Poradniki do gier Kody i trainery Nowe poradniki Popularne Współpraca Nielimitowany dostęp

Far Cry New Dawn - poradnik do gry

Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
SPIS TREŚCI
Pobierz Poradnik do Gry PDF, ePUB lub iBooks
Far Cry New Dawn - poradnik do gry

Far Cry New Dawn - poradnik do gry

Witajcie w Post-Montanie! Poradnik do Far Cry New Dawn to zbiór najlepszych porad oraz opis przejścia tego shootera fps. Z naszej publikacji dowiesz się jakie umiejętności są warte uwagi, gdzie znajdują się sekrety i jak skutecznie polować. Nie zabrakło także dokładnej solucji.

Niniejszy poradnik do gry Far Cry: New Dawn to rozbudowane kompendium wiedzy, poruszające wszystkie elementy rozgrywki. Przewodnik zawiera opis przejścia wszystkich misji dostępnych w produkcji, a także mnóstwo porad na start, wprowadzających do zabawy i ułatwiających pierwszy kontakt z tytułem. Nie zapomniano również o mapach, gdzie znajdują się lokalizacje ukrytych skarbów i miejsca, w których przebywają zwierzęta. Opisaliśmy tu także aktywności poboczne - wędkarstwo czy wyprawy po materiały do craftingu.

Krótko o Far Cry: New Dawn

Far Cry: New Dawn jest kolejną odsłoną kultowej serii FPS-ów od studia Ubisoft. Po raz pierwszy w piętnastoletniej historii cyklu, zdecydowano się na bezpośrednią kontynuację poprzedniej części cyklu.

W New Dawn powrócisz do znanego z Far Cry 5 hrabstwa Hope County, a właściwie do jego ocalałego fragmentu. Resztę obszaru pozostaje w strefie promieniotwórczego skażenia. Akcja dzieje się siedemnaście lat po wydarzeniach z "piątki". Wcielisz się w stworzonego przez siebie bohatera, który stawić musi czoła bliźniaczkom - Mickey i Lou. Stoją one czele łupieżczej grupy zwanej Highwaymen, która najechała hrabstwo, burząc panującą w nim równowagę.

Mechanika rozgrywki Far Cry: New Dawn opiera się na tych samych rozwiązaniach co poprzednie części cyklu. Tak więc masz do czynienia ze strzelanką z otwartym światem, który możesz eksplorować według własnego uznania. Poza zadaniami z głównego wątku fabularnego w Hope County natrafisz na szereg aktywności pobocznych takich jak przejmowanie konwojów z zaopatrzeniem czy poszukiwanie ukrytych skarbów rozsianych po całym hrabstwie.

Oczywiście nie obyło się bez zmian w rozgrywce. W Far Cry: New Dawn po raz pierwszy w historii cyklu można udawać się na tzw. Ekspedycje. To misje dziejące się poza obszarem Hope County, w których twoim zadaniem jest przejęcie kontrabandy z rąk bandytów. W czasie tych misji zwiedzisz tereny postapokaliptycznej ameryki - od opuszczonego parku rozrywki na Florydzie, po słynne więzienie Alcatraz.

Drugą widoczną zmianą w Far Cry: New Dawn są rozwiązania zaczerpnięte z gier RPG. Przeciwnicy, w zależności od poziomu, różnią się między sobą pod względem opancerzenia i posiadanego zdrowia. Również bronie i pojazdy zostały podzielone na cztery poziomy, które będziesz odblokowywać w czasie rozgrywki.

Oznaczenia użyte w poradniku

W poradniku do Far Cry: New Dawn użyte zostały oznaczenia kolorystyczne, dzięki którym wyróżnione zostały konkretne miejsca, zdolności i postacie. Kolory zostały przypisane następująco:

 1. Niebiskim kolorem oznaczone zostały miejsca dostępne w grze
 2. Brązowym kolorem wyróżnione zostały postacie jakie poznasz w czasie rozgrywki
 3. Pomarańczowym kolorem oznaczone zostały talenty
 4. Przedmioty pojawiające się w grze wyróżnione zostały na zielono
 5. Pogrubiona czcionka oznacza nazwę konkretnego zadania

Porady na start

Pierwszy rozdział poradnika skupia się na poradach na start. Znajdziesz tu szereg wskazówek dla początkujących, a także strony wyjaśniające podstawowe mechaniki produkcji. Dowiesz się tutaj jak zdobywać spluwy do wynajęcia, jak przejmować posterunki czy w jaki sposób ulepszać bazę. Przydatna może okazać się też strona poświęcona craftingu, gdzie opisaliśmy, jak tworzyć przedmioty i jak zdobywać materiały rzemieślnicze.

 1. Porady dla początkujących - zbiór porad na start rozgrywki.
 2. Spluwy do wynajęcia - jak zdobyć nowych towarzyszów?
 3. Przejmowanie posterunków - jak odbijać posterunki z rąk wrogów?
 4. Ulepszanie bazy - do czego służą obiekty w Prosperity?
 5. Crafting - jak tworzyć nowe przedmioty?

FAQ

Dział pytań i odpowiedzi to doskonałe uzupełnienie porad na start. Staramy się tu odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania i rozwiać wszystkie wątpliwości pojawiające się w trakcie zabawy. Jak zdobywać punkty talentów, jak otwierać drzwi i sejfy, czy jak odblokować kotwiczkę. Odpowiedzi na tego typu pytania znajdziesz na poniższych stronach.

 1. Jak zdobywać punkty talentów?
 2. Jakie talenty wybrać na początku rozgrywki?
 3. Czy w grze są mikropłatności?
 4. Jak zdobyć lepsze bronie i pojazdy?
 5. Jak otwierać drzwi i sejfy?
 6. Jak odblokować kotwiczkę?
 7. Jak zmienić wygląd postaci?
 8. Jak zdobywać etanol?
 9. Jak zwiększyć ekwipunek?
 10. Jak zwiększyć poziom zdrowia?
 11. Jak zdobywać materiały do craftingu?
 12. Jak zdobywać amunicję?

Aktywności poboczne

W grze Far Cry: New Dawn możesz wykonywać kilka aktywności pobocznych. Wyprawy pozwolą ci zdobyć mnóstwo zasobów, a przejmowanie wrogich cystern dostarczy ci etanolu wymaganego do rozbudowy bazy. Warto też zainteresować się wędkarstwem i łowiectwem. A jeśli masz w sobie żyłkę poszukiwacza, zajrzyj na stronę poświęconą ukrytym skarbom.

 1. Wyprawy - jak wyglądają wyprawy i jakie są z nich korzyści?
 2. Ukryte skarby - jak znajdować ukryte skarby?
 3. Łowiectwo - na co warto polować?
 4. Ciężarówki z zaopatrzeniem - jak przejmować cysterny z etanolem?
 5. Wędkarstwo - poradnik rybaka.

Mapy

Rozdział z mapami zawiera lokalizacje wszystkich najważniejszy miejsc w grze. Dowiesz się tu, gdzie szukać posterunków i ukrytych skarbów, a także, gdzie znajdują się miejsca z fotografii w zadaniu Tysiąc słów. Z kolei mapy ze zwierzętami i rybami pokażą ci jakie miejsca warto odwiedzić, by zdobyć najlepsze skóry i ryby.

 1. Posterunki
 2. Ukryte skarby
 3. Miejsca z fotografii
 4. Odtwarzacze muzyki
 5. Zwierzyna łowna i ryby
 6. Drapieżniki i monstrualne zwierzęta

Misje fabularne

Szczegółowy opis przejścia wątku głównego przeprowadzi cię przez wszystkie misje fabularne gry Far Cry: New Dawn. Dzięki naszym poradom bez problemu ukończysz zadania dostępne w produkcji. Pomoże ci w tym szereg wskazówek i zdjęć ułatwiających ukończenie misji.

 1. Wyczołgując się z wraku
 2. Znajdź nadzieję i Przygotuj się
 3. Ucieczka
 4. Ulepsz Prosperity

Zadania specjalistów

Specyficznym odłamem zadań fabularnych są tzw. Zadania specjalistów. W czasie ich trwania werbujesz ludzi posiadających określone zdolności do pomocy w ulepszaniu Prosperity. Wszystkie te zadania odblokowane są od samego początku rozgrywki i możesz rozgrywać je w dowolnym momencie i kolejności.

 1. Kiepska passa
 2. Nudziarz
 3. Lot Ikara
 4. Przygody podczas opieki nad dzieckiem
 5. Głębokie wody

Misje poboczne

W Far Cry: New Dawn trafisz również na kilka misji pobocznych. Zazwyczaj są one związane z znajdźkami - odnajdywaniem ukrytych skarbów czy poszukiwaniem miejsc z fotografii. Opis przejścia każdej misji pobocznej pomoże ci odkryć wszystkie sekrety gry.

 1. Tysiąc słów
 2. Pazury kruka, oczy orła
 3. Człowiek Psu Psem
 4. Jerome wraca do domu
 5. Pokochać dzika i Dni pomyłek
 6. Audiofil
 7. Gdzie matek sześć...

Osiągnięcia i trofea

W tym dziale dowiesz się w jaki sposób zdobyć wszystkie osiągnięcia i trofea. Niektóre z nich są trudne do wykonania - nasze opisy pomogą ci w ich zdobyciu. Lista wszystkich osiągnięć pomoże odpowiedzieć na pytanie - jak ukończyć Far Cry: New Dawn w 100%?

 1. Lista osiągnięć

Wymagania sprzętowe

Poniżej znajdziesz wymagania sprzętowe jakie musisz spełnić, by Far Cry: New Dawn działało na twoim komputerze.

Minimalne wymagania sprzętowe gry Far Cry: New Dawn

 1. Procesor: Intel Core i5-2400 3.1 GHz / AMD FX-6350 3.9 GHz
 2. Karta graficzna: GeForce GTX 670 / Radeon R9 270X
 3. Pamięć RAM: 8 GB RAM
 4. Miejsce na dysku: 30 GB
 5. System operacyjny: 64-bitowy Windows 7/8/10

Rekomendowane wymagania sprzętowe gry Far Cry: New Dawn

 1. Procesor: Intel Core i7-4790 3.6 GHz / AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz
 2. Karta graficzna: GeForce GTX 970 / Radeon R9 290X
 3. Pamięć RAM: 8 GB RAM
 4. Miejsce na dysku: 30 GB
 5. System operacyjny: 64-bitowy Windows 7/8/10

Informacje o Far Cry New Dawn - poradnik do gry

Autorzy : Agnieszka aadamus Adamus, Radosław Wasik

Ostatnia aktualizacja : 14 lutego 2019

Poradnik zawiera : strony: 93, ilustracje: 324 , mapy i obrazki z oznaczeniami: 6.

Skorzystaj z funkcji komentarzy do wskazania błędów lub uzupełnienia poradnika.

Popularne strony w Far Cry New Dawn - poradnik do gry