewisa w barze

Możesz teraz powrócić w pobliże domu rybaków i zagadać do Roberta Throgmortona - Mroźne powitanie (Frosty Welcome) | Solucja The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

Możesz teraz powrócić w pobliże domu rybaków i zagadać do Roberta Throgmortona. Powiedz mu o śmierci syna i o testamencie Alberta, ALE nie radzimy już teraz wyjawiać, że mordercą był prawdopodobnie Lewis.

Warto kontynuować śledztwo i w związku z tym musisz odwiedzić lokalny bar ("Under the Keel" Bar) zlokalizowany na wschód od domu rybaków.

Po wejściu do baru możesz spotkać się z wróżką i zapłacić jej 1 nabojem za wróżbę (Fortune Tellers Prophecy) - Mroźne powitanie (Frosty Welcome) | Solucja The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

Po wejściu do baru możesz spotkać się z wróżką i zapłacić jej 1 nabojem za wróżbę (Fortune Teller's Prophecy). Czynność ta nagradzana jest trofeum Kusząc los (Tempting Fate).

Musisz docelowo zagadać do barmana i wypytać się go o Lewisa. Wybierz dowolną opcję dialogową (powołanie się na dług lub zasugerowanie kłopotów z prawem). W obu przypadkach otrzymasz klucz barmana (Bartender's Key). Na tyłach baru jest pojemnik z drobnym lootem.

Udaj się na piętro i użyj klucza żeby spotkać się z Lewisem Flynnem. Wyczerp wszystkie opcje dialogowe, a zdobędziesz zeznanie Lewisa Flynna (Lewis Flynn's Testimony). Możesz złożyć obietnicę (lub nie), że nie powiesz nikomu o jego czynie (powyższy obrazek), ale właściwy wybór czeka cię dopiero za chwilę. Jeśli obiecasz Lewisowi dotrzymanie tajemnicy to otrzymasz amunicję.

Otwórz Pałac Umysłu - Mroźne powitanie (Frosty Welcome) | Solucja The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

Otwórz Pałac Umysłu. Połącz wskazówki Albert został zamordowany (Albert was murdered) i Lewis był pod wpływem histerii (Lewis was affected by hysteria). Musisz wybrać jedną z dwóch dedukcji - zdecyduj się na Lewis był niesprawny umysłowo (Lewis was mentally affected).

Wybierz nową dolną pozycję z menu Pałacu Umysłu (zaznaczyliśmy ją na obrazku), a odblokujesz dedukcję Lewis był wpływem kontroli umysłu (Lewis was under mental influence).

Zdanie raportu Robertowi - ważny wybór

Powróć po raz ostatni do Roberta Throgmortona - Mroźne powitanie (Frosty Welcome) | Solucja The Sinking City - The Sinking City - poradnik do gry

Powróć po raz ostatni do Roberta Throgmortona. Czeka cię teraz wybór. Masz dwa główne warianty zachowania:

 1. Skłamanie, że morderca nie żyje (The murderer is dead. (lie)). Uchroni to Lewisa przed kłopotami. Robert uwierzy w wyjaśnienia Reeda.
 2. Wskazanie, że morderca ukrywa się w barze (The murderer is at the bar). Robert będzie chciał dopaść Lewisa żeby wymierzyć na nim zemstę.

W obu przypadkach zaliczysz tę sprawę i otrzymasz nagrody - XP, rewolwer (Revolver), naboje, leki uspokajające (Antipsychotics).

Automatycznie rozpocznie się nowe główne śledztwo - Zagubieni na morzu (Lost At Sea).